Vlasta Kazetská, internista Roudnice nad Labem

MUDr. Vlasta Kazetská

Internista

1 názor

Alej 17. listopadu 1100, Roudnice nad Labem

Zobrazit ostatní profily internistů v okolí

1.5

1 názor

Od paní doktorky jsem bohužel musela odejít, podobně jako řada mých známých a sousedů. Léčila jsem se u ní s diabetem 25 let, ale v posledních cca 5 letech, kdy se můj dravotní stav velmi zhoršil, jsem si teprve uvědomila, že léčebné postupy paní doktorky nejsou dostatečné. V ordinaci to jde jak na běžícím pásu - 3 lidé vejdou, zváží se, změří se jim tlak, paní doktorka se zeptá, jak se cítí, letmo přeletí pohledem vypsaný jídelníček, který následně roztrhá a vyhodí as pacientem se rozloučí s tím, že je vše v pořádku a může jít domů.

V jednu dobu jsem měla problém, kdy mi hladina cukru silně kolísala a jediné, co paní doktorka dělala, bylo, že mi metodou pokusu a omylu přidávala a ubírala dávky inzulínu. Pak mi najednou cukr vyskočil a měla jsem několik týdnů stále přes 20, přičemž paní doktorka jen navyšovala inzulín. Když jsem se jí zeptala, jestli by nebylo lepší inzulín vyměnit za jiný, mávla rukou a řekla, že není třeba. Až po dalším týdnu, kdy jsem zase přišla s akutními problémy do ordinace, řekla, že mi tedy ten inzulín vymění. Pak se vše jakž takž srovnalo.

S přístupem paní doktorky jsem ale celkově nebyla spokojená. Vůbec jí nezajímalo, jak jsem na tom se štítnou žlázou, se kterou jsem se u ní před pár lety také začala léčit - jen psala další léky a ani se mě neptala, jestli mám problémy. Že bych měla chodit jako silná diabetička k neurologovi a na pravidelné kontroly k očnímu, to jsem od ní taky ani jedinkrát neslyšela a vůbec se nezajímala, kde jinde a s čím se léčím.

Nyní už téměř rok chodím k panu doktorovi v Mělníku a musím říct, že je to něco úplně jiného. Nedávno mi dokonce vyměnil inzulín, takže už si píchám jen 1x denně a ne 3x a beru tablety. Hladinu cukru mám tak nízko, jak jsem předtím dlouhá léta neměla. Pan doktor se mnou probral dietetická opatření a na rozdíl od paní Kazetské mi neříkal, že když mám chuť na dortík, že si ho mám dát. Navíc se divil, jak to, že mě nesleduje neurolog a oftalmolog. Tak tam už teď chodím taky :-)