Dobrý den, jsem muž, je mi 22 let a již několikátým rokem se potýkám s problémy v oblasti hráze (

2 Počet odpovědí:
Dobrý den,

jsem muž, je mi 22 let a již několikátým rokem se potýkám s problémy v oblasti hráze (mezi penisem a otvorem). Již jsem byl vyšetřen urologem, prostatu mám prý v normální velikosti. Podstoupil jsem i cystoskopii, také bez jakéhokoliv nálezu. (Zároveň se několik let potýkám s pálením na konci močové trubice a celkovou citlivostí trubice + časté močení apod. - proto cystoskopie) Přesto, když např. doskočím z jakékoliv výšky na zem, okamžitě dostanu do této oblasti křeč, která přetrvává zhruba půl minuty, pak zmizí. Občas se mi také stane, že zničehonic dostanu opravdu velice silnou řezavou bolest jakoby v oblasti konečníku (nedokážu uplně přesně určit místo). Tato bolest je opět velice krátká, většinou 1-2 sekundy, prostě takový výstřel. Občas jsem také cítil, že např. při pohlavním styku, pokud už jsem byl "vzrušený" až moc dlouho a nakonec přišla ejakulce, tak jsem cítil nepohodlí v celé této oblasti asi 5 minut, jakoby taková mírná křeč s tupou bolestí.

Doktor mi při cystoskopickém vyšetření minule řekl, že mám opravdu velice silný spasmus v této oblasti, možná by to s tím mohlo mít spojitost?

Mám velice sedavý styl života, včetně zaměstnání, takže chápu, že to může mít taky své následky. Nyní se zkouším mnohem více hýbat, cvičení, kolo (doufám, že kolem si toto nijak nezhorším..) ale jelikož se mi minulý týden právě stala ta situace s doskočením a následnou křečí, napadlo mě se zeptat ještě zde... Můžou tyto problémy souviset se silným spasmem v této oblasti aniž bych byl ohrožen nějakou vážnou nemocí? Existují nějaká cvičení, jak si pomoct nebo mám opět nasadit Baclofen?

Moc děkuji za jakoukoliv radu!
Dobrý den, Vaše obtíže se dají zařadit do tzv. syndromu bolestivé malé pánve, kdy obtíže nemusí být urologického původu, ale neurologické, může se jednat o dysbalanci svalů pánevního dna, patologii konečníku. Určitě je třeba, abyste podstoupil vyšetření neurologem, vyšetření MRI pánve, případně konečníku. Pokud se nenajde žádná patologie, pak by bylo vhodné se případně nechat vyšetřit rehabilitačním specialistou - lékař nebo fyzioterapeut, který se zabývá pánevním dnem - těch je však po skrovnu. Přiznám se, že konkrétně nejsem schopen nikoho jmenovat, ale rehabilitační lékař by Vám event. mohl poradit.