Specialista v ortodoncii
Palackého 127, Brno

Zobrazit ostatní profily ortodontistů v okolí

Ikdyž už je paní doktorka v důchodě, musím napsat svoji nespokojenost. Nosila jsem sundávací rovnátka 10 let, uhradila za ně hromadu peněz a zuby mám dnes stejné jako na začátku. Když jsem chtěla rovnátka fixní, řekla mi, že mi je klidně dá, ale že se mi zuby nesrovnají (jak může mít někdo rovnátka, aby se mu nesrovnaly zuby..). Na otázku, proč se mi ty zuby křiví zpět mi řekla, že se křiví proto, že to chci vidět (stoličky mi sjely o řadu míň směrem dovnitř..). Teď už bych k ní nešla ani za nic.

Osobně paní doktorku nedoporučuji. Jako malá jsem měla fixní rovnátka za bezmála 20 000 Kč, vytržené 4 zuby a uvažovalo se i o osmičkách. Paní doktorka to zamítla s tím, že nebudou nikdy vadit, protože jasně vidí, že tam mají dost místa. No, osmičky rostly, zuby se křivily a oněch dvacet tisíc bylo k ničemu. Opravdu nedoporučuji. Tenkrát nás měla rovnátka plná třída, ale zuby se opět zkřivily jen mně, je to ostuda. Navíc jako dítě jsem ji neměla strašně ráda, bála jsem se každé návštěvy. Za mě rozhodně ne.

Děkuji za názor od B.B. s kterým naprosto souhlasím. Při léčbě mých dětí mám stejné zkušenosti.
B.S.

Odbornost paní docentky neumím posoudit. Jsem laik. Ale chování paní doktorky vidím zcela opačně. Na povrchu usměvavá se v okamžiku mění na velmi nepříjemnou, útočnou, několikrát se stalo, že dětem neprávem vynadala za něco, co neudělali a svou chybu zásadně nepřizná. Například našemu synovi nalepila zámky a do dvou hodin od nalepení mu jeden odpadl. Následující den jsme přišli do ordinace, aby to opravila. Vynadala mu, že nesmí jíst nic tvrdého a při čištění zubů páčit. Tato masáž by byla na místě, pokud by něco nedodržel, ale dvě hodiny po nalepení??? Od nalepení do odpadnutí snědl pouze kaši a zuby si nečistil, pouze vypláchl pusu. Jednala s ním, jako by to udělal schválně. Dokonce nás nechala zaplatit za to, že opravila zjevně její "nedokonalou" práci. Toto její chování už jsme zažili několikrát a i u jiných pacientů. Syn k ní nechce chodit.
Také má problém s dodržováním etiky: dveře ordinace jsou stále otevřené do čekárny (chápu vysvětlení důvodu, které nám poskytla, - její klaustrofobie), což neposkytuje pacientům soukromí při vyšetření a v mnoha situacích je to opravdu nepříjemné a ponižující - obzvlášť když paní docentka zvyšuje na pacienta hlas. Také naprosto běžně má v ordinaci najednou 2 pacienty bez jakéhokoliv soukromí. Každý se snažíme v životě se co nejlépe zabezpečit, ale toto je opravdu příliš.
V neposlední řadě je to i fakt, že když nás informovala o předpokládané léčbě a její ceně, tak opakovaně hovořila o 6000,- za fixní aparát. Šokovalo nás, když po nasazení kovových kroužků na zadní zuby, po nás na chodbě sestra požadovala podpis, že jsme byli seznámeni s předpokládanou cenou léčby za 1 patro ve výši 16.000,- Kč. Možná je to cena reálná, ale sdělit nám ji až po nevratném zásahu na zubech dětí, rozhodně správné není.
Jestli je paní docentka odborník, což by korespondovalo s jejími tituly, pak by se měla zamyslet nad svým chováním k pacientům, popřípadě absolvovat alespoň základní kurz lékařské etiky a zapojit trochu empatie k dětským pacientům.
Jako celek na nás působí velmi špatně.

profik:)

ve svém oboru jednicka

Paní docentku Mudr.Jedličkovou považuji za jednoho z největších odborníků na ortodoncii u nás. Léčila jsem se u ní již jako dospělá, po neúspěšném rovnání zubů v dětství. Fixní aparáty jsem nosila od svých 18 do 21 let a jsem tomu ráda, díky p.doc.Mudr.Jedličkové můj chrup a vlastně úsměv vypadá dnes dobře. Nikdy jsem nelitovala, že ta nejhezčí léta mládí jsem prožila s kroužky na zubech, stálo to za to a já paní docentce jsem dodnes vděčná. Navíc p.docentka byla vždy velmi příjemná, nikdy jsem nemusela čekat v čekárně dlouhou dobu, měla moc hezký vztah k dětem.
Proto jsem ani na vteřinu nezaváhala a když mému staršímu synovi začaly růst zuby tak všelijak nakřivo, paní docentku Jedličkovou jsem si našla a obrátila se na ni, přesto, že ortodontisté jsou pro nás i v bližším okolí, raději jezdíme do vzdálenějšího Brna. Paní docentka se nás ochotně ujala a já si opět myslím, že syn je v těch nejlepších rukou. Syn také prošel dlouhý čas s fixními aparátky, zoubky se mu začaly sice rovnat, ale hrozila extrakce dvou zubů, stejně jako mně kdysi. Nevím, jak se to paní docentce povedlo, ale nějakým zázrakem se patro roztáhlo a zuby se tam vlezly, trhat se nic nemuselo. Dnes už má syn fixní aparáty sundané a jeho úsměv je už také jiný, moc pěkný. A paní docentka je stále velmi milá, příjemná, nikdy nečekáme dlouho v čekárně, paní docentka má kolem sebe tým sester, které jsou také velmi příjemné a ochotné.
Srovnání mého i synova chrupu považuji za zázrak a proto všem vřele doporučuji toho nejlepšího ortodontistu u nás, doporučuji p.docentku Mudr.Olgu Jedličkovou,CSc.