Praktický lékař pro dospělé
Nýrská 243, Janovice nad Úhlavou

individuální komplexní přstup s přihlédnutím k celkové anamnéze, pravý rodinný lékař

Dobrý den, Pana doktora znám téměř 30let. Je to velmi vzdělaný člověk s lidským přístupem k pacientům. Někomu se může zdát, že je jeho přístup svérázný. Pravdou ale je, že neztrácí čas se simulanty a chronickými flákači. Tento čas pak věnuje lidem, kteří to opravdu potřebují. Vím, že jednomu smrtelně nemocnému pacientovi jezdil děnně píchat léky a to ve dne a především v noci. Ruku na srdce, kolik lékařů by to udělalo.Dnes by vás každý poslal na pohotovost.A k připomínce na to, že mu stačí vidět krk aby věděl, že jste nemocní...? Nemyslíte, že za jeho letitou praxi pozná angínu nebo chřipku na první pohled? A co se nálad týká, taky nemůžu souhlasit. Ke mně se choval vždy slušně. A když půjdete někam do obchodu nebo na úřad také potkáte lidi, kteří budou nepříjemní. To tak prostě bývá - nejsme stroje, jsme lidé a ti mívají lepší a horší dny. A pokud máte pocit, že se málo věnoval vašemu zarudlému krku, tak vězte, že má za pacienty i vážně nemocné lidi. A těm se věnuje vždy naplno.

Na dovolené na Šumavě mě skolila angína... v době prázdnin nebylo jednoduché najít v nejbližším okolí mého pobytu fungující ordinaci praktického lékaře... jezdil jsem proto podle tipů různých lidí po různých šumavských městečkách a snažil se na někoho natrefit... cestu jsem naštěstí ukončil Janovicích, sice už asi půl hodiny po ordinačních hodinách pana doktora, kterého jsem překvapil při odchodu z ordinace... naštěstí se ale zachoval tak, jak by každý lékař měl... s úsměvem se otočil a zavedl mě do ordinace, vyšetřil a předepsal léky. Ještě jednou díky pane doktore!

Dobrý doktor a veselý člověk.

Pana doktora Bureše znám už mnoho let,ještě z doby,kdy pracoval jako vojenský lékař.Když jsem potřebovala pomoc,byl vždy ochotný v kteroukoli denní nebo noční hodinu.Tak mu tímto mohu poděkovat.Je moc dobrý.

Svůj názor na pana doktora jsem nezměnila, jen bych ráda podotkla, že každý má právo zvolit si praktického lékaře dle vlastního uvážení. Pokud někomu stávající lékař nevyhovuje, nemusí nemoc ani přecházet, ani se ordinaci vyhýbat, stačí si jen vybrat jiného lékaře. Pak se každý může pokusit zbavit se své závislosti s pomocí toho lékaře, který mu vyhovuje. Mimochodem, podle mého názoru jsou poznámky o škodlivosti kouření na místě vždy, tedy i při chřipce. A 14 dní horečky?! Tomu se nedá ani věřit. Asi je to poněkud nadsazené, protože v případě, že by to byla pravda, dá se jen stěží věřit, že by takový pacient nevyhledal jiného, "vyhovujícího", lékaře.

Naprosto nesouhlasím s hodnocením pacienta, který pana doktora Bureše hodnotil.
Pravda je, že pan doktor Bureš je trochu svérázný (někdy bych ho přirovnala k doktoru z filmu "Vesničko má středisková"), ale je to spíš projev jeho lidovosti, když se snaží nemluvit s pacientem latinsky, ale říct narovinu, jak se věci mají. Ostatně co se týče nálady, každý z nás má své dny a i když mají zůstat problémy přede dveřmi našich pracovišť....ruku na srdce...kdo z nás je tam vždy nechává?!?!
Rozhodně u něj nepochodíte se simulací a útěky z práce či ze školy, rádoby maskované neschopenkou od lékaře. Obtíže s dýchacím ústrojím provázené silným zápachem cigaret linoucí se z pacienta také nenechá bez poznámky. Totéž platí o výši cholesterolu a nadváze a zároveň věnci buřtů čouhající z tašky pacienta.
Sama k němu chodím a vím o zkušenostech jiných pacientů. Provádí všechna vyšetření, která má obvodní lékař oprávnění provádět a ke kterým má pomůcky, na ostatní vyšetření pacienty doporučí do odpovídajícího zdravotnického zařízení. Již mnohokrát tak odhalil onemocnění, o kterých pacient neměl ani zdání a s kterými za ním nepřišel. Dokonce vím o případu, kdy pacientku doprovázel syn a pan doktor u něj pouhým pozorováním dospěl k podezření na vážnou chorobu, se kterou se onen syn nyní léčí.
Člověk, který pana doktora označil za špatného, zřejmě nikdy nic vážného nepotřeboval a nebo byl přistižen při simulaci. Možná by si místo (podle všeho zbytečných) návštěv u lékaře měl zalistovat v gramatice jazyka českého. Aspoň by jeho stížnosti a kritiky vzdělaných lidí měly správnou jazykovou podobu.