Dobrý den.Asi před 8 dny jsem navštívil svého lékaře s bolestí krku při polykání. Byl mi proveden vý

1 Počet odpovědí:
Dobrý den.Asi před 8 dny jsem navštívil svého lékaře s bolestí krku při polykání. Byl mi proveden výtěr a s konstatováním bílého povlaku v krku jsem dostal antbiotika cefzil 500 mg s užíváním na 7 dní.Jelikož se můj stav sice nehoršil ale ani výrazně nelepšil rozhodl jsem se po 5 dnech navštívit lékařku znovu.Poslelchla si mě ,podívala se do krku a s konstatováním že je vše o.k. jsem odešel. Problém je že bolest při polykání mám stále a hlavně po ránu. Přiznám se že už mě to otravuje. Teploty jsem v průběhu onemocnění neměl .Občas jen zvýšená únava. Přiznám se že už nevím co dál. Mám počkat ???? Znovu k doktorce???? (ještě podotknu že výsledek výtěru na streptokoka byl negativní).
Dobrý den, pane. Pokud se potíže ve Vašem krku nezlepšili ani po zmiňované léčbě, měla by se jistě přehodnotit diagnoza a zvolený postup.
ATB jsou léky na bakteriální infekci, pokud léčba neměla efekt, možná se nejedná o bakteriální infekci. Je ale velmi vhodné problém vidět. Na druhou stranu se atb jako léčiva u nás stále nadužívají. Vzhledem k výskytu resistence bakterií k těmto léčivům si zaděláváme už teď na pořádný problém. Dostupnost laboratorních testů je u nás opravdu obrovská (nežijete na poušti uprostřed Austrálie ani na Sibiři, kde musíte použít helikoptéru do nejbližší nemocnice), proto je vhodné vyšetření před nasazením léčby, která může často i uškodit.
S pozdravem