Dobrý den, už několik let mě trápí trápí jistá věc, která se, dle mého názoru stále zhoršuje. Jso

4 Počet odpovědí:
Dobrý den,

už několik let mě trápí trápí jistá věc, která se, dle mého názoru stále zhoršuje. Jsou dny, kdy mám plno energie, zdravé silné sebevědomí, ale pak se lusknutím prstů vše obrátí. Najednou pro mě nic nemá cenu, nic pro mě není důležité a mám pocit, že vše selhalo. V těchto stavech mám mnohdy pocit, jako bych já sám byl ve svém těle pouze "divákem" těchto nálad. Čím dál častěji mě také bolí hlava a na tuto bolet mi nezabírají ani prášky, spánek. Mívám také výkyvy agrese. Jindy jsem jako vteklý buldok, který se ve vteřině promění na nejmírumilovnějšího tvora. Tyto výkyvy často doprovází mnohdy nechtěný pláč.

Nevím co s tím. Ničí mi to akorát vztahy a život.
Děkuji za odpověď.
Ondřej Z.
Dobrý den Ondřeji,
výkyvy nálad nám berou hodně energie a pokud se nenaučíme s nimi pracovat a korigovat je, tak jsou pro nás nečitelné, ohrožující a vyčerpávající přesně tak, jak píšete.
Určitě doporučuji začít chodit na sezení s psychologem či psychoterapeutem, se kterým začnete více rozpoznávat, co a jak dělat, abyste měl situaci zase více ve svých rukách a abyste jí rozuměl. Stojí za to zajít i za psychiatrem, zda se vám nerozjíždí psychické onemocnění či to případně vyloučit.
Sama od sebe se situace nezlepší, je potřeba ji začít řešit. Což už jste udělal tímto dotazem. Tak jen pokračujte dál! Garantuji Vám, že se Vaše situace začne měnit.
Přeji mnoho sil,
Věra Dufková