Vnitřní lékařství a kardiologie
Prezidenta Beneše 343, Městec Králové

Zobrazit ostatní profily internistů v okolí

záchrana života navzdor jiným lékařům !

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, byli jsme se synem (8,5 roku) na lékařské prohlídce, při které mu dělali klidové EKG. Dětský pan doktor nás posílá na další vyšetření kvůli hodnotě: LQT (QTc 0,449 s). Prosím vás o informaci a vysvětlení této hodnoty. Na specializované pracoviště jsme již objednaní, ale až za měsíc a pro sebe bych chtěla vědět, o co se jedná. Předem mockrát děkuji. Na shledanou

Dobrý den, hodnota je hraniční - norma do 0.45 s, pan doktor pečlivý. Nález je spojen s vyšším rizikem komorových arytmií, hodnotí se morfologie celého QRS komplexu, genetické souvislosti. Zatím buďte v klidu, z informací na internetu si nevybírejte ta nejhorší rizika a vyčkejte na vyšetření na specializovaném pracovišti, které by Vás mělo uklidnit. S pozdravem M. Hudcovic

Michal Hudcovic

při běžném sono vyšetření na gastroenterologickém odd. mi byla indikována dilatace abdominální aorty 26mm, v současné době sháním lékaře, ke kterému bych mohl chodit na kontrolní vyšetření a objasnění řady otázek. Samozřejmě není problém podílení se na péči. Děkuji. Martin, Praha.

Podmínky spolupráce neumožňují předat kontakt, musíte hledat na jiném webu nebo si mě vygooglovat. S pozdravem dr. M. Hudcovic, interní ordiance Brandýs nad Labem

Michal Hudcovic