Umístění: jiné místo Akutne bolesti a tlak v podbrusku

Som Slovenka,pracujuca v cr a teda si platim zdr.poistenie dlhsie roky. Bol piatok 13h. Dostala som silne bolesti,nemohla som chodit niekolko minut,tlak,bolest,rrezanie..prave som bola na Slovensku tak som zasla k mojmu gynekologovi a ten mi doporucil hospitalizaciu bud v trencine alebo na vsetine.kedze mam blizsie od domu vsetin,zvolila som tak a sla..bala som sa,nechcela som..bolo mi do placu..privotal ma tento man mudr s hrunym tonom a hlasom co tu chcem a potrebujem, lebo vtakom case je to dost nezvycajne..nemala som slov,vosla som dnu za nim uz splacom..bol hruby,drzy..preco som sla sem,dal mi dostatocne najavo ako mu vadia slovenky,ako by najradsej z nemocnice uz vypadol, ze uz ma toho plne zuby..zr si robime co chceme, bola som bez sil a bez slov,potom riesil ako ma ma nahodit do pc ked som.slovenka, ze on to nevie, a riesil karticku, a sestricka mu povedala ze mam normalnu cesku ppistovnu,potom pokracoval v papulovani tak som mu povedala nech mi vrati papiere ze idem prec..potom zrazu ze ci nechcem aspon vysetrit, ze mi pozrie cipok aby som vedelaatd..po chvile som.teda povedala ok ale len koli miminku lebo som dlho cestovala a cestovanie do dalsej nemocnice mi prislo uz hrozne..,bolo mi to neprijemne,ponizujuce,bolo mi hroznr,zacal sa hrat na odbornika a vraj tu musim byt cely tyzden hospitalizovana a potom sa uvidi..nielen ze som sa hroznr citila ze som vnemocnici, ze sa nieco deje, ze mi nieje dobre,ale este musim znasat taketo chovanie vysokoskolskeho vzdelameho mudreho cloveka,ktory nema uctu,chovanie a pristup?ja som tiez zdravotnik, viem ake je tazke pracovat s ludmi ale toto by som nepriala nikomu..co som komu urobila aby sa niekto ku mne tak spraval?chcela som.ist na vsetin rodit..ale stratila som doveru..je mi ztphoto miesta na vracanie a dufam ze tu dlho nebudem musiet byt..je mi tazko, tresti mi hlava..mrzi ma ze som mala stastie na tohto doktora a mrzi ma ze vdaka nemu to tu cele nenavidim..pred 4 rokmi som tu rodila a bola som vdacna za lrasny pristup okrem jednej porod. Asistentky..vdaka ktorej sami zastavil porod vpolovici..ale to je jedno..vsetko je o psychike a chovani ludi..staci jeden a pokazi vsetko..prajem vsetkym, aby mali stastie na zdravotnika,ktpry sa bude o nich starat..a panovi mudr. Prajem nech sa mi zelanie co najskor vyplni a co najskor odide z nemocnice a mozno by mohol ppuvazovat aj o zmene povolania,napr. V talej bani by mu to pasovalo.

Umístění: jiné místo

MUDr. Andrys je, dle mého názoru, odborník s lidským přístupem. Mně osobně vždy ochotně a srozumitelně vše vysvětlil a poradil, odpověděl na dotazy,... Prostě je FAIN. (Vyhovuje mi více než předchozí MUDr., který je již (naštěstí) v důchodu.)

Pan doktor si rad pofrfle na osetrovanie slovenskych pacientiek, co sa stalo i mne. Kedze predporodna prehliadka trvala asi 2,5 minuty, nestihla som na neprofesionalne poznamky ani zareagovat, o mojom stave ma neinformoval, na moje dotazy a otazky priestor nenechal. Posadil ma na zaspinene kreslo od predoslej pacientky, co som si zial vsimla az neskoro. O zmenach na krcku som sa informovala s pomocou googla zo spravy, ktoru mi bleskovo napisal. Celu prehliadku velmi rychlo odbil. Ostali mi nezodpovedane otazky, na ktore som sa ho nemala ani chut pytat. Dal mi jasne najavo, ze som pre neho pritaz, praca zadarmo na ukor jeho pacientiek, o com predo mnou otvorene hovoril. Kedze moja ZP dany ukon preplaca (a on ani nie je priamo plateny, zo sum preplacanych ZP, tak co riesi), povazujem taketo jednanie za neeticke a neprofesionalne. Ako to tu ale citam, ani jeho pacientky (ktore s nim absolvovali porod) z CR s nim spokojne moc nie su. Napriek tomu, ze nepoznal moju situaciu, odsudil moje konanie a dal mi to najavo velmi otvorene. Jeho pristup a komunikacia pre mna osobne velmi pysna, arogantna a neprijemna. Som rada, ze tohto pana som nestretla na porodnej sale a dufam, ze uz ho viac nestretnem.

Po peti letech od porodu s doktorem Andrysem jsem si na tohoto cloveka zase vzpomnela. Jsem s ditetem opet v laznich, snazime se zlepsit parezu brachialniho plexu, ke ktere nas syn prisel v porodnici Vsetin a kterou bude muset resit celozivotne. Omezeni hybnosti horni koncetiny, vadne drzeni tela, kazdodenni rehabilitace. Pan doktor byl velmi neprijemny už den pred porodem na kontrole, pri zacatku porodu oci v sloup z duvodu přinesení porodniho planu, jeho neprecteni, proste vyrazne daval najevo, ze rodici zena je pro nej odpad, ne klient. Ve druhe dobe porodni doslo k dystokii ramenek a on mi i pres muj a manzeluv nesouhlas skakal po brise, ac je presne toto reseni u dystokie dle doc.Zahumenskeho nevhodne.

Odborník s lidským přístupem, nejlepší gynekolog jakého znám, neměnila bych!

Pan doktor je úžasný,sympatický,pomůže poradí je příjemný,milý a empatický.Chodím k němu už několik let,opečovával mě celé těhotenství a to vždy s úsměvem.Nevymněnila bych ho.Jsem s ním moc spokojená.

Pan doktor není sice můj doktor, ale rodila jsem u něj a říkám ne, ne a ještě jednou ne. Důvod? Připadala jsem si u něj vyloženě jako nesvéprávná osoba. O tom co dělá, mě vůbec neinforomoval (nástřih hráze...), podání oxitocinu na vypuzení placenty...dovolil sestře, aby mi při porodu lehla na břicho !!!! Při šití hráze mi místo nedostatečně umrtvil....atd. Navíc to arogantní chování.
Asi jsem měla tu smůlu, že jsem byla na porod vyspaná a najezená a celý trval jen 3 hodiny, z čehož v nemocnici a s panem doktorem to bylo jen asi 10 minut, takže jsem si ho vážne "užila" a říkám - nikdy více. Já jsem se aspoň při nějaké nespokojenosti mohla ozvat ( a pokud ne já, tak to udělal můj manžel, který byl celou dobu u mě), ale chudinky ženy, které mají za sebou x hodin porodu, jsou vyčerpané a už nemají sílu protestovat...jsem opravdu vděčná za moji zlatou paní doktorku Grosmanovou ve Zlíně a příště vyvinu maximální úsilí, abych to stihla k ní.

Pan doktor Andrys je skvělý gynekolog. Usměvavý, příjemný a vše vysvětlí. Jsem s ním velice spokojená :)