Dobrý den, už několik let mě trápí trápí jistá věc, která se, dle mého názoru stále zhoršuje. Jso

už několik let mě trápí trápí jistá věc, která se, dle mého názoru stále zhoršuje. Jsou dny, kdy mám plno energie, zdravé silné sebevědomí, ale pak se lusknutím prstů vše obrátí. Najednou pro mě nic nemá cenu, nic pro mě není důležité a mám pocit, že vše selhalo. V těchto stavech mám mnohdy pocit, jako bych já sám byl ve svém těle pouze "divákem" těchto nálad. Čím dál častěji mě také bolí hlava a na tuto bolet mi nezabírají ani prášky, spánek. Mívám také výkyvy agrese. Jindy jsem jako vteklý buldok, který se ve vteřině promění na nejmírumilovnějšího tvora. Tyto výkyvy často doprovází mnohdy nechtěný pláč.

Nevím co s tím. Ničí mi to akorát vztahy a život.
Děkuji za odpověď.
Ondřej Z.
Dobrý den Ondřeji,
výkyvy nálad nám berou hodně energie a pokud se nenaučíme s nimi pracovat a korigovat je, tak jsou pro nás nečitelné, ohrožující a vyčerpávající přesně tak, jak píšete.
Určitě doporučuji začít chodit na sezení s psychologem či psychoterapeutem, se kterým začnete více rozpoznávat, co a jak dělat, abyste měl situaci zase více ve svých rukách a abyste jí rozuměl. Stojí za to zajít i za psychiatrem, zda se vám nerozjíždí psychické onemocnění či to případně vyloučit.
Sama od sebe se situace nezlepší, je potřeba ji začít řešit. Což už jste udělal tímto dotazem. Tak jen pokračujte dál! Garantuji Vám, že se Vaše situace začne měnit.
Přeji mnoho sil,
Věra Dufková

Dobrý den, výše naznačené možnosti nelze než doporučit a mohou vést k odstranění Vašich problémů. Jak ukazuje praxe, obvykle je v podobných případech potřeba důkladně probádat minulost a vše, čím jste prošel, protože tam někde bude pravděpodobně základ pro to, co popisujete. Z praxe také vím, že nejrychlejší cesta k nápravě zde vede přes kombinaci klasických a alternativních přístupů. Přeji Vám brzkou úlevu, Mgr. Lada Skulilová, psycholožka, terapeutka
Dobrý den. Z toho, co popisujete, mám dojem, že když máte dobré období, jste u sebe, jakoby "zakořeněn" v sobě a máte svůj život ve svých rukou. A pak se stane něco, co Vás z této vnitřní rovnováhy vyvede, jako byste ztratil kontakt se sebou a nějak nelze jednat tak, aby došlo k obnově rovnováhy. Pravděpodobně Vás to stojí obrovské množství energie nějak to ustát. Terapie by mohla pomoci tyto situace rozklíčovat, nahlédnout, co se to děje a vést k větší vnitřní pohodě. Držím palce, Barbora Tóth
Dobry den Ondreji, dekuji za dotaz, jak pisi kolegove, pokud byste rad zmenil svuj zivot, smerem k vetsimu komfortu, je na miste vyhledat psychoterapeuta, psychologa nebo psychiatra, zda budou nutna farmaka, ukaze vysetreni a domluva. Nicmene prozkoumani sam sebe, pochopeni co se ve Vas deje, podle toho, co pisete, je aktualni. S pozdravem M. Sz.