MVDr. Veronika Bejblová

Zobrazit ostatní profily veterinářů v okolí
ArtVet - veterinární ordinace
Zbraslavské nám.1504, Praha

Zobrazit ostatní profily veterinářů v okolí

Poskytujeme veterinární léčebnou, diagnostickou, chirurgickou i preventivní péči pro psi, kočky, ovce, kozy, koně a další zvířátka, přímo u Vás doma, ...

• chirurgie
  • všeobecný praktický lékař

Nejlepší doktorka :) Vždycky se o naše zvířátka postarala a dokonce i přijela na kontroly k nám domu.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, mám sedmiměsíční fenku křížence pudla a knírače. Do budoucna uvažuji o kastraci, ale názory na to, kdy by se měla provádět se liší. Je dostatečné podle Vašeho názoru nechat proběhnout pouze jedno hárání a hned vykastrovat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, názory na kastraci se různí zejména v laické veřejnosti.
Z lékařského hlediska je názor jednotný - pokud není chtěné zachování plodnosti je vhodné vykastrovat fenu co nejdříve, předejte se tak nejen zánětům dělohy ale zajména nádorům mléčné lišty. Vykastrovat tedy před nebo po prvním hárání. Jakmile fena 3x odhárá nemá již kastrace žádný ochranný vliv na mléčnou lištu a fena má velmi vysokou šanci (přes 60%) na nadorové onemocnění ikdyž je vykastrovaná.
MVDr.Bejblová

MVDr. Veronika Bejblová