Další dostupný termín:

První setkání, konzultace ( 1 sezení 60min) • od 900 kč

Psychologie partnerská • od 1 500 kč +2 Více

Psychologie rodinná • od 1 500 kč

Skupinová psyhcoterapie (1x14dni, cca 5lidi, 90min) • od 300 kč

Odbornost Univerzitní vzdělání 1995 Psychologie, jednooborová specializace na FF UPJŠ 1997 Doplňkové vzdělání v pedagogice na FF UPJŠ 2001 ...

• deprese

Čeština, Slovenština, Ruština, Němčina, Angličtina

Pravidelné setkávání,, psychoterapie individuální

od 900 kč

"Psychologie u orloje s.r.o."

První konzultace ( první sezeni 60min)

900 Kč

"Psychologie u orloje s.r.o"

První setkání, konzultace ( 1 sezení 60min)

od 900 kč

Psychologie partnerská

od 1 500 kč

Psychologie rodinná

od 1 500 kč

"Psychologie u orloje s.r.o."

Psychoterapie (konzultace) individuální (50min)

od 800 kč

Psychoterapie partnerská

1 500 Kč

Psychoterapie rodinná

1 500 Kč

Psychoterapie skupinová (90min)

500 Kč

"Psychologie u orloje s.r.o"

Skupinová psyhcoterapie (1x14dni, cca 5lidi, 90min)

od 300 kč

"Psychologie u orloje s.r.o."

Paní Benická mě přijala v totálním chaosu a vyhoření a spolu jsme mě dávaly dohromady, abych mohla jít dál. Byla mi ku pomoci i v akutním stavu, kdy bych jinde musela čekat na sjednání termínu, což pro člověka, který na začátku neví, která bije, je opravdu skvělé. I když jsem po delší době přesedlala k jiné terapii, nikdy nepřestanu být vděčná za pomocnou ruku, kterou mi podala. Děkuji. Lucka

Mgr. Erika Benická

Milá Lucka, děkuji vám za tak pozitivní hodnocení, které jste velmi stručně výstižně a lidsky vyjádřila ve svém hodnocení. Vážím si to. Neupřesnila jste, zda jste chodila do Karlových Varů, nebo Prahy, ani kdy jste byla v mé praxi , nebo kolikrát jsme se setkali. Upřimně nevím o kterou Lucku jde -jste pro mně zahalená záhadou inkognita (Možná jste chtěla být tak nepoznanou) . Mrzí mně , že jsem se nedozvěděla na jakou "jinou" terapii jste přesedlala (jak píšete), a proč jste to změnila, pokud jste byla tak spokojená. Zajímá mně to, ale to už se asi nedovím. Přeji vám hodně štěstí a pohody ve vašem životě. eb

Umístění: "Psychologie u orloje s.r.o" úzkosti

K paní Benické jsem docházela téměř dva roky. Když jsem potřebovala, tak tu pro mě byla, vždy se podařilo operativně domluvit termín. Na sezení mi naslouchala a dokázala mi pomoci prohlédnout do věcí ve kterých jsem si nevěděla rady. Často na sezení vzpomínám a čerpám z nich. Když si člověk projde totálním vyčerpáním a je tak nastavený z podstaty, tak je těžké to měnit, ale díky paní Benické vím, jak s tím pracovat a kdy si říci dost. Jsem moc ráda, že paní Benická působí v Karlových Varech a vím, že se na ní mohu obrátit. DĚKUJI. EV :)

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: "Psychologie u orloje s.r.o." První setkání, konzultace ( 1 sezení 60min)

Mohu opravdu vřele doporučit. Milý, vstřícný přístup, jež byl pohlazením na duši. Chapajici a zároveň velmi povzbuzující přístup z nějž budu zcela jistě těžit. Děkuji za něj.

Umístění: "Psychologie u orloje s.r.o." Pravidelné setkávání,, psychoterapie individuální

Návštěva u paní Mgr. Benické byla moje první u ní. Hned po první návštěvě mi otevřela oči. Velice mi pomohla si utřídit myšlenky. Vřele všem doporučuji. Je vidět, že má zkušenosti a práci opravdu rozumí. Je milá, chápavá a opravdu poradí.
Romana

Umístění: "Psychologie u orloje s.r.o."

S paní Benickou jsem měla terapie pravidelně každý týden po dobu jednoho roku. Vzhledem k tomu, že žiji v zahraničí, tak jsem sháněla terapeuta, který by byl ochotný mít sezení po Skype. Paní doktorka byla velmi flexibilní a neměla s tím žádný problém. Za ten rok mi velmi pomohla a díky její pomoci dnes dokáži se svými "stavy" lépe pracovat a rozeznat je. Trpěla jsem například úzkostmi, které jsem od ukončení terapie (2016) měla úplně minimálně a díky technikám, které mě paní doktorka naučila je dokáži bezproblému zvládnout, pokud cítím, že na mě opět jdou. Je to důvěryhodný a přátelský člověk a já mohu jen doporučit.

Mgr. Erika Benická

Děkuji za vaše hodnocení, moc si to vážím. Těší mně, když čtu že si vedete v životě tak skvěle.Váš mail, který jsem nedávno od vás dostala ( po víc než roce a půl) , mně překvapil i potěšil. Od ukončení terapie, jsem si na vás někdy vzpomenula a věděla sem, že se vám daří. Váš přístup k sezením byl velmi zodpovědný a spolupráce s vámi dobrá, proto nebylo pochyb, že vaše malé pokroky vás dovedou k naplnění vašich větších životných cílů a přáních.
Odletěla jste do zahraničí a stala jste se úspěšnou mladou ženou , studentkou(a zrovna v mém oblíbeném městě). Děkuji vám. Těším se s vámi a držím palce.

Umístění: jiné místo Úzkosti, problémy s komunikací

S přístupem paní psycholožky jsem velmi spokojená. Postupně jsme se propracovávaly a řešily problémy, které se ve mě po dlouhou dobu střádaly. Díky naším sezením jsem získala nový pohled na život a odvážila se udělat rozhodnutí, na které jsem dříve neměla odvahu ani pomyslet. Za toto a všechen společně strávený čas bych Vám chtěla moc poděkovat.

Mgr. Erika Benická

Dobrý den. Vše čtu pozorně a s úsměvem- Jestli vy mně děkujete, "za společně strávený čas v psychoterapeutických sezeních"- Ja vám řeknu : "Bylo pro mně ctí a radostí se vám věnovat". Také moc děkuji. Přicházela jste s tichým nenápadným vstupem (Do této doby, stále nikdo nepřekonal, vaši vytrvalé mlčení v prvních hodinách setkávání :-) ). Věřila jsem ve vás od začátku. Věděla jsem, že se ve vás pouze schoulilo a tiše čeká, vaše skutečné Já.. "Já" krásné mladé, úspěšné ženy (ted již vysokoškolské studentky i cestovatelky ). ...a taky velmi odvážné (abych byla přesná s charakteristikou) s vysokou inteligenci a verbální zdatností.Držím palce

Umístění: jiné místo psychoterapie

Bohužel já s paní Benickou spokojená nebyla. Psychoterapie byla celkem drahá, ale na základě kladných komentářů jsem si myslela, že mi pomůže. Bylo by možná lepší, kdybych zašla za kamarádkou a vypovídala se, aspoň by to bylo zadarmo. Bohužel mi terapie v ničem nepomohla. Nedozvěděla jsem se nic o tom, jak pracovat se svými emocemi, jak zvládat stres, proč nezvládám stres, v čem je vlastně problém, bohužel mi to opravdu nic nepřineslo....

Mgr. Erika Benická

Dobrý den. Chtěla jsem spravedlivě přistoupit k vašemu komentáři ( i když vím, že nemusí být každý se mnou spokojený :-) ). Vůbec jsem netušila, kdo tohle psal. Připadla jsem si jak v detektivce, když jsem se snažila hledat tři měsíce zpětně v záznamech ( " pátrání dalo zabrat") chtěla jsme najít toho, kdo s uvedeným jménem chodil ke mně do terapie a byl takhle nespokojený. Jen si představte za týden, měsíc bylo těch lidi, pracovali na svých problémech a chodili pravidelně na psychoterapeutické sezení, skutečně hodně...(Hlavou mi bleskla myšlenka, že za 25 let mé praxe jsou řádově desítky tisíc, statisíc?). I tak jsou klienty, které si pamatuji celý život, a smekám před pílí a vytrvalostí s kterou přistupovali ke své psychoterapii. Obrátili se na mně s důvěrou a umožnili mi pomoct jim v dosahování jejích úspěchů ( u jiných mám aspoň záznam diáři).
Pak sem našla váš záznam. Vy budete pravděpodobně tá dívka ze západních Čech, která se prvně objednala v lednu 2018, pak si to rozmyslela-nedorazila. V srpnu se opět objednala a tentokrát přišla. Další termín opět zrušený, ukázala jste se za 3 týdny(?) - a naposled, protože pak opět zrušený termín, další opět zrušený. Pak vám přišla ode mně ukončující sms.
Rekapitulace: Od ledna 2018, kdy jste se rozhodla objednat se, jsme se viděli pouze jednou v srpnu a jednou v záři. Rozumíte, co vám tím chci říct? Například, že váš problém (který jste vnímala) vytvářel své "kořeny" a trval dost dlouhou dobu.- tedy logicky potřebuje dostatečnou dobu na svoji změnu , nápravu (Odborná pomoc nedisponuje mávnutím kouzelného proutku). Dále ten způsob objednáváni svědčí bud, že vnitřně nejste ještě rozhodnutá jít aktivně do řešení, vytrvat, přijmou a "slyšet" pomoct (může být vnitřní-vnější blokování té změny). Nebo celkově ve vaší charakteristice není stabilita. Možná sem se vám prostě nezalíbila, i to je možné.
Závěrem: Za komplikovanou spolupráci považuji, když klient nedodržuje předem stanovené pravidla terapie (př. frekvenci setkávání), proto jste tenkrát ode mně dostala sms upozorňující na tuto skutečnost. Nesdělila jste mi nespokojenost, a netušila sem že jste s něčím nespokojena, ale také jste nic v přístupu k terapii nezměnila. To jsou okolnosti kdy vám pomoct nemohu, proto jste ode mně dostala sms, že vaši terapii ukončuji a také že vám přejí hodně štěstí v živote. Mně jste neodpověděla, ale za 3 dni poté se objevilo vaše zveřejněné hodnoceni. Co dodat? Byla to hotová detektivka -ale nešlo jinak než reagovat tímto způsobem.

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: jiné místo konzultace rodinné situace

Paní magistra pochopila rychle problém, rozebrala s námi citlivá místa a poradila, jak se k celé situaci postavit. Byli jsme spokojeni.

Mgr. Erika Benická

Děkuji za vaše vyjádřené a napsané slova, vážím si že jste se na mně obrátili o radu s vaším dlouhodobě rozvíjejícím se problémem. Jsem ráda, když výsledkem je spokojenost klientů. Pokud vám pomohla konzultace v pochopení toho, proč se situace vyvíjí „nechtěným“ směrem . Pokud jste si ujasnili svůj postoj k němu a také ujasnili způsob jakým budete jednat dál , mělo i to naše jedno sezení velký význam.

Umístění: "Psychologie u orloje s.r.o."

Paní doktorku Benickou moc doporučuji.
Dlouho jsem váhala, jestli jít k psychologovi se svými problémy, jestli to vůbec problémy jsou.
Jsem již pár let na rodičovké dovolené a někdy se mi zdá, že to nezvládám a křičím navšechny kolem, jsem celkově vyčerpaná bez radosti ze života a přitom si uvědomuji, že si vlastně nemám na co stěžovat.
Vždycky jsem byla klidný člověk a snad v životě jsem na nikoho neyvýšila hlas.
Pár návštěv u paní Mgr. Benické mi pomohlo se zklidnit, paní doktorka mě naučila relaxační techniky, také vypovídat se mi moc pomohlo a nakonec i sama cesta k paní doktorce a chvilková změna prostředí a zajetého režimu mě celkově osvěžila. Už po prvím sezení mi bylo mnohem lépe a těšila jsem se na další.
Chtěla bych paní Benické moc poděkovat a pokud se zas někdy ocitnu v nějaké situaci ve které si nebudu vědět rady, určitě k ní zase přijdu popovídat :).
HG

Mgr. Erika Benická

Milá mladá maminko ( řekla jste, že mi píšete hodnocení, a ja tedy vím od koho je, ale budu dodržovat etiku a oslovuji vás vašim podpisem "HG ").
Děkuji moc za slova oceňující vše čím jsme spolu procházeli v naších sezeních a ocenění výsledku, které jsme dosáhli. Píšu "jsme", protože kdyby jste vy sama neměla vnitřní motiv, neuvědomila si, že ve vašem života je nějaká nerovnováha (vnitřní napětí) , a je potřebná změna na které jste pracovala, tak pouze ja sama bych vám pomoct nemohla.Pokud to pomohlo vám, tak je to společný úspěch :-)
Milá HG držím vám palce a přeji hodně štěstí Ráda jsem vás poznala a samozřejmě kdykoliv budete chtít pomoct " máte dveře otevřené". eb

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: "Psychologie u orloje s.r.o." Panická porucha

Z celého srdce mohu Mgr. Benickou doporučit. Je to ta nejlepší terapeutka, kterou jsem měla to štěstí poznat. Za Mgr. Benickou jsem přišla ve stavu zoufalství a beznaděje, do kterého jsem se dostala díky dlouholeté panické poruše. Na Mgr. Benické si nejvíce cením jejího empatického a klidného chování, pochopení a neodsuzování. Z Mgr. Benické vyzařuje klid a bezpečí. Stejně tak jako prostředí, kde svá sezení vede. Také velmi oceňuji to, že již od prvního sezení se Mgr. Benická snaží klienta naučit techniky, které pomůžou s vyrovnáním se s pocity a stavy, které může klient mít při panické poruše. Po několika měsících docházení na terapii se cítí velmi dobře a vděčím za to mé terapeutce :).

Mgr. Erika Benická

Milá Věrko, velmi si cením tvé hodnocení, které si napsala .
Je pro mě důležité, když vidím, jak člověk, který se rozhodne navštívit moji psychologickou praxi , právě v těch těžkých stavech své „ne-moci“´, dokáže svým odhodláním a vnitřní práci na sobě v
v psychoterapeutických sezením se stát „mocným“ a uzdravuje se.
Prošla si  nesnadnou cestu vlastního sebepoznávání a pochopení příběhů svého života, v místech kde vznikali tvé úzkosti nejistoty . Sem ráda, že si ve všech oblastech života daří .Přeji ti do života hodně štěstí a důvěru v sebe. Kdykoliv budeš potřebovat konzultace- ráda ti pomohu. Vím, že se stěhuješ do jiné krajiny. Ale skyp existuje :-)

28 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, je mi 16 let, občas mívám těžké chvíle, bývá mi smutno, do breku, s pocitem znechucení z tohohle světa a dalši negativní myšlenky, chtěl bych vyhledat pomoc, jenže z toho mám celkově strach, klepu se i když tohle píši... Chtěl bych vědět, zda je potřeba nějakého "svolení" od rodiče, zda můžu k psychologovi, nebo je to irelevantní a zda můžu k psychologovi bez toho, aby se to dozvěděl můj rodič, děkuji.

Dobrý den, jestli vás trápí negativní myšlenky a stavy o kterých píšete, a pokud se z toho chcete dostat, (změnit to) -Je prvním důležitým krokem k této změně to, co právě jste udělal, uvědomil jste si, že se to děje a rozhodl jste se, že chcete s tím pomoct...ted je před vámi další důležitý krok kontaktovat psychologa. na váš další dotaz zni odpověď: ano, můžete kontaktovat pomoct psychologa a nemáte povinnost to někomu vysvětlovat, nebo informovat o tom.

Mgr. Erika Benická

• Již rok se trápit se spánkem. Celou noc set obracím se strany na stranu a během dne set cítím únavene a navečer se mi chce spat. Obvodní lékař mi napsal neurol ale bez výsledku. Můžete me poradit nebo na koho se obrátit. Děkuji pěkně.

Dobrý den. Pokud si píšete o radu, řeknu vám stručně : najdete si psychologa, který se věnuji psychoterapii. Na druhý dotaz odpovím taky stručně : Můžete se objednat u mně. I když jsem momentálně hodně vytížená, ráda vám najdu termín a objednám vás.

• deprese
  • trauma