Dobrý den.Asi před 8 dny jsem navštívil svého lékaře s bolestí krku při polykání. Byl mi proveden vý

1 Počet odpovědí:
Dobrý den.Asi před 8 dny jsem navštívil svého lékaře s bolestí krku při polykání. Byl mi proveden výtěr a s konstatováním bílého povlaku v krku jsem dostal antbiotika cefzil 500 mg s užíváním na 7 dní.Jelikož se můj stav sice nehoršil ale ani výrazně nelepšil rozhodl jsem se po 5 dnech navštívit lékařku znovu.Poslelchla si mě ,podívala se do krku a s konstatováním že je vše o.k. jsem odešel. Problém je že bolest při polykání mám stále a hlavně po ránu. Přiznám se že už mě to otravuje. Teploty jsem v průběhu onemocnění neměl .Občas jen zvýšená únava. Přiznám se že už nevím co dál. Mám počkat ???? Znovu k doktorce???? (ještě podotknu že výsledek výtěru na streptokoka byl negativní).
Dobrý den, pane. Pokud se potíže ve Vašem krku nezlepšili ani po zmiňované léčbě, měla by se jistě přehodnotit diagnoza a zvolený postup.
ATB jsou léky na bakteriální infekci, pokud léčba neměla efekt, možná se nejedná o bakteriální infekci. Je ale velmi vhodné problém vidět. Na druhou stranu se atb jako léčiva u nás stále nadužívají. Vzhledem k výskytu resistence bakterií k těmto léčivům si zaděláváme už teď na pořádný problém. Dostupnost laboratorních testů je u nás opravdu obrovská (nežijete na poušti uprostřed Austrálie ani na Sibiři, kde musíte použít helikoptéru do nejbližší nemocnice), proto je vhodné vyšetření před nasazením léčby, která může často i uškodit.
S pozdravem

Odpověď – online konzultace

Potřebujete-li odbornou radu, rezervujte si online konzultaci. Specialista Vám dobře poradí i na dálku.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • Otázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.
  • Ze zdravotních důvodů nebudou zveřejněna žádná množství ani dávky léků.

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.


Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.