Krčská 59/1079, Praha

Malé náměstí 1783, Benešov
Privátní kožní ambulance

Zobrazit ostatní dermatologů v okolí

Umístění: Privátní kožní ambulance herpes zoster LDK

Paní doktorku Hajasovou znám cca 7 let. Její přístup k pacientovi je vždy lidský, vysoce odborně vzatý. Je to ještě jedna z málo lékařů, kteří vysvětlí vše k dg. , užívání předepsaných léků a vysvětlí jejich účinky. Ke stanovení dg (vždy správné), jí vede jak dobrá vzdělanost v oboru, praxe, tak jako jedna z málo lékařů dnes, používá mozek i srdíčko. S tímto přístupem se dnes setkávám vzácně. Lékaři povětšinou jednají jako roboti dle iterináře předepsaným zdr.pojišťovnami. Pacient je pro mnohé "číslo" pojišťovny a dg. Možná se některým pacientům, dle negativních příspěvků zde, její přístup nezdá dobrý, nevím, ale já se s takovým přístupem u paní doktorky Hajasové nesetkala ani u sebe, ani svých rodiných příslušníků, jak v Praze, tak v Benešově. Ruku na srdce, i paní doktorka je jen člověk, který denně vyslechne desítky lidiček a jejich nářků, všichni nemocní, a nemocný člověk bývá sobec, z podstaty své nemoce a je citlivější ke každému gestu a slovu lékaře, které není dle jeho představ. A lékař někdy je také unaven a přesto se musí pacientovi věnovat. Navíc, dr. Hajasová, je opravdu dobrým diagnostikem.

Umístění: Dermatovenerologické oddělení

Nikdy žádné recenze nepíši, nicméně po dnešním pokusu o návštěvu ordinace doktorky Hajasové jsem se rozhodla, že vynaložím úsilí a napíši jí. Na kožní nás odeslali z chirurgické ambulance s tím, že výrůstek, který se udělal na noze mé 84leté babičce musí vidět dermatolog. Pro upřesnění výrůstek se jí udělal během 2 dnů a začal krvácet. Babička je špatně pohyblivá, nohy zateklé. Nechtěli jsme na nic čekat. Byla nám doporučena bohužel doktorka Hajasová. Vzhledem ke stavu babičky jsem se rozhodla dojet do Benešova, kde ordinuje jen ve středu. Tím, že jsou prázdniny, raději jsem telefonicky kontaktovala ordinaci, abych měla jistotu, že nepojedeme zbytečně. Byla jsem doktorkou upozorněna, že musím přijít do 15h, neb má prázdninový provoz. A tak jsem narychlo odjela z práce, naložila babičku a přesně ve 14,30 byla na místě. Ale ouha, před námi 2 pacienti a jeden v ordinaci. Předpokládala jsem, že budeme upozorněni, ale nečekala jsem to co následovalo. Po 35minutách vyšla doktorka Hajasová, absolutně arogantní a aniž by se zajímala, proč tam jsme začala na nás "ječet", že je 15 h,a že nás nevezme. Tak nelidský a zlý přístup bych nečekala. Takže paní doktorko vás už nikdy více.

Umístění: jiné místo Ekzem, puchyre

Tak asi takhle! Moje dvouletá dcera trpí na ekzémy a proto jsem dostala tip na výbornou paní doktorku. Dnes jsem měla cest tu “výbornou” paní (jako doktorku už ji oslovovat nebudu) poznat osobně! Po předchozím telefonátu kdy jsem dceru chtěla objednat mi bylo řečeno, ze se objednávat nemusím, ze každé dopoledne ordinuje a bere pacienty bez objednání! V čekárně 4 lidi včetně nás, 2 hodiny čekání!!!! Ve finále, kdy jsme se konečně dočkali nám ta “milá” paní okamžitě, arogantně a velice nepříjemně oznámila, ze nové pacienty nebere! Vůbec se nezeptala co dceru trápí, vůbec ji nezajímalo ze tak malé dite 2 hodiny čeká úplně zbytečně!!!!!!!! Prý bere jen akutní případy, tak jsem se zeptala co podle ni je akutní případ, a bylo mi řečeno, ze například pan co byl před námi a vrátil se z dovolené s vyrazkou! Cože?! S vyrazkou?! A dvouleté dite které má rozdrapane ruce do krve a na prstu puchyre akutní případ není!!! To jako paní Hajasová myslíte vážně?! Když jsem se zeptala proč mi to den dopředu někdo neřekl rovnou, mi odpověděla ze se nebude omlouvat za někoho jiného!!!! Tak jo, tuto paní určitě nikdy nikomu nedoporučim, protože toto není lékař a už vůbec ne dobrý člověk! Protože normální člověk by nenechal dvouleté dite čekat 2 hodiny aby ho pak mohl vyhodit!!!!!!

Umístění: Privátní kožní ambulance Exém

Paní doktorka Hajasová je nepříjemná až zlá, má velmi nelidský přístup, málem jsem se u ní rozbrečela.. Jsem z dnešní návštěvy v šoku. Jak se může takhle arogantně někdo k pacientovi chovat? Bylo to hrozné a opravdu tuto doktorku nedoporučuji!!!

Paní doktorka na mě působila ze začátku zvláštně, tak trochu jsem se jí i bála, ale se vším, co jsem potřebovala mi poradila a pomohla. Její objednací lhůta není moc dlouhá a ze dvou návštěv mě vždycky vzala na čas. Zatím všechno v pořádku a můžu doporučit.

Paní doktorka Hajasová mi zachránila život. Nemůžu jí nikdy za to dost poděkovat. Je to příjemná a rázná lékařka.

Velice špatný lidský přístup, se kterým se člověk jen tak nesetká.
Poslední návštěva: přišla jsem 10:05, čekací doba do 11:45. Ordinační hodiny má do 12:00, ale v 11:30 vyšla ven, že tu déle nebude a za chvíli končí. Okamžik, kdy to pronesla, trval krátce, ale pronesla ta slova neskutečně arogantním a nepříjemným způsobem. Pár lidí to vzdalo, zůstali jsme tři. Takové chování by si lékař neměl dovolit. Lékař by měl léčit i slovy, což se o této doktorce nedá prohlásit, měla by tu být pro pacienta a nikoliv naopak. Pacient by neměl mít z návštěvy nepříjemný pocit.
Nebyla jsem u ní poprvé. Z profesního hlediska možná není nejhorší, ovšem co předvedla naposledy, bylo hrozné, neprofesionální, a po lidské stránce je to úplná katastrofa. Pokud "má svůj den" je opravdu velmi komunikativní, ba přímo se vyžívá v povídání - proto to dlouhé čekání. Pokud ale svůj den nemá, dočkáte se až urážlivého chování. Přišla jsem za ní s problémem vypadávání vlasů. Sdělila jsem, že po mytí i česání zůstává velké množství na kartáči i ve vaně. Nevybíravým způsobem, dosti hrubě mě chytla za kštici a pravila: „Mrtvola“. Pokračovala dál stejným způsobem až k zadní části hlavy. Pronesla pár nepovzbudivých slov a ukázala na své vlasy, že jsou živé a ty mé mrtvé.

Nedočkala jsem se však žádné rady, zhodnocení situace, pouze mi sdělila, že přípravek methionin je běžně k sehnání a recept se na něj již nepíše. Dříve mi pomáhal alpicort, tedy tekutý přípravek, který se vtírá do pokožky. Při zmínce, že mi dříve psala recept na ten samý problém, jen velmi neochotně vzala recept a napsala tam tento přípravek. Možná mne mohla upozornit, že za methionin se platí v lékárně nehorázný peníz – 440 Kč, spolu s Alpicortem činila suma v lékárně docela pěkně vysoké číslo k zaplacení.

Za paní doktorkou jsem šla ale i s dalším problémem, tělískem nebo-li vředem, který se mi utvořil v neobvyklém a nepříjemném místě, v ohanbí. Tento problém jsem již měla a byla za ní dříve. Tenkrát mi řekla, že pokud se něco takového objeví, mám přijít v počáteční fázi problému, aby mohla situaci dobře vyhodnotit. Tak jsem tedy tentokrát šla včas. Ale asi se jí nechtělo se mému dalšímu problému věnovat, neboť zůstala sedět a já jsem se od protějšího místa stolu musela celkem nešikovně naklánět, aby něco viděla. Myslím, že jsem se měla spíš položit na lůžko nebo měla přijít ke mně, aby na inkriminované místo viděla a mohla posoudit o co běží.

Pouze sdělila, že pokud tam je zarostlý vlas, je to problém, kterým by se měl zabývat chirurg – ten by měl místo otevřít, aby mohl lépe k vlasu přistoupit a odebrat ho.
Měla jsem pocit, že p. doktorku nesmírně obtěžuji, bylo to dosti potupné stát od ní docela daleko a prosit ji o prohlédnutí daného místa. Opravdu to vypadalo, že se mě snad štítí. Měla jsem docela vztek, protože v čekárně se čeká dvě hodiny (pouze 3 pacienti byli přede mnou), a pak se mi dostalo takové „vřelé“ péče. Nečekala jsem ostatně žádnou přehnanou péči, chtěla jsem pouze základní zájem a doporučení, co s problémy dělat, a také jsem chtěla případně nějaký lék. Odešla jsem s pocitem, který nestál za nic nebo spíš jako zpráskaný pes. Mnohokrát jsem si říkala, že k této lékařce již nepůjdu. Ale přece jen, někdy její nálada byla lepší a péče nebyla tak hrozná. Rozhodla jsem se však po poslední návštěvě, že k ní již nevkročím. Je spousta lékařů, které jsem navštívila, ale takové chování se opravdu jen tak nevidí.

Jedna z nejlepších doktorek se kterou jsem se v životě setkala. Přístup se zaměřením na vyléčení příčin problému místo léčení příznaků problému je bohužel v dnešní době u lékařů ojedinělý a proto si ho skutečně cením a jsem za něj velmi vděčná. Přestože jsem nepatřila k registrovaným pacientům (kvůli plnému registru, čemuž se nelze divit :-)) mne paní doktorka ošetřila i bez předchozího objednání a našla příčinu vzniklého problému, který se ukázal být daleko závažnější (a na který mi ve FNV nejmenovaná doktorka předepsala pouze Framykoin a výplachy Betadine...). Paní doktorka opravdu uzdravuje a nejen léčí. Za přístup i vyšetření jí ode mne patří obrovský dík, Monika :)

Velmi erudovaná lékařka s profesionálním přístupem. Zatím vždy dokázala najít správnou a účinnou léčbu.

Velice špatný lidský přístup, s kterým jsem se ještě nesetkala.
Návštívila jsem tuto Mudr. poprvé, a to po předchozí telefonické domluvě s tím, že jsem těhotná, objevil se mi akutní nepříjemný kožní problém, a pokud by Mudr. věděla, jak to léčit, že se u ní rovnou zaregistruji.
Přišla jsem v 11:30, zaklepala na dveře, žádná odezva. (pracovní doba jí končila v 12h). V 11:39 vylétla Mudr. ze dveří se sarkastickými slovy: "Dobrý den, a taky nashledanou" a proběhla kolem mě. Ani se neobtěžovala zeptat, kdo jsem a co chci. Když jsem na ni zavolala, že jsme spolu den předem mluvily a jdu se zaregistrovat (a rovnou řešit ten problém), zahulákala, že ji to nezajímá, že končí, ať přijdu v pondělí... a byla pryč.
Zůstala jsem stát jako opařená. Navíc podotýkám, že jsem před poliklinikou 15 minut parkovala, pak dotáhla nahoru do schodů přes úděsný vstup kočárek s mým ročním nechodícím synem a tam zjistila, že zde není ani výtah a čeká nás další patro. To celé v těhotném stavu.
Po odborné stránce tedy nemohu tuto Mudr. soudit, ale dle lidského přístupu bych ji nikomu nedoporučila. A může si být jistá, že na ni se synkem dlouho nezapomeneme. Vím, že najít po všech stránkách dobrého lékaře není jednoduché, ale s takovýmto lidským přístupem, bez jakékoli známky slušného chování, jsem se u lékaře opravdu ještě nesetkala. A doufám, že již nesetkám. Zde mě již nikdo neuvidí.