Praktický lékař pro děti a dorost
J. Šavla 4, Ostrava

Umístění: Praktický lékař pro děti a dorost nemoc dcery

Naše paní doktorka onemocněla :-( A my dostali tento "SUPER" zástup...Neměla jsem z paní doktorky moc dobrý pocit, když se malé během vyšetření 2x dívala do krku (zapomněla, že už se dívala), nebo když se mi poblinkala při testu na CRP protože viděla krev a ona mi řekne, že to má z toho kašle. Nedala nám ani nic na blinkání i když jsem jí řekla, že je jí špatně. Na poslední chvíli jsem vzala misku z jejího stolu a stejně jsme to nestihli. Sestra utírala poblitou zem a doktorka se na ní dívala a začla u toho jíst ještě jabko. A sestra jí musela říct, aby otevřela okno. Na další návštěvě-už druhé kontrole jsem jí říkala, že se nám narodí miminko a od nástupu do školky nám malá nosí tyhle nemoci už 4 měsíce domů a jsme celá rodina na kupě, jestli jí mám ze školky vzít pryč, protože bude ohrožovat i miminko. Nebo co mu hrozí atd, prostě jsem se chtěla poradit...začla mluvit úplně z cesty, že v květnu kvetou stromy, někdy i sněží, pak mrzne a jsou drahé třešně.
Navíc si z předchozí kontroly nezapsala vůbec výsledky CRP testu do karty. Viděla, že dcera kašle a hned bylo rozhodnuto, že jí nasadí antibiotika. Přitom dcera už týden bez teplot, klidně v noci spala. Kašlala spíš už jen sem tam a za ten týden se hodně zlepšila. Předepsala nám antibiotika se slovy, že to dělá nerada ale není jiné východisko. Nemohla jsem se smířit s tím dávat téměř zdravému dítěti najednou antibiotika. Zamířila jsem tedy hned následující den k jinému doktorovi- hodnota CRP 5 (tohle není absolutně na antibiotika), kašel jako takový odeznívá dlouho (tuhle informaci už jsem znala i od naší doktorky) a poslech byl v pořádku. Málem bych to do ní cpala zbytečně! Jsem v šoku, jak tahle paní může ještě jako doktorka fungovat.

6 let mi říkala, že simuluju s bolestí břicha,nechtěla mě poslat na žádné vyšetření a bum, praskl mi slepák...

K této doktorce chodím už 17 let a málokdy se jí podařilo přijít hned na poprvé nemoci na kloub. Například minulý rok jsem přišla s tím, že kašlu a dusím se a ona mi předepsala kapky do nosu. Strašně nerada k ní chodím, i když vím že opravdu jsem nemocná, jakmile tam přijdu a paní doktorka mě prohlídne a řekne, že mi skoro nic není, tónem jako kdybych si to vymýšlela, cítím se velmi špatně.
Jednou jsem měla taky nějaké zdravotní problémy, už si nevzpomínám jaké a paní doktorka rozhodla, že mi vezme krev. Většinou to bere sestřička, ale ta tam v tu chvíli zrovna nebyla. Doktorka mi tedy krev odebrala sama. Neuměla se trefit ani pořádně do žíly. Odcházela jsem s modřinami na každé ruce a lidé na ulici se na mě dívali jako na narkomana.
I když mi je 17 a lidé by řekli - "ten poslední rok už to vydržíš a pak přejdeš k doktorce pro dospělé" - rozhodla jsem se, že i přesto na ten poslední rok doktorku opravdu změnit potřebuju. Zdraví mám přece jenom jedno.

Paní doktorku více zajímá, zda jste se do její ordinace vyzuli, než jesti s ní vaše dítě chce spolupracovat. Při podezření na zánět ledvin nás neposlala k odborníkovi, až nám v jiné nemocnici řekli, že existuje nefrologie a proč tam nechodíme, tak jsme ji požádali o doporučení a ona byla ještě dotčena, že tam chceme chodit. odešli jsme od ní, ale samozřejmě ne jen kvůli doporučení, ale protože léčila naše dítě na něco, co nakonec vůbec nemělo a pořádně nás vyděsila.

Fakt Dobra Doktorka