Erika Benická, psycholog Karlovy Vary

Mgr.
Erika Benická verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeut přijímá nové pacienty

13 objednaných návštěv během 30 dní

Bělehradská 79, Praha
"Psychologie u orloje s.r.o." (mapa)

Další dostupný termín:

Viz kalendář
Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku
Hotovost, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami, Bankovní převod
773 33.....

Pravidelné setkávání,, psychoterapie individuální (800 Kč)

První setkání, konzultace ( 1 sezení 60min) (900 Kč)

Skupinová psyhcoterapie (1x14dni, cca 5lidi, 90min) (300 Kč) + 2 Více

Psychologie rodinná (1 500 Kč)

Psychologie partnerská (1 500 Kč)

Bezručová 10, Karlovy Vary
"Psychologie u orloje s.r.o" (mapa)

Další dostupný termín:

Viz kalendář
Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku
Hotovost, Bankovní převod
773 33.....

Psychoterapie partnerská (1 500 Kč)

Psychoterapie rodinná (1 500 Kč)

Psychoterapie skupinová (90min) (500 Kč) + 2 Více

Psychoterapie (konzultace) individuální (50min) (od 800 kč)

První konzultace ( první sezeni 60min) (900 Kč)

Odbornost Univerzitní vzdělání 1995 Psychologie, jednooborová specializace na FF UPJŠ 1997 Doplňkové vzdělání v pedagogice na FF UPJŠ 2001 ...

• deprese
  • trauma
  • krize ve vztahu

Fotografie

Znalost jazyků

Čeština, Slovenština, Ruština, Němčina, Angličtina

Umístění: "Psychologie u orloje s.r.o."

S paní Benickou jsem měla terapie pravidelně každý týden po dobu jednoho roku. Vzhledem k tomu, že žiji v zahraničí, tak jsem sháněla terapeuta, který by byl ochotný mít sezení po Skype. Paní doktorka byla velmi flexibilní a neměla s tím žádný problém. Za ten rok mi velmi pomohla a díky její pomoci dnes dokáži se svými "stavy" lépe pracovat a rozeznat je. Trpěla jsem například úzkostmi, které jsem od ukončení terapie (2016) měla úplně minimálně a díky technikám, které mě paní doktorka naučila je dokáži bezproblému zvládnout, pokud cítím, že na mě opět jdou. Je to důvěryhodný a přátelský člověk a já mohu jen doporučit.

Mgr. Erika Benická

Děkuji za vaše hodnocení, moc si to vážím. Těší mně, když čtu že si vedete v životě tak skvěle.Váš mail, který jsem nedávno od vás dostala ( po víc než roce a půl) , mně překvapil i potěšil. Od ukončení terapie, jsem si na vás někdy vzpomenula a věděla sem, že se vám daří. Váš přístup k sezením byl velmi zodpovědný a spolupráce s vámi dobrá, proto nebylo pochyb, že vaše malé pokroky vás dovedou k naplnění vašich větších životných cílů a přáních.
Odletěla jste do zahraničí a stala jste se úspěšnou mladou ženou , studentkou(a zrovna v mém oblíbeném městě). Děkuji vám. Těším se s vámi a držím palce.

Umístění: jiné místo Úzkosti, problémy s komunikací

S přístupem paní psycholožky jsem velmi spokojená. Postupně jsme se propracovávaly a řešily problémy, které se ve mě po dlouhou dobu střádaly. Díky naším sezením jsem získala nový pohled na život a odvážila se udělat rozhodnutí, na které jsem dříve neměla odvahu ani pomyslet. Za toto a všechen společně strávený čas bych Vám chtěla moc poděkovat.

Mgr. Erika Benická

Dobrý den. Vše čtu pozorně a s úsměvem- Jestli vy mně děkujete, "za společně strávený čas v psychoterapeutických sezeních"- Ja vám řeknu : "Bylo pro mně ctí a radostí se vám věnovat". Také moc děkuji. Přicházela jste s tichým nenápadným vstupem (Do této doby, stále nikdo nepřekonal, vaši vytrvalé mlčení v prvních hodinách setkávání :-) ). Věřila jsem ve vás od začátku. Věděla jsem, že se ve vás pouze schoulilo a tiše čeká, vaše skutečné Já.. "Já" krásné mladé, úspěšné ženy (ted již vysokoškolské studentky i cestovatelky ). ...a taky velmi odvážné (abych byla přesná s charakteristikou) s vysokou inteligenci a verbální zdatností.Držím palce

Umístění: jiné místo psychoterapie

Bohužel já s paní Benickou spokojená nebyla. Psychoterapie byla celkem drahá, ale na základě kladných komentářů jsem si myslela, že mi pomůže. Bylo by možná lepší, kdybych zašla za kamarádkou a vypovídala se, aspoň by to bylo zadarmo. Bohužel mi terapie v ničem nepomohla. Nedozvěděla jsem se nic o tom, jak pracovat se svými emocemi, jak zvládat stres, proč nezvládám stres, v čem je vlastně problém, bohužel mi to opravdu nic nepřineslo....

Mgr. Erika Benická

Dobrý den. Chtěla jsem spravedlivě přistoupit k vašemu komentáři ( i když vím, že nemusí být každý se mnou spokojený :-) ). Vůbec jsem netušila, kdo tohle psal. Připadla jsem si jak v detektivce, když jsem se snažila hledat tři měsíce zpětně v záznamech ( " pátrání dalo zabrat") chtěla jsme najít toho, kdo s uvedeným jménem chodil ke mně do terapie a byl takhle nespokojený. Jen si představte za týden, měsíc bylo těch lidi, pracovali na svých problémech a chodili pravidelně na psychoterapeutické sezení, skutečně hodně...(Hlavou mi bleskla myšlenka, že za 25 let mé praxe jsou řádově desítky tisíc, statisíc?). I tak jsou klienty, které si pamatuji celý život, a smekám před pílí a vytrvalostí s kterou přistupovali ke své psychoterapii. Obrátili se na mně s důvěrou a umožnili mi pomoct jim v dosahování jejích úspěchů ( u jiných mám aspoň záznam diáři).
Pak sem našla váš záznam. Vy budete pravděpodobně tá dívka ze západních Čech, která se prvně objednala v lednu 2018, pak si to rozmyslela-nedorazila. V srpnu se opět objednala a tentokrát přišla. Další termín opět zrušený, ukázala jste se za 3 týdny(?) - a naposled, protože pak opět zrušený termín, další opět zrušený. Pak vám přišla ode mně ukončující sms.
Rekapitulace: Od ledna 2018, kdy jste se rozhodla objednat se, jsme se viděli pouze jednou v srpnu a jednou v záři. Rozumíte, co vám tím chci říct? Například, že váš problém (který jste vnímala) vytvářel své "kořeny" a trval dost dlouhou dobu.- tedy logicky potřebuje dostatečnou dobu na svoji změnu , nápravu (Odborná pomoc nedisponuje mávnutím kouzelného proutku). Dále ten způsob objednáváni svědčí bud, že vnitřně nejste ještě rozhodnutá jít aktivně do řešení, vytrvat, přijmou a "slyšet" pomoct (může být vnitřní-vnější blokování té změny). Nebo celkově ve vaší charakteristice není stabilita. Možná sem se vám prostě nezalíbila, i to je možné.
Závěrem: Za komplikovanou spolupráci považuji, když klient nedodržuje předem stanovené pravidla terapie (př. frekvenci setkávání), proto jste tenkrát ode mně dostala sms upozorňující na tuto skutečnost. Nesdělila jste mi nespokojenost, a netušila sem že jste s něčím nespokojena, ale také jste nic v přístupu k terapii nezměnila. To jsou okolnosti kdy vám pomoct nemohu, proto jste ode mně dostala sms, že vaši terapii ukončuji a také že vám přejí hodně štěstí v živote. Mně jste neodpověděla, ale za 3 dni poté se objevilo vaše zveřejněné hodnoceni. Co dodat? Byla to hotová detektivka -ale nešlo jinak než reagovat tímto způsobem.

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: jiné místo konzultace rodinné situace

Paní magistra pochopila rychle problém, rozebrala s námi citlivá místa a poradila, jak se k celé situaci postavit. Byli jsme spokojeni.

Mgr. Erika Benická

Děkuji za vaše vyjádřené a napsané slova, vážím si že jste se na mně obrátili o radu s vaším dlouhodobě rozvíjejícím se problémem. Jsem ráda, když výsledkem je spokojenost klientů. Pokud vám pomohla konzultace v pochopení toho, proč se situace vyvíjí „nechtěným“ směrem . Pokud jste si ujasnili svůj postoj k němu a také ujasnili způsob jakým budete jednat dál , mělo i to naše jedno sezení velký význam.

Umístění: "Psychologie u orloje s.r.o."

Paní doktorku Benickou moc doporučuji.
Dlouho jsem váhala, jestli jít k psychologovi se svými problémy, jestli to vůbec problémy jsou.
Jsem již pár let na rodičovké dovolené a někdy se mi zdá, že to nezvládám a křičím navšechny kolem, jsem celkově vyčerpaná bez radosti ze života a přitom si uvědomuji, že si vlastně nemám na co stěžovat.
Vždycky jsem byla klidný člověk a snad v životě jsem na nikoho neyvýšila hlas.
Pár návštěv u paní Mgr. Benické mi pomohlo se zklidnit, paní doktorka mě naučila relaxační techniky, také vypovídat se mi moc pomohlo a nakonec i sama cesta k paní doktorce a chvilková změna prostředí a zajetého režimu mě celkově osvěžila. Už po prvím sezení mi bylo mnohem lépe a těšila jsem se na další.
Chtěla bych paní Benické moc poděkovat a pokud se zas někdy ocitnu v nějaké situaci ve které si nebudu vědět rady, určitě k ní zase přijdu popovídat :).
HG

Mgr. Erika Benická

Milá mladá maminko ( řekla jste, že mi píšete hodnocení, a ja tedy vím od koho je, ale budu dodržovat etiku a oslovuji vás vašim podpisem "HG ").
Děkuji moc za slova oceňující vše čím jsme spolu procházeli v naších sezeních a ocenění výsledku, které jsme dosáhli. Píšu "jsme", protože kdyby jste vy sama neměla vnitřní motiv, neuvědomila si, že ve vašem života je nějaká nerovnováha (vnitřní napětí) , a je potřebná změna na které jste pracovala, tak pouze ja sama bych vám pomoct nemohla.Pokud to pomohlo vám, tak je to společný úspěch :-)
Milá HG držím vám palce a přeji hodně štěstí Ráda jsem vás poznala a samozřejmě kdykoliv budete chtít pomoct " máte dveře otevřené". eb

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: "Psychologie u orloje s.r.o." Panická porucha

Z celého srdce mohu Mgr. Benickou doporučit. Je to ta nejlepší terapeutka, kterou jsem měla to štěstí poznat. Za Mgr. Benickou jsem přišla ve stavu zoufalství a beznaděje, do kterého jsem se dostala díky dlouholeté panické poruše. Na Mgr. Benické si nejvíce cením jejího empatického a klidného chování, pochopení a neodsuzování. Z Mgr. Benické vyzařuje klid a bezpečí. Stejně tak jako prostředí, kde svá sezení vede. Také velmi oceňuji to, že již od prvního sezení se Mgr. Benická snaží klienta naučit techniky, které pomůžou s vyrovnáním se s pocity a stavy, které může klient mít při panické poruše. Po několika měsících docházení na terapii se cítí velmi dobře a vděčím za to mé terapeutce :).

Mgr. Erika Benická

Milá Věrko, velmi si cením tvé hodnocení, které si napsala .
Je pro mě důležité, když vidím, jak člověk, který se rozhodne navštívit moji psychologickou praxi , právě v těch těžkých stavech své „ne-moci“´, dokáže svým odhodláním a vnitřní práci na sobě v
v psychoterapeutických sezením se stát „mocným“ a uzdravuje se.
Prošla si  nesnadnou cestu vlastního sebepoznávání a pochopení příběhů svého života, v místech kde vznikali tvé úzkosti nejistoty . Sem ráda, že si ve všech oblastech života daří .Přeji ti do života hodně štěstí a důvěru v sebe. Kdykoliv budeš potřebovat konzultace- ráda ti pomohu. Vím, že se stěhuješ do jiné krajiny. Ale skyp existuje :-)

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Pani doktorku Benickou ze srdce doporucuji.Neni jednoduche si rict,ze clovek potrebuje pomoct a pak nasledne najit terapeuta,ktery pomuze.Dostala jsem doporuceni od zname lekarky na pani Mgr.Benickou.Kontaktovala jsem ji telefonicky a uz jeji klidny a pohodovy pristup po telefonu me uklidnil a na terapeuticke sezeni jsem se tesila.Ve svem zivote jsem se dostala do situaci,ktere jsem nedokazala zpracovat a vyrovnat se s nimi a jit dal.Propadala jsem uzkosti a depresim.Potrebuju se v zivote najit.A diky terapii pani doktorky,jsem na te spravne ceste a citim se mnohem lip.Jeste na tom spolecne pracujeme a na kazde sezeni se tesim.Jeji pristup je naprosto profesionalni,lidsky,vrely a chapajici,proste terapeut jak ma byt!Ted uz se citim lepe a dokazu hlavne o tom co me trapi mluvit a hledat reseni.To diky terapii s pani doktorkou Benickou.Rozhodne ji doporucuji!!!

Mgr. Erika Benická

Milá Helenko,  (to je pracovní osloveni. Už vím o koho jde, ale neuvedla jste jméno, tak to respektuji. Možno to ještě doplníte).
Milá Helenko, do mé praxe jste vešla rozhodným, půvabným krokem s úsměvem na tváři. Velice rychle bylo jasné, že jste osobnost, která všem v okolí rozdává úsměv a pochopení, že umíte vyslechnout a ráda pomůžete jiným. Bez pochyb jste velmi akční a pracovitá. Kolem vás je hodně lidí, kteří vás mají rádi. Avšak co jiným jste neumožnovala, je poznat  to, že sama v sobě máte také  prohry, nejistoty, úzkosti.  Že se snažíte vyjít vstříc všem, i na úkor sama sebe. Že mnozí z nich překračují vaše hranice, které jste si nedokázala sama  udržet. Často jste se proto vystavovala nadměrnému stresu a to způsobilo, že se ozvali nepohody i psychosomatické potíže. Svojí houževnatostí a pracovitostí jste si dokázala  život úspěšně zorganizovat. Dokázala jste si vzít hodně z naších pravidelných sezení (které pokračuji) a zúročit to ve svém životě.
Držím vám palce Helenko ( Trója mi k vám velmi sedí :-). )

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Absolvovali jsme u Mgr. Benické několik sezení, kde jsme odkrývali různá témata. První sezení byla, musím říct, velmi náročná a ač se člověk cítí hůře než před tím, má zároveň pocity osvobozující úlevy. Ale dobrý psycholog umí situaci s nadhledem uřídit a to se také stalo. Na poslední sezení už jsem se já osobně vyloženě těšila, aby se pocity dostavily znovu. Po ukončení terapie se dostavily další problémy jiného druhu, nicméně musím říci, že bez předchozích terapií bychom je těžko překonávali. S terapií jsme byli spokojeni a to velice. Děkujeme a přejeme hodně klientů, aby bylo na světě více spokojených lidí. Jediné, co závěrem mohu říci je, že tohle je opravdu dobrá investice.

Mgr. Erika Benická

Děkuji za vyjádření vaši spokojenosti a omlouvám se, že reaguji až teď. ( Dala jsem si závazek, že odpovím zpětné na všechny hodnocení, a začnu vámi). Byly jste u mě jako pár a věřte, že pro mě jste v vzpomínkách mezi všema párovými terapiemi, které byly- na prvním místě. S úctou si vzpomenu na příběh vznikání vašeho vztahu. Uhájení si „ lásky “ před všemi. Procházeli jste si náročnými situacemi (každý sám za sebe a také společně) . Román o mnoha dílech, který nedokáže nikdo vymyslet tak, jak vám to připravil život. V sezeních jste si vedli výborně- se silou odhodlání dát vašemu životu a vztahu směr, který vy chcete aby měl. I já vám přeji hodně štěstí v životě.

G
Návštěva z ZnamyLekar.cz

Bohuzel nemohu sdilet pozitivni hodnoceni na pani Benickou.
Pri nasem prvni sezeni pani Benicka 3 zvedla telefon coz bylo pro me pomerne rusive.Mozna bych toto dokazala i prejit,ale po ukonceni byt kratkeho hovoru jiz nikdy nenavazala zpet na to s cim jsme se potrebovala sverit tudiz cele sezeni bylo k nicemu. Bohuzel za sebe nedoporucuji.

Mgr. Erika Benická

Dobrý den. Přečetla jsem vašich několik slov, které jste sem vložila a přemýšlím. Byla jste u mě na jediném vstupním sezení, pamatuji si vás i vaše potíže dobře. Celé naše sezení, které jste intenzivně využila a svěřovala jste se ( zpětně až do vaší třetí rodinné generace), mi zanechávalo pocit, „že něco tady nehraje“ (a nešlo o to zvonění). Ano, zazvonil telefon (souhlasím s vámi, nemělo by se to stát), omluvila jsem se vám, a ten jeden hovor přijala ( protože šlo o aktuálně řešenou havárii), -a vám sem proto, přidala čas navíc a zdarma (svoji deset minutovou přestávku před dalším klientem) . Ale to že, zazvoní někdo v mé pauze, nebo zazvoní objednaný klient u dveří- skutečně neovlivním, to se může stát. Na můj dotaz o vaší spokojenosti, a vašem co jste očekávaní ,jste nenaznačila nespokojenost, vzala jste si další termín. Chápu, že vyjádřit se tenkrát (v správný čas), mohlo být pro vás těžší. Chápu, že jste zrušila termín, a rozhodla nepřijít. Ale těžko chápu pohnutky, které po čase, a právě v den vánoční štědrosti, vůní, cukroví a dárků, v klidu domova, kdy jsou kolem vaši nejbližší, děti a rodina - vy zapínáte internet s potřebou sdílet „nepříliš pozitivní hodnoceni“.
Doporučuji vám aby jste našla psychologa podle vašich představ. Doporučuji vám dlouhodobější psychoterapii, pokud vy budete chtít, bude vám to k "něčemu".

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Na začátku září 2016 jsem prodělala první panický záchvat a velmi dlouho mi trvalo, než jsem si uvědomila, že potřebuji odbornou pomoc. Dlouho jsem se odhodlávala paní Benickou oslovit a proběhla první schůzka, byla jsem neskutečně nervózní a měla jsem strach. Tyto pocity ze mě opadly velice rychle a už po první schůzce jsem se cítila uvolněnější a lehčí. Její velice citlivý, trpělivý a pozitivně naladěný přístup mi ukázal, jakou cestou se mám dát. Po každé schůzce s ní se cítím skvěle, uvolněně. Takže pokud někdo sbírá odvahu, jako já před 2 měsíci, nemusí se vůbec ničeho bát.Paní Benická je opravdu úžasná a patří jí můj veliký dík.

Mgr. Erika Benická

Děkuji za vaše otevřené a citlivé vyjádření pocitů, které doprovázeli začátky naši spolupráce . Vaše potíže jste zvládla právě proto, že jste byla upřímná , trpělivá, odhodlaná nevzdat se. Je mi líto, že k vám život nenastavoval vždy „vstřícnou tvář“, měla jste již od dětství těžké „zkoušky života“.
Můj obdiv má také vaše neustávající vnitřní sílu, která z vás „skromnou dívku“„ povede k tomu, že budete jednou plně sama sebou, úspěšná, štastná a sebejistá. Přeji hodně štěstí. Kdykoliv vás ráda uvidím..

Pravidelné setkávání,, psychoterapie individuální

800 Kč

800 Kč

První setkání, konzultace ( 1 sezení 60min)

Psychologie partnerská

1 500 Kč

Skupinová psyhcoterapie (1x14dni, cca 5lidi, 90min)

300 Kč

300 Kč

Psychologie rodinná

1 500 Kč

Psychoterapie (konzultace) individuální (50min)

od 800 kč

od 800 kč

Psychoterapie skupinová (90min)

500 Kč

500 Kč

Psychoterapie partnerská

Psychoterapie rodinná

1 500 Kč

První konzultace ( první sezeni 60min)

Umístění: jiné místo Úzkosti, problémy s komunikací

Umístění: jiné místo psychoterapie

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: jiné místo konzultace rodinné situace

Umístění: "Psychologie u orloje s.r.o."

Paní doktorku Benickou moc doporučuji.
Vždycky jsem byla klidný člověk a snad v životě jsem na nikoho neyvýšila hlas.
HG

Mgr. Erika Benická

Milá Věrko, velmi si cením tvé hodnocení, které si napsala .
v psychoterapeutických sezením se stát „mocným“ a uzdravuje se.

Mgr. Erika Benická

Držím vám palce Helenko ( Trója mi k vám velmi sedí :-). )

G
Návštěva z ZnamyLekar.cz

Bohuzel nemohu sdilet pozitivni hodnoceni na pani Benickou.

25 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    poslední týdny mě trápí myšlenky ohledně mé budoucnosti. Jsem stále student a přivydělávám si. V červenci jsem si našla novou brigádu. Již při zaučování jsem se v daném místě necítila dobře, bohužel po dovolené v Alpách se tento pocit ještě znásobil. Najednou mě život ve městě zaplněný prací začal děsit. Přišlo mi hrozně depresivní, že bych celý život měla strávit v kanceláři někde uprostřed města a následně za vydělané peníze se občas podívat na hory. Na horách jsem se cítila šťastně a uvolněně (což samozřejmě přičítám i tomu, že to byla dovolená), okouzlil mě místní život. Momentálně cítím, že se ve městě a ve stereotypu práce cítím nesvá, spoutaná. Když vidím svého kolegu, jak ze své práce ve stresu, nebo jak toho má hodně, tak cítím jakousi úzkost.
    Najednou nevím, co mám dělat. Když se mi zdá, že už mi je lépe a mám projasněnou mysl, tak stačí maličkost a já znovu upadnu do toho skličujícího stavu, ze kterého nevím jak ven. Jsou to normální pocity, které odezní? Nebo bude lepší nějaké sezení s odborníkem?

Dobrý den, četla jsem vaše řádky pozorně a přemýšlela, jak stručně vystihnout odpoved, když je to tak rozsáhlá téma. Myslím si, že procházíte zlomovým obdobím ve svém životě, to co vám dávalo smysl -najednou vadí, nebo smysl již nemá. To bývá spojeno s bouřlivými emocemi, pocitu vzpoury, propadu nebo potřeby vzletu a frustrací. Tomu se také v psychologii říká životní krize. Tato krize, má v sobě zahrnuté množství nových možností. Procházíte poznáváním sebe a toho jak sám chcete vytvářet svůj život a kterým směrem se v životě dát, Doporučuji se objednat, protože dobrý psycholog vám v tomto procesu skutečně může být nápomocný..

Mgr. Erika Benická

• Manžel mi byl nevěrný a já se s tím neumím vyrovnat...ukončil to, snaží se, lituje, ale já mám neustále hrozne stavy úzkosti, bušení srdce, pocity na zvracení, téměř nejim.....je to čerstve, čekám, že to preboli, ale asi to sama nezvládnu. Mám se obrátit na odborného lékaře nebo zkusit nějaký přírodní preparat, který tyto stavy zmírní?

Dobrý den, přímo k vašemu dotazu, jestli se máte obrátit na lékaře-: Ano, můžete. Dobrý profesionál, lékař, vám doporučí psychologa (psychoterapeutickým způsobem se dá řešit problém, který popisujete slovy: "neumím se vyrovnat s tím, že.." To, že s tímto problémem souvisí vaše úzkostní stavy , už víte. Myslím si, že nejvhodnější je komplexní přístup, tedy lékař vám může předepsat medikaci na úzkost a zároven psycholog pracovat na zvládnutí vašeho krizového období ve vztahu s mužem i k sobě samé. Ano, v lékárnách si můžete taky koupit preparát na přírodní báze pro zmírnění zmíněných stavů.

• deprese
  • trauma