Interní / diabetologická ordinace
Masarykova tř. 62, Plzeň

Zobrazit ostatní profily internistů v okolí

Zobrazit ostatní profily internistů v okolí

Pan doktor je sice sympatický a jedná s vámi velmi slušně, léky ovšem píše jak na běžícím pásu a jejich vedlejší účinky nebere vůbec v potaz, i když si na ně stěžujete. Nikdy to vy po tomto léku nemůžete mít. Pokud se léčíte u jiných odborníků, tak ty problémy máte zcela určitě z hlediska jejich specializace. Všechny léky jsou podle něj naprosto neškodné. Konkrétně jsem měla vedlejší účinky po Euthyroxu na štítnou žlázu, ale jelikož se zároveň léčím s krční páteří a na úzkostně-depresivní syndrom, určitě mám všechny potíže k těmto nemocem. Přitom i široké veřejnosti je známo, že hypofunkce štítné žlázy a deprese spolu úzce souvisí, což mi potvrdil jak neurolog, tak psychiatr. Jenže to oni prý mi léčí špatně a měli by mi léky upravit. Myslím, že k vedlejším účinkům léků by se lékař neměl stavěl benevolentně a měl by se snažit pacientovi ulevit. Protože však se mnou pan doktor jednal i přes tuto moji nespokojenost velmi slušně, stále jsem k němu docházela, a to už téměř pět let. Sestry jsem si nikdy příliš nevšímala, ale vše vyvrcholilo, když se u mě projevil vysoký krevní tlak. Už delší dobu jsem si občas naměřila doma tlak vyšší, ale sestra u pana doktora mi vždy naměřila téměř stejnou, naprosto normální hodnotu. Když jsem ale měla doma opakovaně asi po dobu pěti dnů tlak 160-170/100, vydala jsem se k panu doktorovi v dřívějším termínu, než jsem byla objednaná s tím, že budu brána jako akutní případ - vždyť vysoký krevní tlak je velmi nebezpečný, zvláště ve vyšším věku a sám pan doktor mi vždy při odchodu nezapomněl říci, že kdybych měla nějaké problémy, mohu kdykoliv přijít. Když jsem slušně sestře vylíčila, o co mi jde, arogantně prohlásila, že mají naobjednané pacienty a že mě maximálně může o něco dříve přeobjednat (mám chodit měsíc s takto vysokým tlakem?). Navíc jsem měla potíže s očima a oční doktorka ještě týž den vyžadovala výsledek vyšetření z interny, což sestra vůbec nebrala v úvahu a až po několikerém zdůraznění se uvolila, že si tedy mohu počkat. Vše vyvrcholilo v ordinaci, kdy tlak jsem měla opět normální, a to i po čtyřech měřeních! (sestra měřila klasickým přístrojem, nikoliv digitálním). Cítila jsem se opravdu zle. Bylo mi řečeno, že tedy tlak mám normální (připadala jsem si jak odsouzeníhodný hypochondr), ale když tedy tvrdím, že doma mám vysoký, tak mi pan doktor píše lék na vysoký tlak. Mohu prý ho brát i nemusím, jak chci (opravdu jsem slyšela dobře!). Mám prý doma zřejmě špatný přístroj (máme nový OMRON, který používají i v nemocnicích a je doporučován, to se však nebralo vůbec v potaz, zřejmě si vymýšlím). Tento přístup mě už opravdu zarazil, čekala jsem spíše, že pan doktor mi zkusí přeměřit tlak sám, když sestra jej evidentně změřit správně neumí, ale nic takového se nekonalo. Zřejmě jsem vyšší tlak měla už delší dobu, ale zde mi ho změřili vždy nízký, protože hned jsem se sebrala a šla ke svojí praktické lékařce a jiné internistce, kteří mi po půlhodině opakovaně naměřili tlak stejně vysoký jako já sama doma! Kolik pacientů již v této ordinaci bylo poškozeno jen proto, že se jim neumí změřit správně tlak? Samozřejmě jsem okamžitě změnila internistu. Po těchto zkušenostech opravdu nemohu ordinaci tohoto lékaře doporučit, ale naopak všechny varovat. Troufám si tvrdit, že vás tu mohou na zdraví i vážně poškodit.

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý dem,

hledám lékaře pro svého otce. Má vyšší krevní tlak, cukrovku a vyšší hladinu cholesterolu. Je možné se objednat na kontrolu a řešit prevenci?

Děkuji za odpoveď,

Dobrý den, možno se objednat u nás . S pozdravem Tomáš Krystl

MUDr. Tomáš Krystl

Dobrý den, pane doktore, berete nové pacienty? Žádanku mám, dík za info Nabídku termínu uvítám na emailu, děkuji, ELK.

Dobrý den, ano, bereme stále pacienty.
S pozdravem Tomáš Krystl

MUDr. Tomáš Krystl