Dobrý den, prosím o radu. Minulý měsíc mi paní doktorka zjistila zvýšené jaterní testy, po měsíci

2 Počet odpovědí:
Dobrý den,
prosím o radu. Minulý měsíc mi paní doktorka zjistila zvýšené jaterní testy, po měsíci jsem byla opět na krvi a mám tyto výsledky: Kalium 4,1 mmol/l (3,8-5,4), ALT 0,77 ukat/l (0,1-0,78), AST 0,76 ukat/l (0,16-0,72), GGT 2,37 ukat/l (0,14-0,68), Alkalická fosfatáza 4,1 ukat/l (0,66-2,2)
Piju ostropestřec čas, tinkturu (kapky) a drcený ostropestřec, mám jaterní dietu. alkohol nepiji.
Beru ale antidepresiva, argofan 300 mg... Může to být tímto zvýšené? Popřípadě, co brát, či co dělat. Snížení antidepresiva asi není reálné, mám těžce nemocného tatínka.

Předem moc děkuji za odpověď.
Dobrý den,
Argofan zvýšení jaterních testů nedělá. Ve vyšetření Vám ještě chybí hladina celkového a přímého bilirubinu. Budou li i ty zvýšené, pak se může jednat o jaterní onemocnění, konkrétně některý typ cholestazy. V terapii doporučuji Silymarin AL ret 50mg 1-1-1 a Ursosan. Vhodné by ale bylo vyšetření u internisty nebo gastroenterologa.
J.