Vladimíra Junášková, internista Kroměříž

Internista

Interní oddělení, Kroměřížská nemocnice

Zobrazit ostatní profily internistů v okolí

• Hypertenze
  • Ischemická choroba srdeční
  • Onemocnění vnitřních orgánů

• vnitřní lékařství - interna

Ekg - elektrokardiografie

Interní konzultace

Měření krevního tlaku

Interní oddělení, Kroměřížská nemocnice

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

22 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    prosím o radu. Dva dny v týdnu beru na odvodnění Furon 40mg dvakrát týdně. Otoky nemám. Pravidelně denně beru Concor 5mg, Ramipril 2,5mg, Warfarin 5mg na arytmii. Několik hodin po Furonu mám nízký TK až k 100/50 a motá se mi hlava při vstávání z klidu na židli. Otázka: Mám ve dnech kdy beru Furon a více močím, více pít? Mám pít čistou nebo minerální vodu?
    Děkuji

Dobrý den, dávkování Furonu 2x týdně 40mg mi připadá nelogické. Přijatelnější a racionálnější by bylo pro Vás užívat Furon 40mg 1/2 tbl ob den a redukovat Ramipril 2,5 na 1/2tbl denně. A nejdůležitější otázka, zda Furon vůbec potřebujete - konzultujte se svým lékařem, který Vám Furon do terapie zavedl.

MUDr. Vladimíra Junášková

• Dobrý den, prosím, co je pravdy na tom, že glukosamin sulfát a … podporuje množení a růst borélií?
    předem děkuji, HC

Ano, glukosamin je nutný pro růst borrelií in vitro (kultivační test v umělém růstovém prostředí.) Zdy by měl vliv na Borreliovou infekci, nebylo prozatím zjištěno.

• Hypertenze
  • Ischemická choroba srdeční