Prostějov
Ordinace (mapa)

Dobrý den.
U paní doktorka jsem dnes po roční pauze byla podruhé a doufala, ze se za rok něco změnilo, ale k mému údivu byla paní doktorka opět nepříjemná, necitelna a na otázky neochotna odpovídat. Kdybych neměla zdravotní problemy, nikdy bych k ni nesla.
Uvažuji o tom, ze i kdybych měla jezdit třeba do Olomouce, tak to udelam.

Z návštěvy této doktorky jsem neměla vůbec dobrý pocit. Od své lékařky jsem věděla, že mě čeká kolposkopie. Nikdo mě neinformoval o tom, že mi bude provedena i biopsie. Dozvěděla jsem se to tak, že přede mě sestra položila papír a ukázala na místo, kam se mám podepsat. Byl to souhlas s provedením biopsie. Kdybych si to sama nepřečetla, tak bych nic nevěděla. Doktorka mi taky nic nevysvětlila. Myslím, že jako pacient si zasloužím být alespoň stručně slovně informována o tom, co mě čeká. Dále mi vadila přítomnost sestry u vyšetření. Nikdy jsem sestru u vyšetření neměla, takže mě to přinejmenším zaskočilo. Pokud byla přítomnost sestry nezbytná, mohla mě o tom doktorka předem informovat a stručně vysvětlit důvod (jestli k tomu nějaký relevantní důvod byl). Nic mi neřekla, místo toho tam sestra normálně přišla a byla tam po celou dobu vyšetření. Když jsem se chtěla po vyšetření na něco zeptat, nechala sestra otevřené dveře, takže slyšela všechno, o čem se s doktorkou bavím. Naprostá ignorace soukromí. Navíc byla doktorka dost arogantní. Celou dobu jsem se snažila chovat se k ní co nejvíc příjemně, ale stejně to nepomohlo, byla arogantní od začátku až do konce. Vyšetření bolestivé nebylo, ale přístup k pacientovi byl katastrofální.

Ráda bych ohodnotila kladně doktorku Bartouškovou. Po přečtení předchozího záporného hodnocení jsem se na návštěvu k této doktorce do COP Prostějov (z důvodu biopsie děložního čípku) vůbec netěšila. Doktorka Bartoušková mě však mile překvapila, protože mi odpověděla poměrně detailně na každou mou otázku (a že jich nebylo málo) a navíc mě i uklidnila a doporučila mi možnosti dalšího postupu v léčení. Byla trpělivá i když jsem chtěla vědět o mém zdravotním stavu všechny podrobnosti. Nebyla necitelná, naopak. Při vyšetření jsem sice bolest cítila, ale ne víc, než u ostatních gynekologů.

S návštěvami gynekologů jsem nikdy neměla problémy a snášela jsem je dobře, u paní doktorky se mi bohužel potvrdilo, že gynekoložky jsou nepříjemné a necitelné. Vyšetření bylo opravdu bolestivé, paní doktorka mi nevysvětlila, co se mnou dělá ani proč a dle mého názoru nebrala žádné ohledy.