Přijímám: dospělí

Zobrazit ostatní profily chirurgů v okolí

Jako chirurg pacuji již 22 let. V roce 2003 jsem splnil specializovanou atestaci II.stupně z chirurgie. V roce 2013 jsem splnil specialzovanou atestac...

• chirurgie
  • gastroenterologie

Umístění: Nemocnice Hořovice - NH Hospital, a.s. Jiný

Chci strašně moc poděkovat panu doktorovi. Letos na konci dubna mě pan doktor operoval - řezání tlustého střeva a zavěšení na sítku. Pan doktor je dle mě opravdu Pan Doktor. Strašně moc mi pomohl . Jizvy jsou téměř neznatelné, jako by neexistovaly. Velice se zlepšil můj celkový stav, což nebyl prioritní záměr operace a přesto to pan doktor dokázal. Moc vám děkuji, pane doktore. Jste opravdu úžasný operatér.

Já jsem na tohoto lékaře slyšel také samou chválu, ale má osobní zkušenost je bohužel značně odlišná. V květnu 2014 mi odebíral preventivně část tlustého střeva. Operace se nepovedla. Po perforaci dvanácterníku jsem dostal otravu, následoval septický šok, dva dny jsem doslova bojoval o život. Nakonec jsem naštěstí přišel "jen" o téměř celé tlusté střevo. Chápu, že se nemusí vždy vše povést, ale nejvíce mě zklamal jeho pooperační přístup. Nejen, že mne ani jednou nenavštívil v nemocnici, kde jsem po jeho zákroku strávil přes dva měsíce a absolvoval další dvě operace, ale vyhýbal se mi i při následných kontrolách v ambulanci, kde měl službu - byl jsem prostě vždy zavolán do jiné ambulance, než do jaké jsem byl objednán. Možná je tento lékař opravdu skvělý, který jen občas udělá chybu (tak jako občas asi každý člověk), ale jeho přístup rozhodně nebyl lidský a mne zklamal nejen jako lékař, ale také jako člověk.

Skvělý lékař, proktolog na velmi vysoké profesní úrovni. Zachránil nám dceru po neúspěšné léčbě píštěle v třinecké nemocnici. Vysoce profesionální přístup k pacientům. Je to lékař na svém místě, který opravdu umí a chce pomáhat lidem. Vřele doporučuji. Mám dojem, že nyní pracuje ve FN Hradec Králové.

Tento lékař mi operoval naposled konečník,ještě ve FM nemocnici.Již tam dlouho nepracuje,ale byl to nejlepší chirurgický i osobní přistup a vše velmi rychlá operace a hospitalizace.Ostatní operatéři jak si říkají byli velice neprofesionální apod.Mohu doporučit p.dr,který pracuje v součastnosti asi ve Vítkovické nemocnici.Děkuji mu
za vše.

24 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Mám ileostomický vývod který mi mají předělat na kolostomický trvalý. Předpokládám že mi obnoví spojení přerušeného tenkého střeva a udělají vývod na tlustém střevu. Rád bych věděl, jak dlouho asi se bude hojit obnovené spojení tenkého střeva. Kdy budu přecházet na stravu ústy? Není riziko že obnovené spojení tenkého střeva sroste špatně? Jsem po operaci rakoviny tlustého střeva kdy mi nějak špatně to tlusté střevo u konečníku srostlo a stalo se neprůchozí.
Děkuji za odpověď

Dobrý den.
Spojení v oblasti tenkého střeva _ anastomoza se hojí většinou 4-5 dnů. Již první dny po operaci můžete přijímat tekutou a kašovitou stravu, což neovlivní hojení spojení. Výskyt komplikací - problémy v hojení anastomoza se vyskytují u asi 2% pacientů.

MUDr. Julius Örhalmi

Dobrý den můžu se zeptat čeká mě operace kožní řasy jak se provádí a je to bolestivé po zákroku pan doktor mi říkal že je to bolestivé při stolici

Dobrý den.
Operace se provádí v celkové, nebo svodné anestezii. Většinou se provádí elektrokoagulací _ elektrickým nožem, nebo skalpelem.
Bolesti po operaci jsou výraznější a trvají 2_4 týdny.

MUDr. Julius Örhalmi