U Tří lvů 4, České Budějovice
Psychiatrie

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Dobrý den.K Mudr Churanovi chodím už několik let,podle mě je velmi pečlivý,ptá se na mé problémy a doporučuje mi řešení,které je podle něj nejlepší na mou diagnosu.Podle mě je to velmi svědomitý lékař ,slušné jednání,takže já nemám žádný problém při léčení s tímto lékařem na svém místě.Jiří H z Bechyně.

K panu doktorovi jsem chodila s depresemi několik měsíců. Velmi mi vadilo, že mi nutil úplně zbytečně návykové léky jako "berličku" k antidepresivům ", např. lexaurin. Dále v klidu vyzradil léčbu a i ostatní zajímavé případě jiných pacientů. Mimo mě tzv. léčí" i mou matku několik let. Matka má poruchu osobnosti, a je velice těžké ja složité s ní vyjít a žít s ní. Pan doktor ji ale nikterak neléčí, nezajímá se, jak se matka chová, nezajímá ho, proč bývá hospitalizována na psychiatrii a ignoruje i léčbu, kterou měla soudem nařízenou a vysadil jí předepsané léky. Jelikož jsem k němu chodila i já, tak vím, že pouhé poplácání po zádech a tykání si s každým k vyléčení nestačí.Osobně jsem k němu přestala chodit již po pár sezeních...

Znovu musím reagovat na předešlé vzkazy. Pana doktora navštěvuji 15 let, a za celou dobu jsem si nevšimla žádného negativního přístupu. Naopak, s pacienty hovoří jako se svými přáteli, udržuje sympatický nadhled a dodává potřebnou energii ( i formou humoru). Za svou dlouholetou praxi ve svém oboru má perfektní přehled o možných alternativách léčby, a zároveň se snaží přispět k sociálním jistotám jednotlivých pacientů. Je oblíbený a čekárna vždy plně obsazena.

Pan doktor napsal osobě s diagnózou závislosti benzodiazepiny, s vědomím toho, že pacient je v krizi a bez znalosti širších souvislostí. I když mě popravdě nenapadá, které širší souvislosti by mohly jeho jednání vysvětlit. Následoval relaps. Pacient nastupuje znovu na detox. Gratuluji! Tomu říkám lékařská etika.

Je to už hodně dávno, co jsem k tomuto "panu doktorovi" chodila... co chodila, byla jsem tam dvakrát. Po druhé návštěvě jsem hledala jinde. Přišla jsem k němu s depresemi (dnes už vím, že se jedná o BPP). Jeho arogance byla neuvěřitelná, viděl mladší holku (20 let), tak si myslel, že se mnou může jednat jak s dítětem. Laškoval, vtipkoval a když jsem nespolupracovala, protože mi bylo velmi zle a prosila jsem jen o recept (který mi už kdysi předepisoval), začal být hrubý. Prý mi nic nedá, dokud nebude sám chtít. Ryl do mě tak dlouho a tak dlouho byl sprostý, až se mu nakonec povedlo vyvolat mi záchvat a v milionkrát horším stavu, než ve kterém jsem k němu šla a s vyškemraným receptem v ruce, mě poslal pryč. Na poslední návštěvu u něj nezapomenu.... děkuji, již nikdy více!

Pan Mudr Churan je skvělý doktor, návštěva u něj je pohlazení na duši, Píše se tu, že má dlouhé čekací doby, pak že na lidi nemá čas a odbývá je, nevylučuje se to trochu? Skluz je kvůli dlouhým pobytům v ordinaci. dle mého názoru je pan doktor jak skvělý profesionál, tak potažmo se chová jako kamarád, ano, předepisuje léky, ale od toho je doktor, beru též antidepresiva a je jenom na mě, zda budu léky užívat svědomitě, nebo přehánět. Takže na závěr, pana doktora Churana doporučuji, jak už tu bylo jednou napsáno, třeba i jenom pro povídání.

Už je to pár let co jsme tam byla. Je fakt že mi zvednul sebevědomí,ale naštval mě že nedrží diskrétnost.
Má známá k němu také chodila a tak nějk jednou jsme došli k tomu že ji znám aže k němu chodí a začal mi vyprávět sčím tam ona chodí. Můžu říct že ani známá mi neřekla sčim tam chodí. Hrozné čekání.klidně i 2 hodiny. byla jsem obědnaná na určitou hodinu. Myslim si že je každého věc jestli tam půjde nebo ne.

Podle mých zkušeností by se tento lékař mohl hodit tak na zvěrolékaře, ale i těch zvířat by mi bylo líto. Byl jsem u něho s poruchou, které se trochu dřív říkalo maniodepresivní psychóza a kdo to prožil, ví, že to není nic příjemného. Ale to jsem zjistil až později, protože tento lékař nic nepoznal, rychle mně odbyl a zdálo se mi, že se dokonce posmívá. A není pravda, že to je nějaký "anděl", jak tady kdosi napsal. Naopak jevil se mi studený čumák, strašně nepříjemný v osobním styku. Pak jsem šel k jinému lékaři a tam se začal konečně léčit. Ptal jsem se ho na to, proč tyhle potíže nebyl schopen poznat původní lékař a on mi odpověděl, že neručí za schopnosti svých kolegů. Napoprvé si psychiatra nemusíte správně vybrat.

C

10. 2. 2012
Nejlepší !!! Pomáhá všem a všude, kde se dá. A vůbec v téhle nelehké době, kdy ostatní jistoty padají, on je stále zde, pro všechny. Samotný lék není tak účinný, jde především o kontakt s osobou, která má na nás pozitivní vliv, o hluboké pochopení a podporu v těžkých životních situacích.
Jeho čekárna často přesahuje limit pacientů u obvodního lékaře, což je holý fakt k zamyšlení....
Složitost duše není zrovna všední záležitost na pár dní, ale na celý život.

Dobrý den, kdysi jsem také byla pacientkou pana doktora Churana. Dostala jsem se k němu v otřesném stavu a nebýt jeho, nevím, jak bych byla dopadla. Ale na druhou stranu, nebýt zodpovědný a ustrašený puntíčkář, pravděpodobně bych byla závislá na lécích stejně jako jiní jeho pacienti. Je to člověk s ohromným charisma, pokud má na sobě plášť. Pamatuji si dodnes, jak mě uklidnilo, když mi podal ruku... To ale nic nemění na tom, že se na každé návštěvě ptal, co chci napsat, jestli nepotřebuji to a to..., a to i přesto, že jsem mu pokaždé opakovala, že např. často zmiňovaný neurol už dávno neberu atd. Já osobně jsem si to pořád nějak omlouvala, dokud jsem nezjistila, jak pod jeho léčbou dopadly další dvě mé příbuzné. Jedna skončila v blázinci po předávkování práškama, na který on jí dával jen recepty mezi dveřma. To byl pro mě poslední impuls pro změnu lékaře. Možná toho opravdu má moc, ale to neni omluva pro tak neobezřetné zacházení s návykovýma látkama, který jsou právě proto vydávané pod lékařským dohledem, protože jsou nebezpečné. Pokud už lékař nezvládá to základní, co je v jeho oboru předpokladem, tak by si měl dát delší pauzu nebo změnit zaměření. Psychiatr léčí duši pomocí medikace, k určení diagnozy jsou tu psychologové a terapii by se měl věnovat terapeut. Takže ještě jednou, psychiatr, který z pacientů dělá závisláky, by měl odevzdat diplom... Bez ohledu na to, jestli je dobrý diagnostik nebo jestli umí v lidech vzbudit pocit bezpečí