Zdravím, už pár dnů mi velmi velmi potichu píská v levém uchu a v pravém uchu cítím tlak a občas mal

1 Počet odpovědí:
Zdravím, už pár dnů mi velmi velmi potichu píská v levém uchu a v pravém uchu cítím tlak a občas malou bolest. Po hlasitých zvucích se bolest zvyšuje. Objevilo se to pár dnů po letu letadlem ve kterém mě taky bolelo ucho. Jo a před měsícem jsem měl asi 2 nebo 3 dny zalehlé ucho a když jsem se rozhodl to začít nějak řešit tak to zmizelo. Kdybych byl v česku šel bych k doktorovi na vyšetření ale jsem teď do konce srpna v Anglii v horách na farmě. Nemohu se nějak normálně dostat k lékaři a proto mě zajímá jestli to musím nějak řešit nebo mohu počkat do konce měsíce kdy se vracím zpět do české republiky. Popřípadě jestli tušíte co by to mohlo být?
Dobrý den, příčina pískání v uchu se často nezjistí - ale prvotní může být ohlušení (třeba u stroje, hlasitá hudba nebo právě let letadlem). Vyzkoušejte vhodné nosní kapky cca na týden (jako při rýmě), popř. šetrné kapky do ucha. Alespoň něco pro problém uděláte a jak budete v dohledu ORL ambulance, nechte si sluch a uši - hrdlo - nos vyšetřit - i lékařem v Anglii. Možná by pak stačilo tzv "profouknutí" Eustachovy trubice a pískání by mohlo skončit.
S pozdravem