Růžena Fijaková, pediatr Havířov

MUDr. Růžena Fijaková

Pediatr

Kmochova 2, Havířov
Praktický lékař pro děti a dorost

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Zobrazit ostatní profily pediatrů v okolí

K paní doktorce jsem chodila jako dítě a připadala mi fajn, proto jsem ji zvolila jako pediatra pro svého syna. Paní doktorka i sestřička jsou docela milé. Co velmi oceňuji je, že si sestřička vždy pamatovala jméno a to jsme chodili opravdu málo.
Velké mínus pro mě je přístup k očkování. Paní doktorka je velmi striktní, co se očkovacího kalendáře týče, rýmu nepovažuje za kontraindikaci. Je velký zastánce také nepovinného očkování.
Kojení pro paní doktorku není důležité, důležité je, jestli kojenec už všechno papá.
Tohle všechno bych ještě hodnotila neutrálně, něco je dobře, něco už méně. Ale jednou byl můj syn nemocný, měl laryngitidu, kvůli které byl v nemocnici, pak dalších 10 dní jsme doma bojovali se zánětem horních cest dýchacích, každý den byl horší a horší, až jsme o vánocích skončili v nemocnici na ambulanci, kde dostal antibiotika. Doma mi druhý den po atb otekl, nemohl chodit, jak měl opuchlé kotníky a kolena, dlaně měl jak Frankenstein a po celém těle se mu objevily krvavé ranky a modřiny. Celou noc nespal a ráno vypadal, že jsme ho celou noc snad mlátili. Mysleli jsme, že má alergickou reakci na léky. Vyrazili jsme k paní doktorce, musím přiznat, že dost pozdě, kvůli probdělé noci, kdy syn ráno konečně na pár hodin usnul. Přišli jsme pár minut po 11 hodině, kdy měla paní doktorka polední pauzu. Po telefonu mi řekla, že nás už nemůže vzít, že má teď pauzu a potom poradnu pro zdravé děti, ani neotevřela dveře, telefonovali jsme si, já na chodbě a ona v ordinaci. Jeli jsme proto znovu do nemocnice a tam nás okamžitě hospitalizovali pro podezření na vnitřní krvácení. Nejednalo se o alergickou reakci, ale o autoimunitní onemocnění. V nemocnici jsme byli 10 dní, z toho pár dní na kapačkách.
Kdyby paní doktorka otevřela dveře, asi by nás taky poslala do nemocnice a celý průběh by byl stejný, ale tohle se prostě nedělá.
Teď máme novou paní doktorku, jezdíme za ní 12 km, ale stojí to za to. Nemá tak hezky vymalovanou čekárnu, sestřička si nepamatuje jméno (zatím), ale paní doktorka vyšetří dítko, to si pak jde v klidu hrát do dětského koutku a paní doktorka si v klidu popovídá s maminkou. Očkovací kalendář řeší individuálně dle zdravotního stavu, o odkladu se s ní dá rozumně domluvit. A dokonce nás vzala 5 minut před koncem ordinačních hodin v době, kdy měla poradnu. Prostě jsme šli zadním vchodem a díky tomu se synovi nerozjel zánět spojivek, chytili jsme to hezky na začátku.

Paní doktorce dávám 150%, chodím k ní od narození a už teď oplakávám budoucí odchod k lékaři pro dospělé. Vždy je příjemná, poradí, pomůže a dlouho váhá, než napíše antibiotika. A tak by to mělo být! Ordinaci mají krásně vymalovanou, je to tam veselé a děti se tam musí cítit opravdu bezpečně. Další velké plus je sestřička, která si pamatuje snad všechny mé zájmy a také se nemusí ptát na jméno. To má taky v paměti.

moc hodna:) me prijde ze to je nejlepsi doktorka kterou jsem mela:)

K paní doktorce chodíme už 9,5 let a od začátku uvažujeme o změně. Držíme se tam jen proto, že má úžasnou sestřičku, která poradí, je velmi milá. Paní doktorka je určitě perfektní diagnostik, ale přístup k dětem je velmi chladný, jede jak po běžícím páse. Na dotazy máme chvilku, jen při oblékání. Tento postup mi nevyhovuje. U první dcery o kojení nevěděla vůbec nic, ihned doporučuje umělou výživu. Když měla malá 2 měsíce, tak nám doporučila na vyprázdnění šťávu z hrušek. Jako první příkrm doporučila bramborovou kaši a rozmixované maso. Nejsem lékař, ale tohle vypadalo jako špatný vtip. Donutilo mě to hledat informace jinde. Nyní hledáme jinou paní doktorku.

Paní doktorka milá,rychlý přístup, ale neumí komunikovat s dětmi.Poznala jsem to,až když jsem navštívila jinou lékařku a viděla ten obrovský rozdíl.Doporučovala bych větší osobní přístup a neodbavovat pacienta a rodiče jako na běžícím pásu. Odbornost paní doktorky dobrá,ale lidský přístup mi velmi schází.

Pani doktorka je velice milá, vstřícná jak k dětem, tak i k rodičům. Vřele doporučuji.

Nejlepsi pediatr jakeho znam,nejenze jsem k ni jako dite chodila ja,ale dnes k ni chodím i se svym synem.Nejlepsi paní doktorka

Jakýkoli problém s dítětem ochotně poradí. nej... lékařka. všem doporučuji. Milan a Beáta Porembští. Havířov

K paní doktorce chodím se svými dětmi již řadu let a lepší bychom těžko našli. I když nejstarší syn je již dospělák a chodí již jinam stále vzpomíná. Její profesionální přístup a vždy úsměv léčí sám za sebe. Sestřička je také velmi vlídná a nic pro ni není problém. Velmi Vám oběma děkuji a přeji hodně spokojených pacientů.