Dobrý den. Je běžné zě se na dolní čelisti vyskytují různé hrbolky, hmatné cca jako 2 cm velké nepohyblivé boulicky, které tam jako patří, nejsou vidět. Četl jsem že kosti nejsou úplně rovné, tudíž tam asi patří?. A také pár pohyblivých mimo čelist (cca 5 cm velké, jsou zde asi už přes rok) může tyto bouličky mimo čelist v podkoží vyšetřit kožní lékař? O co by se mohlo jednat? Muze to byt jen neskodne tukove? Mockrát děkuji za odpověď. Hezký den.
Oldřich Fiala
Oldřich Fiala
chirurg
Hradec Králové
Jde nejspíše o nezhoubné tukové nádorky, může se jednat i o afekce jiného původu /vazivové atd./, bylo by vhodné, aby se na ně podíval lékař obeznámený s touto problematikou a doporučil další postup.

Kamil Veselý
Kamil Veselý
chirurg
Praha
Podle četnosti a velikosti podkožních útvarů se pravděpodobně jedná o uzliny. Často bývají v souvislosti se zánětem zubů, slinné žlázy, zánětů dutin nebo i po angíně. Pokud by byla nejistota a nenašlo se ložisko, které by uzliny vysvětlilo a pokud klinicky nebude jistota o bezpečnosti nálezu, může se jedno z ložisek odebrat k histologickému vyšetření.

Karel Tejnora
Karel Tejnora
chirurg
Česká Lípa
Opravdu určit lze z histologie - proto navštivte svého lékaře.

Vladimír Němec
Vladimír Němec
chirurg
Praha
Mohou to být uzliny, lipomy (nezhoubné tukové nádory), nebo nějaké cysty. Na dálku nelze rozhodnout. Vyhledejte lékaře.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

ZnamyLekar.cz © 2020 - Najděte si lékaře a objednejte se