Praktický lékař stomatolog
Švermova 4b, Havířov

K doktoru Baronovi jsem chodila před časem se záněty zubů. Nejenže mi zánět nevyléčil, ale díky jeho péči mi zůstaly dva mrtvé zuby, které mi, podle mé současné zubařky mohli při troše péče sloužit ještě dnes. Každé ošetření bylo velice bolestivé a pacient neměl nárok na injekci na bolest ani v případě, že si o ni vysloveně požádal!!! (Za tu dobu co jsem k němu chodila, se to stalo dvakrát - jednou při tahání kořenů, podruhé při čištění zanícených kanálků. Po druhém zákroku jsem z ordinace odcházela v slzách a šílených bolestech). Navíc mu pokaždé smrděly ruce nepříjemně po cigaretách. Tohoto lékaře bych nikomu nedoporučila a velice lituji, že jsem k němu chodila.

Lékaři by měli vykonávat svoji práci poctivě a se vší svědomitostí, bez ohledu na to kolik dostávají zaplaceno. Oni zaplaceno mají tak ať svou práci dělají pořádně. Naštěstí existuje řada opravdu svědomitých a dobrých doktorů, které pracují i bez příplatku stejně spolehlivě jako ti "lepší doktoři", kteří si za svou práci berou nějaké extra peníze na víc. Představa, že doktor, který dostane méně zaplaceno dělá svoji práci hůř je mýtus.

Nesnáším, když někdo na někoho nadává a schovává se za anonym. Je to klasický český nešvar. Český pacient, když má za ošetření připlatit, tak je najednou doktor lempl a hledá jiného. Všem bych přála pracovat a žít v cizině, kde si každé ošetření tvrdě zaplatíte a také se proto o své zdraví stará lépe. Řada lidí v této republice by chtěla, ale já na něj nedám již 30 let dopustit. Je empatický, klidný, vše mi vysvětlí a každé ošetření je u něj příjemné. Doporučila jsem ho své rodině i známým a všichni si ho chválí. Pro mě je to velmi dobrý stomatolog.Dnes sehnat takového je umění.

Byl jsem u něj registrován mnoho let a za tu dobu jsem absolvoval mnoho zákroků a ošetření. Časem jsem ale zjistil, že tento doktor nepracuje dostatečně pečlivě a má tak trochu chaos v dokumentaci. Například během preventivních prohlídek, přehlídl kazy a já se pak musel znova objednávat, jenže když jsem přišel, tak on tam nebyl. Nedal mi ani vědět telefonem. Když jsem přišel na preventivní prohlídku, tvrdil, že jsme ji dělali minule, což teda ale nebyla pravda. Ztratil se mu RTG snímek a ten co měl byl starý (asi tři roky), ale to on nevěděl, protože snímek nebyl popsaný. Takže pracoval se starým snímkem místo s tím novým. Nejvíce mě ale uškodil během endodoncie, protože nepostupoval dost opatrně a pečlivě. Zub nakonec zavřel cementem, jenže ten vždycky do dvou dnů odpadl a tak jsem zůstal s otevřeným zubem. A musel jsem čekat týden nebo dva než mě to znova ošetřil, takže během té doby se tam dostala infekce. Celkem jsem tak přišel o dva zuby. Do jeho ordinace jsem nechodil rád, protože je tam dost drzá sestra. Po srovnání s mým novým stomatologem musím říct, že jsem udělal velkou chybu, že jsem si vybral tohoto lékaře.

Lituju svého rozhodnutí, že jsem kdysi tomuto stomatologovy před léty svěřil část péče o své zuby - tím myslím preventivní kontrolu, odstraňování kazů i ošetřování zubních kanálků. Tohoto doktora dnes hodnotím jako lempla. Mnohokrát se stalo, že zrušil schůzku a nedal to vědět, ačkoliv má můj tel. Několikrát přehlédl zubní kaz a já se musel znovu objednávat a čekat, má bordel v rentgenech (RTG snímky nejsou popsané a ztrácí se), místo aby si pořídil nový RTG snímek k aktuální situaci, pracuje se starým snímkem. Při "čištění" zubních kanálků nebyl dostatečně opatrný a málo komunikoval. Jeho cement mi vždycky velmi brzo vypadl (do 1-2 dnů) a byl jsem ponechán s otevřeným zubem, do kterého se po endodoncii dostala infekce. Ve finále jsem přišel o tyto zuby. Podotýkám, že v té době nebylo možné změnit doktora kvůli infekci a rozdělané práci. Dnes u jiného stomatologa jsem velice spokojen, maximální péče je mi věnována jinde, cement najednou drží i 14 dní a více a já vím, že tyto problémy, bolest, starosti a čas nestály za to. Díky za tuto službu, díky které mohu varovat ostatní.

Pan doktor je komunikativní, to ano, působí klidným dojmem, ošetřuje téměř bezbolestně, vysvětlí vše, zodpoví vše...ale jak už tady někdo psal: opravdu nepříjemně mu páchnou ruce po cigaretách, nejednou se mi stalo, že na objednaný termín jsem přišel a pan doktor byl nemocný, nebo měl dovolenou , nebo mu nešel nějaký přístroj - tudíž cesta zbytečná. Přitom si myslím, že tak málo stačí k tomu, aby sestra zavolala pacientům, ať zbytečně neváží cestu. A co se týče jeho kvalit jako lékaře... no nevím, nevím. Jsem toho názoru, že pokud mi pojiš´tovna hradí v rámci preventivní prohlídky odstraňování zubního kamene, chci jej odstranit všude, nejen na spodních řezácích. Nemluvě o tom, že preventivní prohlídku provádí tak rychle, že si snad ani nemůže všimnout, zda pacient má kaz...a taky že jsem chodil, že mám bolesti a on furt, že tam nic není... přešel jsem k jinému zubaři... z vnitřní strany mezi zuby mám kaz jako poleno a momentálně pěkně bolavý zánět! Jo a injekce na bolest se u něj nedává - ani v případech, kdy jde např. o vytahování kořenů. je mi opravdu líto, že jsem tohle musel napsat, neboť jsem jej velmi dlouho chválil, ale problémy se kupily a už to opravdu nešlo. :( Teď jsem šťasten za toho Pana doktora, kterého mám!

Vždy mi vše vysvětlí, poradí, je trpělivý! Doporučuji!

Jsem u něj registrován 1 rok, za tu dobu jsem absolvoval několik zákroků a ošetření, jsem velice spokojen jak s výsledky, tak s přístupem.

Fajjny? Jo je docela dobrý, ale byl jsem tam ze školou řekl že mám kaz a měl jsem přijít o 3 dny později a řekl mi co tu dělám když žádný kaz nemám...asi to není až tak skvělý doktor...a páchnou mu ruice po cigaretách a není příjmené když to cítím :( Ale jinak je vstřícný a sestřička vtipná trošku drzá na Břéťu :D

MUDr.Baron umí fakt čarovat x)) mel jsem zlomene predni zuby a ted je mam jak originál x))