Denisovo nábřeží 4, Plzeň

Zobrazit ostatní otorinolaryngologů v okolí

0.5

1 názor

Od praktického lékaře jsem dostal doporučení na vyšetření sluchu. Během vyšetření se pí doktorka zeptala pouze na to, kde jsem v průběhu života pracoval a na to, na které ucho slyším hůř. To byla veškerá naše komunikace. Proběhla letmá kontrola zvukovodu, tónová audiometrie (kontrolovali pouze vzdušné vedení, kostní nedělali - nevím proč), slovní audiometrii taktéž nedělali. Že vynechali vyšetření kostního vedení a celou slovní audiometrii by mi ani tak nevadilo, ale že pacientovi strčí bez vysvětlení papír do ruky a odešlou ho zase jinam s tím, že na lékařské zprávě je napsáno "pacient je srozuměn s výsledky, všemu rozumí a nemá dotazy" mě naštvalo natolik, že jsem se rozhodl to napsat sem. Běžný smrtelník, který se s ORL praxí nesetkal, neví, co se mu má a nemá dělat a potřebuje vše vysvětlit. To by měla být samozřejmost. Neřekli mi, o jakou vadu se jedná - zda je převodní, percepční, smíšená. Neřekli mi, jakého je stupně. Pouze jsem se dozvěděl číslo doktora, kam se mám objednat pro sluchadlo (z toho jsem tedy usoudil, že ho potřebuji).
Paní doktorka mi neposkytla informace, zda mám nárok od pojišťovny na sluchadlo - a že je nárok pouze na jedno. Chápu, že toho lékaři mají hodně a že mě posílá jistě k doktorovi, který mi o sluchadlech něco řekne, ale není to součástí jejich práce? Informovat a vysvětlovat? Jsem z praxe, takže vím, co mi měli a co neměli dělat a jak postupovat. Proto mi přijde nelidské takhle jednat s lidmi, kteří o ORL a foniatrii nic neví. Na lékařské zprávě jsou pro ně napsána slova, kterým nerozumí.
Shrnu to, nešel bych tam znovu a nelíbí se mi jejich přístup. Vyberte si doktora/ku, který/á vám vše s trpělivostí vysvětlí a nebude se honit za psaním kódů. Je to úkol těžký, ale věřím, že takoví doktoři dnes ještě existují.