Dotazy od pacientů (54)
-
Dobry den. V osmnacti jsem si porezal pravou ruku,a prišel jsem o ukazovacek a na prostrednicku mam
Dobry den. V osmnacti jsem si porezal pravou ruku,a prišel jsem o ukazovacek a na prostrednicku mam site slachy.Je mi 55 a mam s tou rukou cimdal tim vetsi problemy .Potrebuji poradit ktereho specialistu navstivit.Dekuji XXXX
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, vhodné navštívit chirurga ruky, který by se Vašeho problému měl ujmout a domluvíte se na možnostech řešení.
S pozdravem
Zlatohlavý
-
Dobrý den, chtěl bych se poradit ohledně opakovaného brnění rukou. Všiml jsem si, že když si lehnu,
Dobrý den,
chtěl bych se poradit ohledně opakovaného brnění rukou. Všiml jsem si, že když si lehnu, začnou mi po chvíli brnět (nebo: znecitliví) obě celé ruce, a to i při spánku. Je jedno, kde ležím, brnění (mravenčení) je silné, že mě to pravidelně budí několikrát za noc. Brnění postupně…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, velmi pravděpodobně se jedná o sy karpálního tunelu, nechte zhotovit EMG vyšetření u neurologa s výsledkem vyhledejte specialistu na chirurgii ruky.
S pozdravem
Zlatohlavý
-
Dobrý den. Mám problém s rukou. Ve 20 letech jsem zlomila ruku,jen že ruka po sundání sádry vypadala
Dobrý den. Mám problém s rukou. Ve 20 letech jsem zlomila ruku,jen že ruka po sundání sádry vypadala divné,po letech jsem si uvědomila že se srostlá nesprávné, zápěstí právě ruki širší než na levé Teď začala navíc bolet při dlouhodobé práci Kdy si mne nabízeli ruku znovu zlomit a správně ji nechat…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, samozřejmě, že lze. Otázka je jak vypadá kloub po X letech, kdy byl pohyb v zápěstí mimo biomechanické limity.
V případě zájmu se objednejte do mé ambulance.
S pozdravem…
-
Dobrý den, mám onemocnění palce levé ruky (artrozu). Bolest se stupňuje, i v klidu bolest projíždí c
Dobrý den, mám onemocnění palce levé ruky (artrozu). Bolest se stupňuje, i v klidu bolest projíždí celým palcem, při dotčení, zachycení bolest je obrovská. Již jsem postoupila dva obstřiky. Ani po jednom nebyla žádná úleva. Zakoupila jsem si ortézu, mírně pomáhala, hlavně jsme se nemohla do palce…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, bude nutná konzultace odborníka na chirurgii ruky, a velmi pravděpodobně i operační řešení. Máte-li zájem objednejte se do mé ambulance
S pozdravem
Zlatohlavý
-
Dobrý den, mám 6 týdnu po operaci šlachy flexoru na levé ruce palce. Po sundani dlahy a rehabilitace
Dobrý den, mám 6 týdnu po operaci šlachy flexoru na levé ruce palce. Po sundani dlahy a rehabilitace nemuzu ohnout vrchni článek palce. Je možné ze se tam vytvořili srusty nebo jak se to dá řešit? Dekuji
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, asi velmi pravděpodobně ano, pokud jste již od počátku v sádrové fixaci necvičil. Asi bude nutná reoperace.
S pozdravem
Zlatohlavý
-
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Už asi rok mi trápí velký kloub na levém palci ruky. Velmi mě bol
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat. Už asi rok mi trápí velký kloub na levém palci ruky. Velmi mě bolí, je oteklý a někdy se mi zdá, že je v něm horkost. Bolest je bodavá, pálivá a je už v průběhu celého dne zhruba na stupnici 7. Večer bolestí nemohu usnout.Nakonec ale usnu a jsem z toho…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, velmi se podivuji názoru, že operace na ruce nepomáhají, obávám se, že budete muset kontaktovat odborníka na chirurgii ruky, což profesor asi určitě není.
-
Dobrý den, pro doporučení PL jsem navštívila ambulanci plastické chirurgie pro podezření na ganglion
Dobrý den, pro doporučení PL jsem navštívila ambulanci plastické chirurgie pro podezření na ganglion na dorsální straně levého zápěstí ( dominantní ruka)- patrné typické vyklenutí pro ganglion (výrazně při flexi zápěstí) v základním postavení zřetelně podstatně méně..paní doktorka chtěla před…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den. velmi často je původcem tzv. ganglia nestabilita kostí v zápěstí a prosté odstranění nepomáhá. Vhodná konzultace v ambulanci pro chirurgii ruky. V případě zájmu se objednejte do mé ambulance.…
-
Dobrý den, měla bych dotaz na problém se zápěstím. Bolí již v řádu týdnů, pravděpodobně už i v řádů
Dobrý den, měla bych dotaz na problém se zápěstím. Bolí již v řádu týdnů, pravděpodobně už i v řádů měsíců. Pohyblivost není omezena. Jde o levou ruku, kterou tolik nezatěžuji. Bolest není permanentního rázu, jen občas bolest projede, když se ruka dostane do určitého úhlu či projde zatížením...…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den,
bohužel, ani z takto obsáhlého popisu nejsem schopen určit diagnosu. Bylo by vhodné se objednat do specializované ambulance pro chirurgii ruky a zápěstí.
S pozdravem
-
Dobrý den, 9dní zpět se mi stal úraz prstu.V nemocnici jsem dostal sádru na ruku a mel jsem jit za 2
Dobrý den, 9dní zpět se mi stal úraz prstu.V nemocnici jsem dostal sádru na ruku a mel jsem jit za 2 dny na převaz do jiné ambulance. Tam mi sadru sundali a dostal jsem dlahu na prst. 8 dni od úrazu mi byla dlaha sundána a stehy vytaženy.
Zprava z prvního dne: lék II.prstu na dorsalní…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, pokud byla poraněna šlacha, tak je zcela jistě sejmutí fixace po týdnu velmi brzy.
Vhodná kontrola ve specializované ambulanci pro chirurgii ruky.
Zlatohlavý
-
Dobrý den, dva týdny zpět jsem si přiskřípl prsty do dveří od auta. Nikde jsem s tím nebyl. Předev
Dobrý den,
dva týdny zpět jsem si přiskřípl prsty do dveří od auta. Nikde jsem s tím nebyl. Předevčírem při řízení mě píchlo v ohybu prstu a udělala se mi modřina. Dnes zmizela a prst je bolestivý pouze když ho zmáčknu na určitém místě. Mám si s tím někam zajít, či ne ?
Nechci vypadat…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý večer,
Vážnější poranění by se už asi projevilo, takže pokud je hybnost normální, asi se o vážnější poranění nejedná.
S pozdravem
Zlatohlavý
-
Dobrý den, včera sem si zavřela palec do dveří u auta. Není nateklý, zmodralý. Jen bolí když se toho
Dobrý den, včera sem si zavřela palec do dveří u auta. Není nateklý, zmodralý. Jen bolí když se toho dotknu nebo si třeba dělám culík. Chci se zeptat, jestli může být naražený, zlomený či jenom pohmožděný. Děkuji
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, pokud na palci není otok, tak velmi pravděpodobně se jedná o pohmoždění. Není nutná další péče. Pouze pokud by bolest přetrvávala, či se zhoršila vyhledejte lékaře.
S pozdravem…
-
Dobrý den, můj otec pracoval s kovem a dostal třísku u palce. Snažili jsme se ho dostat ven a teď ta
Dobrý den, můj otec pracoval s kovem a dostal třísku u palce. Snažili jsme se ho dostat ven a teď tam už není, myslíme, že se to dostalo dovnitř. Je to nebezpečné?
Děkuji a nashledanouODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, kovová špona většinou obtíže nedělá, ale nelze to vyloučit. V případě obtíží se objednejte do mé ambulance.
S pozdravem Zlatohlavý
-
Dobrý den. Asi před měsícem mě začal bolet kloub na palci levé ruky. Lupem mi v něm ,bolest se zvyšu
Dobrý den. Asi před měsícem mě začal bolet kloub na palci levé ruky. Lupem mi v něm ,bolest se zvyšuje a pokračuje k zápěstí. Děkuji za odpověď
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, velmi pravděpodobně se jedná o tzv. lupavý palec, k řešení se objednejte do mé ambulance.
S pozdravem
Zlatohlavý
-
Dobrý den, před zhruba 9 měsíci se mi stal úraz pravé ruky. Byl jsem v nemocnici, kde mi vyléčili ra
Dobrý den, před zhruba 9 měsíci se mi stal úraz pravé ruky. Byl jsem v nemocnici, kde mi vyléčili rameno, ale stále jsem si stěžoval na bolest pravého zápěstí. Po rentgenu mi bylo sděleno, že s tím nic není. Na další kontrole, která proběhla asi po měsíci, jsem si znovu stěžoval na neustálou…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, toto není otázka pro mě, ale pro právníka.
S pozdravem
Zlatohlavý
-
Dobrý den, na fotbalovém tréninku při zákroku jsem upadl na prsteníček pravé ruky. Se zlomeninami p
Dobrý den,
na fotbalovém tréninku při zákroku jsem upadl na prsteníček pravé ruky. Se zlomeninami prstů mám jako fotbalový brankář již bohaté zkušenosti, tudíž jsem ihned navštívil místní chirurgii. Pan doktor mě poslal na RTG a poté jsem hodinu čekal, jelikož nebyli schopni dohledat snímky…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den,
je popsána "pravděpodobně "zlomenina hlavičky prvního článku, jelikož je to však zlomenina zasahující do kloubu je často indikována operační léčba. Vhodné zopakovat…
-
Dobrý den. Máte nějaké dobré zkušenosti s léčbou rizartrózy kolagenovými injekcemi? Včera jsem dosta
Dobrý den. Máte nějaké dobré zkušenosti s léčbou rizartrózy kolagenovými injekcemi? Včera jsem dostala třetí a zatím bez efektu. Děkuji P
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý večer, záleží na stupni postižení kloubu. Při těžším postižení již není přítomna chrupavka a proto nemůže injekce fungovat. V tomto stadiu je indikována operační léčba, nejčastěji výměnou…
-
Dobrý den,mela bych jít na operaci boyd Mc leod dx,Mb de quervain dx.jak dlouho musím být v nemocnic
Dobrý den,mela bych jít na operaci boyd Mc leod dx,Mb de quervain dx.jak dlouho musím být v nemocnici,musím chodit na rehabilitace,jak dlouho budu doma.dekuji
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, operace Boyd Mc Leod je operace při postižení v oblasti loketního kloubu. M. deQuervain je postižení v oblasti zápěstí. Což mi moc nedává smysl.
S pozdravem
Zlatohlavý
-
Dobrý den, již 3 rok trpím bolestmi pravého lokte. Že začátku mě loket bolel jen občas.,ted už bolí
Dobrý den, již 3 rok trpím bolestmi pravého lokte. Že začátku mě loket bolel jen občas.,ted už bolí pořád, (při natažení ruky, pohybu zápěstí, zatížení ruky ) . Při vyšetření na ortopedii mi byl diagnostikovan tenisový loket. Podstoupila jsem klidový režim, obstriky už několikrát,(které mi pomohli…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý večer, vzhledem k tomu, že jste již absolvovala veškerou konzervativní terapii, tak asi nezbývá nic jiného než operační řešení. V případě zájmu se objednejte do mé ambulance
S pozdravem…
-
Dobrý den, již přes roku mě bolí levé zápěstí. Při ohybu mě zápěstí bolí a při kroužení mě v zápěstí
Dobrý den, již přes roku mě bolí levé zápěstí. Při ohybu mě zápěstí bolí a při kroužení mě v zápěstí lupe a jak kdyby něco přeskakovalo. Úraz jsem na zápěstí neměla již několik let. Byla jsem zatím na rentgenu a doktor mi dal požadavek na ORT vyšetření, kde popsal níže požadavek, kterému nerozumím…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, velmi pravděpodobně se jedná o popis nestability v oblasti zápěstí. Bylo by vhodné si nechat na CD vypálit RTG snímky a objednejte se do specializované ambulance pro chirurgii ruky a…
-
Vážený pane doktore/doktorko, zhruba asi 2 měsíce mně občas a mírně začal bolet kloub u palce na lev
Vážený pane doktore/doktorko, zhruba asi 2 měsíce mně občas a mírně začal bolet kloub u palce na levé ruce. Bolest je v současné době dost výrazná, omezuje mne v používání levé ruky protože cokoliv do ruky vezmu, použiji k tomu palec a zde je ten problém. Ohnuli palec, tak bolest začíná u horního…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, odpověď na Váš dotaz nemůže být jednoznačná. Obtíže mohou mít více příčin, proto by bylo vhodné vyšetření v ambulanci pro chirurgii ruky.
S pozdravem Zlatohlavý
Často kladené dotazy
-
Dobrý den, trpím celodenními úzkostmi a v poslední době se můj stav zhoršil. Snažím se používat r
Dobrý den,
to, co popisujete, se u úzkostných stavů objevuje…