Moje nejlepsi kamaradka si prozila v detstvi velmi vaznou situaci. Podarilo se ji na vsechny vzpomin

6 Počet odpovědí:
Moje nejlepsi kamaradka si prozila v detstvi velmi vaznou situaci. Podarilo se ji na vsechny vzpominky zapomenout. Bohuzel v posledni dobe se zacaly vracet. Trapi se a nevim, co delat. Doufa, ze pocity odezni. Mohou vzpominky samovolne prejit nebo je nutna terapie?
Dobrý den, traumatické situace mají tu vlastnost, že se mohou po čase připomínat. Hlavně ve chvílích, které jsou s původní situací nějak spojené nebo se jí v něčem podobají. Pokud situace z minulkosti není v rovině emocí zpracovaná, pochopená rozumem a uzavřená, je jako rána, která se otevírá. A může i "zahnisat" - tedy že strach nebo úzkost, které jsou s tím spojené, se přenášejí do dalších situací a postupně zasahují život člověka stále víc. Proto je vhodné docházet na odbornou psychoterapii, které pomůže ránu vyčistit, zahojit a zacelit a pomůže Vaší kamarádce jít životem dál, bez zátěže minulosti. Držím palce :)