Prezidenta Beneše 343, Městec Králové
Vnitřní lékařství a kardiologie

Zobrazit ostatní profily internistů v okolí

1 názor

F

záchrana života navzdor jiným lékařům !

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, byli jsme se synem (8,5 roku) na lékařské prohlídce, při které mu dělali klidové EKG. Dětský pan doktor nás posílá na další vyšetření kvůli hodnotě: LQT (QTc 0,449 s). Prosím vás o informaci a vysvětlení této hodnoty. Na specializované pracoviště jsme již objednaní, ale až za měsíc a pro sebe bych chtěla vědět, o co se jedná. Předem mockrát děkuji. Na shledanou

Dobrý den, hodnota je hraniční - norma do 0.45 s, pan doktor pečlivý. Nález je spojen s vyšším rizikem komorových arytmií, hodnotí se morfologie celého QRS komplexu, genetické souvislosti. Zatím buďte v klidu, z informací na internetu si nevybírejte ta nejhorší rizika a vyčkejte na vyšetření na specializovaném pracovišti, které by Vás mělo uklidnit. S pozdravem M. Hudcovic

Michal Hudcovic

• Dobrý den,
    při běžném sono vyšetření na gastroenterologickém odd. mi byla indikována dilatace abdominální aorty 26mm, v současné době sháním lékaře, ke kterému bych mohl chodit na kontrolní vyšetření a objasnění řady otázek. Samozřejmě není problém podílení se na péči. Děkuji. Martin, Praha.

Podmínky spolupráce neumožňují předat kontakt, musíte hledat na jiném webu nebo si mě vygooglovat. S pozdravem dr. M. Hudcovic, interní ordiance Brandýs nad Labem

Michal Hudcovic