Dotazy od pacientů (14)
-
Měl bych dotaz ohledně červeného fleku po kousnutí klíštětem. Syn ma na ruce asi 5cm "kružnici" uvni
Měl bych dotaz ohledně červeného fleku po kousnutí klíštětem. Syn ma na ruce asi 5cm "kružnici" uvnitř světlejší, tmavější okraj. Mám foto. Máme se bát nejhoršího, nebo to nemusí být borelioza?
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
souhlasím
-
Dobrý den ,a mám ještě poslední dotaz ,už od 14 let mi začíná chlupatět tělo ,převážně hrudník ,ruce
Dobrý den ,a mám ještě poslední dotaz ,už od 14 let mi začíná chlupatět tělo ,převážně hrudník ,ruce,nohy ,ale normálně jsem vyrostl za tu dobu nějakých pár cm nahoru ,myslíte si že je to znamení že se mi pomalu zpomaluje růst ? ,předem děkuji moc krát za odpoved.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Nic se nezpomakuje,je to zcela normální MUDr Stehlík Josef pediatr a genetik
-
Dobrý den. Dá se přenést žloutenka oliznutim slin na lzicce po někom pokud je člověk očkováný proti
Dobrý den. Dá se přenést žloutenka oliznutim slin na lzicce po někom pokud je člověk očkováný proti žloutence? Jak by se projevovala? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
typ b lze přenést i orálně je li ve slinách na lžičce stopakrve nakaženého a tem co olizuje má poranění dásně
-
Nastreleni nausnic miminku v kolika měsících by to mělo být
Nastreleni nausnic miminku v kolika měsících by to mělo být
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Nejdříve v 6 měsících Dr Stehlík Josef pediatr
-
Dobrý den. Může občasné hodně mírné brnění levé nohy něco znamenat? Je to i většinou když se dá noha
Dobrý den. Může občasné hodně mírné brnění levé nohy něco znamenat? Je to i většinou když se dá noha přes nohu, noha se následně sundá a třeba 10-15 min poté to horně mírně brní. Může to být ateroskleróza? Tato noha již asi okolo roku občas mírně bolí. Není to ale nic hrozného. Může to být něco…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Může jít o zúžení cév,při chůzi by měla noho bolet,nutný UZ cévního řečiště DK.Dr Stehlík Josef Liberec
-
Dobrý den. Může se vyskytnout ateroskleróza i u obézních dospívajících? Má nějaké projevy? Je pro ně
Dobrý den. Může se vyskytnout ateroskleróza i u obézních dospívajících? Má nějaké projevy? Je pro ně nějak nebezpečná? Nebo se spíše projeví až v pozdějším věku? Pokud se zamezí rizikovým faktorům, může dojít k zastavení postupu?
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Arterosklerosa je i v mladším věku,projeví s e ale daleko později,nutné snížit hmotnost,Dr Stehlík J.
-
Dobrý den. Pokud se na stehnech hodně hromadí tuk - tukové boule - může to nějak tlačit ne nějaké ne
Dobrý den. Pokud se na stehnech hodně hromadí tuk - tukové boule - může to nějak tlačit ne nějaké nervy a vzniknout například tromboza? To samé vzadu na zádech je pár tukových boulicek nebo neceho jineho - může to nějak tlačit na mýchu? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Nemůže,nestrachujte se.Dr Stehlík J,
-
Dobrý den. Asi před 4 dny bylo omylem vdechnuto pár malinkatých drobečků. Po vdechnutí nebyl žádný k
Dobrý den. Asi před 4 dny bylo omylem vdechnuto pár malinkatých drobečků. Po vdechnutí nebyl žádný kašel a nic nic jiného. Možná že ani k vdechnutí nedošlo. Je nachlazení. Mírný kašel a zahleněný krk. Může to s tím nějak souviset nebo je to spíše asi od nachlazení. Mockrát děkuji za odpověď.…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Jde o nachlazení s vdechnutím drobečkú to nemá souvislost.Dr Stehlík J.
-
Dobrý den. Vzadu na krku se už asi přes 4 měsíce nachází tvrdší, nepohyblivá, cca 1-1,5 cm malá boul
Dobrý den. Vzadu na krku se už asi přes 4 měsíce nachází tvrdší, nepohyblivá, cca 1-1,5 cm malá boulička. Nijak právě nebolí. Poslední dny je menší. V minulosti se také občas zmenšila, pak byla zase větší. Může se jednat o uzlinku, popř. je fyziologická?
Může jít také o uzlinky, pokud…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Jde o uzlinku,což je normální,žádná rakovina.Dr Stehlík J.
-
Dobrý den, mohl bych se prosím zeptat o co by se mohlo jednat? Vyskytuje se běžně válcovitá, tvrdá,
Dobrý den, mohl bych se prosím zeptat o co by se mohlo jednat? Vyskytuje se běžně válcovitá, tvrdá, mírně bolestivá boule v oblasti nad kostrčí v mezírce nad zadkem? Případně co by to mohlo znamenat? Po seškrávnutí ''strupu'' z povrchu boule začne vytékat mírně krev. Bouli…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Jde asi o perianální píštěl,která se musí řešit chirurgicky MUDr Stehlík Josef
-
Dobrý den, Prosím o radu, na obou dlaních mám tzv. opičí rýhu, nikdy jsem to neřešila ani se po to
Dobrý den,
Prosím o radu, na obou dlaních mám tzv. opičí rýhu, nikdy jsem to neřešila ani se po tom nepídila, co to vlastně znamená. Do budoucna plánujem s partnerem první dítě a já jsem se dočetla, že tyto rýhy jsou specifické pro lidi s Downovým syndromem. Mě osobně nikdy nikdo v dětství…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Děti s Downovým sy.mají opičí rýhu,to ale neznamená,že kdo má opičí rýhu má Downův sy ,neb bude mít dítě s touto nemocí.Vykašlete se na vaši opičí rýhu,další zkoumání nemá význam.MUDr Stehlík…
-
Dobrý den, Chtěla bych se zeptat proč jsou pro miminka rizikové měsíce také 8 a 9 pro syndrom náhléh
Dobrý den, Chtěla bych se zeptat proč jsou pro miminka rizikové měsíce také 8 a 9 pro syndrom náhlého úmrtí kojence (četla jsem to na několika strankach) . A zda existuje reálné riziko pro chlapce 7 měsíců (přesně) donoseneho a zdravého, domácnost nekuřácká a vetrana (prostě bez rizikových faktorů)…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Riziko syndromu nálého úmrtí trvá až do dvou let,nevím,kde pan Havlíček zjistil hranici 6 měsíců,sám jsem zažil v nemocnici dvě náhlá úmrtí dětí mezi 18 -20 měsíci,děti již měly být propuštěné…
-
Prosím, je možné, aby na zánět dutin ,pediatr doporucil 6-ti letému dítěti Nurofen grip tablety s ps
Prosím, je možné, aby na zánět dutin ,pediatr doporucil 6-ti letému dítěti Nurofen grip tablety s pseudoefedrinem ,který je volně prodejný?
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dítěti v tomto věku nurofen neuškodí,ale určitě nevyléčí zánět dutin.Stehlík Josef
-
Dobrý den, rád bych se zeptal na dezinfekční schopnosti čistého tea tree oleje. Může plně nahradit k
Dobrý den, rád bych se zeptal na dezinfekční schopnosti čistého tea tree oleje. Může plně nahradit klasickou dezinfekci (např. Betadine) při akutním ošetření (malé, velké odřeniny, vyndavání klíštěte atd.), nebo není dostatečně účinný? Děkuji.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Olej je na prd,vezměte si francovku a ostatní vyhodte.Stehlík Josef
Často kladené dotazy
-
Dobrý den, trpím celodenními úzkostmi a v poslední době se můj stav zhoršil. Snažím se používat r
Dobrý den,
to, co popisujete, se u úzkostných stavů objevuje…