Dobrý den, píši, protože je mi 35 let a žádný vážný vztah mi zatím nevydržel déle, než zhruba půl r

píši, protože je mi 35 let a žádný vážný vztah mi zatím nevydržel déle, než zhruba půl roku. Jsem z toho poměrně zoufalá..Nevím, co dělám špatně, nebo možná tuším, ale nevím, jak to změnit. Mohli byste mi s tímto problémem prosím pomoci?
Dobrý den, díky za dotaz. Nepíšete zda vztah ukončíte vy nebo partner. Na skutečnost, že vztah nevydrží delší dobu, může mít vliv velmi mnoho důvodů, počínaje výběru vhodného partnera, co od vztahu oba očekáváte (jak to druhý pozná), případně ochotu riskovat otevřít se druhému od vás či partnera apod. Pokud byste se v sobě chtěla více vyznat, doporučuji psychoterapii. Držím moc palce na vaší cestě. Tea T.

dovolím si také odpovědět. Ve vašem psaní čtu o nespokojenosti, ba dokonce zoufalství, že se vám nedaří udržet dlouhodobější vztah. Je to asi něco, co vás trápí už delší dobu. Zmiňujete svůj věk - možná jste měla představu, že v 35 už budete mít stálého partnera/partnerku nebo alespoň dlouhodobější vztah za sebou. Můžu jen hádat, co to pro vás znamená (mít pocit sounáležitosti, být pro někoho důležitá, mít děti,...), ale věřím, že je to těžké, že se to nedaří. A taky, že se to dotýká i vás samotné, vaší sebedůvěry a sebehodnoty - "Nevím, co dělám špatně,..." (což se dá lehce přeložit jako "Něco je se mnou špatně"). Přála bych vám, abyste na to nebyla sama a mohla mluvit o tom, co se ve vás děje a více tomu porozuměla. Pokud takový prostor zatím nemáte, možná by psychologické poradenství nebo psychoterapie mohly pomoci.
Zdravím vás
Michaela Pavelková
Zveme vás na návštěvu: Psychoterapie - 1 000 Kč
Návštěvu si můžete objednat přes portál Známylékař.cz. Použijte tlačítko Objednat se.