Proběhla 2 rande. Vypadalo to,že jsme si padli do oka. Napsal mě,že mě má svým způsobem rád a pak se na 4 dny odmlčel. První jsem se musela ozvat já,pak opět reagoval. Je takové chování normální? Nevím co jsi mám o něm myslet. Zda to myslí vážně a jak přistupovat k takovému muži. /je nám oběma 38/. Děkuji za radu.
Markéta Rozsívalová
Markéta Rozsívalová
Praha
Dobrý den, bohužel jsem svědkem, že seznamování a navazování dlouhodobých vztahů, je pro mnoho lidí čím dál náročnější, zvláště, když už mají za sebou několik zraňujících zkušeností. To, co tedy píšete, že se dotyčný po 4 dnech neozval, slýchám od žen ve své praxi velmi často. Nevím, zda je to normální, ale vím, že většina žen, které položí tuto otázku, cítí, že je něco špatně, a že by to potřebovaly jinak. Chápu vás, že chování dotyčného muže vás mate, já bych na vašem místě potřebovala vědět, jak na tom jsme, zda to oba vidíme stejně. Např. chceme se vídat a více se poznávat, komunikovat každý den nebo potřebujeme pozvolný start? Neznám jiný recept, než o svých potřebách hned od začátku otevřeně mluvit a ptát se druhého, co zase potřebuje on. Možná je to cesta pro odvážné, protože s větší otevřeností může být spojen strach z odmítnutí, ale na druhou stranu, není právě to, co ve svém věku hledáte - otevřený, na důvěře založený vztah? Otázka je, co hledá ten druhý. Držím vám palce, Markéta Rozsívalová

Vladimír Forst
Vladimír Forst
psycholog
České Budějovice
Dobrý den, kolegyně Rozsívalová Vás povzbuzuje zdá se hlavně k odvaze a trpělivosti, v podtextu pak jakoby naznačuje, že muži často takoví jsou (?). Ať už tak či tak, můj dojem je, že v tomto případě jste ostražitá a na vážkách celkem právem. Slyšet od potenciálního partnera, že mne má "svým způsobem rád", taky bych v tom něco hledal, tím spíš, že se nejedná o 20 letého, ale o dost staršího muže, který mi může, právě touto jemnou formou, naznačovat, že ve mně nejspíš nevidí zrovna tu, kterou asi hledal. Je věcí Vašeho pocitu a rozhodnutí, zda jeho pasivitu a nejasné vyjádření citů vezmete v potaz. Můj názor je, že pokud cítíte jistou šanci na jiné seznámení, bude lepší zkusit něco jiného, nežli se pracně prokousávat ke skrytým partnerovým výhradám, které lze z náznaků v tomto případě tušit. Vladimír Forst

Radana Rovena Štěpánková
Radana Rovena Štěpánková
Nymburk
Milá neznámá, to je téma, které nás baví a každý to vnímáme po svém. A pak se na něco psycholgů ptejte, že ;) . Doporučuji knihu Mars a Venuše si spolu začínají. Každopádně doporučuji citově být zdrženlivá, souhlasím s p.Forstem, že v tuto chvíli není nažhavený a pokud budete chtít jeho vyjádření ted, spíše uteče.Je třeba nechat muže jeho tempu a vnímat jeho iniciativu. Já bych hned nenastoupila s dotazem: "jak to vidíš?" Mohou být různé začátky - může to jít přes kamarádský vztah... v tom bych viděla potenciál - úskalí internetového seznamování je právě to, že lidé často čekají lásku na první pohled, snadno vylučují, ale v přirozeném seznamování funguje velmi často princip obeznámenosti. Držím palce.

Renata Luxová
Renata Luxová
Kladno
Doporučuji osobní seznamování při nějaké aktivitě, kterou máte ráda....poznávat muže přirozeněji, než na seznamkách...

Marie Vignatiová
Marie Vignatiová
psycholog, psychoterapeut, dětský psycholog
Brno
vážená paní, dvě rande, potom 4 dny se nezval až vy reagujete...a ptáte se na normalitu osobnosti ? Vždy´t je to začátek seznamování. Nemyslete na normalitu osobnosti, ale snažte se znovu komunikovat, jinak se nic nedozvíte a nechte po čase věcem volný průběh. uvidíte a mějte se moc dobře. Můžete se objednat.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

ZnamyLekar.cz © 2019 - Najděte si lékaře a objednejte se