Praktický lékař pro děti a dorost
Nerudovo nám. 614, Ostrava

S Politováním musím napsat, že paní doktorka Špačková není u mě v žádném případě doktorka.. arogantní chování, absolutně ve svém oboru veliký propadák.... a vymýšlí si diagnózy. Pro ty co chtějí svěřit zdraví dětiček do jejich rukou, opravdu hodně dobře si to promyslete. Moje 4letá dcera má od pátku čtyřicítky horečky, v sobotu jsme navštívili pohotovost - diagnoza akutní tonzilitida ANGÍNA, předepsali nám Antibiotika Ospen, klidový režim, léky na stáhnutí teploty popřípadě zábaly, s tím že máme navštívit praktika do 3 dnů, který provede další vyšetření. Paní doktorka se dcerce podívala jen do krku s tím, že to je chřipka...podotýkám neposlechla ji, nedělala CRP, nebrala krev ani ji nedělala výtěr z krku. To totiž není poprvé, před rokem jsme u ni také byli s tím že dcerka měla střevní problémy a to nám jen napsala probiotika, stím že to přejde.. ano přešlo ale až po antibioticích, co nám předepsala naše paní dr. No ale zpátky k tomu.... i přesto jsem teda dnes trvala na tom at ji vyšetří a z čeho teda vyredukovala tu chřipku a jak je možné, že mi na pohotovosti řekli že má akutní anginu a ona ne, že je to chřipka....tak pokrčila rameny a řekla no nevím. To už ve mě vřelo, šla jsem tam s dcerou úplně zbytečně. Doma jsem zjistila že má v puse boláčky a začínající neštovice. Nakonec jsme se nedomluvili, nechtěla udělat vyšetření žádné dala mi lékařskou zprávu a naschledanou. Velmi smutné a neprofesionální chování mě natolik rozhořčilo, že jsem se rozhodla to sem napsat a podělit se s vámi o velmi neprofesionálním chování paní která by si opravdu doktorka říkat neměla. Snad to někomu pomůže, při rozhodování se, ke kterému praktikovi rozhodne NE !!!!!

Je to poprvé, co veřejně hodnotím lékaře a bohužel to je v záporném smyslu. Paní doktorka dle mého názoru na děti působí dost chladně, až přehnaně řeší váhu dítěte (snad každé dítě má nadváhu) a co bylo u nás poslední tečkou je, že bez jakéhokoliv vyšetření nám z ničeho nic napsala do přihlášky na školku, že dítě má ADHD hyperkinetický syndrom, který může stanovit pouze psycholog nebo neurolog. Na žádné vyšetření nás předem neposlala, rovnou to napsala do přihlášky na školku a když jsem se ji ptala, proč to tam napsala, že jsme neměli žádné vyšetření, tak odvětila: "to vidím". Nedovedete si představit, kolik problémů a krušných chvil nám to způsobilo. Přešli jsme k jiné lékařce, požádali o vyšetření u psychologa a tam nám potvrdili, že naše dítě ADHD nemá. Je pravda, že dítko se u paní doktorky chovalo dost roztěkaně, ale zřejmě to bylo pocitem tísně. U jiných lékařů se takhle naše dítě nechová, takže to asi o něčem vypovídá......

S paní doktorkou,jsme spokojení.Vždy nám dobře poradila,což se týkalo už nemoci,kojení či jiných starostí maminek a dětí.A když Mucosolvan nezabíral,tak se snažila najít jinou alternativu.My jsme prozatím s dcerkou spokojené.A paní sestřička je taky super!!!Vždy jsou milé a ochotné!!!

Zcela nerozumím červeným komentářům k lékařské praxi paní doktorky. V případě našich dětí byla vždy ochotná, pečlivá, diagnostikovala pokaždé správně a rychle, jestli byla nutná ATB tak je napsala, dokonce nám je dala pro jistotu i na dovolenou-naštěstí jsme je nemuseli užít. Jestli byla potřebná odborná rada tak nás poslala k odbornému lékaři. Pomohla a poradila dokonce i ve svém volném čase po telefonu- a neobtěžovalo ji to. Děti jí mají rádi a já z ní cítím, že ona je má taky ráda. Toto je pro mně důležité. Taky se mi líbí, že se nebojí jít i do těžkých případů, s kterými se běžný pediatr za svou praxi ani nesetká. Máme v rodině děťátko nemocné závažní genetickou poruchou a paní doktorka se jí bez problémů ujala. I když se tomu spousta lékařů brání, protože to je nové, nepoznané a velice drahé-časté a pravidelné odběry. Osobně si myslím, že by si každý měl vstoupit do svědomí, jestli toto všechno ,,červené" je chybou paní doktorky, nebo je to jen přesunutí pocitu viny. A určitě bych tady nepsala o jejích osobních věcech! Do toho nám skutečně nic není!!! Za nás teda velice paní doktorce a sestřičce děkujeme.

MUDr. Špačková ? Chválím ji za to, že se brání antibiotikům, když nejsou třeba, ale na druhou stranu - její oblíbený Mucosolvan taky někdy nestačí, bohužel. Velmi se brání požadavkům rodičů na odbornější vyšetření. Stojí to moc peněz - to je její vysvětlení. Vyplatilo se nám trvat si na svém, naštěstí.

Po zkušenostech, které mám s Mudr. Špačkovou, svěřím svého jediného syna do péče jiného lékaře. Její diagnózy jsou nepochopitelné, s komentářem, že je to způsobemo psychikou, nebo se jedná o běžnou virózu. U syna stále přetrvává dlouhodobý kašel, rýma, její léčba je bez výsledná. Navíc přístup k pacientům, resp. rodičům je lepší nekomentovat. Její lekařské služby neodporučuji využívat.
Pavel D.

Souhlasím s předešlým příspěvkem na 100%. Je to sice už asi 3 roky, co jsme od p. doktorky odešli, ale mám stejné zkušenosti. Dcerak se trápila s vysokýma horečkama 4 dny, neuvěřitelný kašel, ale atb. ji p. doktorka nedala. Až jsme to dopracovali na zápal plic. Mladší dcerka měla silnou laryngitidu, když ji měla poprvé, neznala jsem to a nevěděla přesně co a jak, sestra to poznala hnes a p. doktorka nic, jen mukosolvan a vincentku. Skončili jsme na pohotovosti s příšerným dušením za 5 min. 12. To byla poslední kapka a šli jsme k p. doktorce Pliskové. Jsme s ní spokojeni, i se sestrou, jen je tam hooodně lidí (u p. špačkové bylo vždycky poloprázdno....)

Já jsem si myslela, že mám fajn doktorku pro malého. Jenže ouvej. Malý měl zánět průdušek a dr. se ani neobtěžovala mu dát atb. nechala ho celou dobu v zánětu bez léčby. pardon, omlouvám se, s mukosolvanem.... když jsem se ohradila, tak mi řekla, že mu může vzít krev a podle toho pak jednat, jestli by bylo vhodné dát malému atb nebo ne, ale ať příjdu zítra. a že ona není zastáncem atb, že si na to lidi moc zvykli. jako kde jsme, v pralese nebo co? Je pravda, že pokud máte zdravé dítě, máte i fajn doktorku. hledám pro malého jinou, ale bohužel, je jich málo a ještě mají i plno. stejně to bylo i tak s předkožkou. stáhla mu ji tak, že malej při každém čůrání neskutečně plakal. a nedala si říct, že nám to prostě nejde dolů. od té doby si malej na pinďu nenechá už ani sáhnout. tak nám to dopracovala. vždycky jsem ji hájila, ale s tou předkožkou ji už partner nadal, co je to za doktorku až mě ji bylo líto, ale souhlasila jsem s ním. budu ráda, když se dostaneme někam jinam. sestra dobrý, ta nám vždy pomohla a měla diagnozu správněji než doktorka a víc poradila. u nás byla i milá v mejlu, telefonu i osobně. mě akorát zaráží, že doktorce to není divné, že od ní lidi odcházejí...? ona to nevidí? možná by ji to sestra už měla konečně říct a proplesknout ji, než bude pozdě a někdo na ni podá trestní oznámení za zanedbání péče. hodně změnila po soukromých problémech a rozvodu. to ale nikoho nezajímá, mě teda ne, takže léčit mi malého bude někdo jiný. hledám jinou a jak najdu, ihned odcházím. její úsměv mi nestačí k uzdravení. malej začal chodit do školky, nemocí bude víc, tak snad stihnem přejít jinam. za lepším. Markéta

S paní doktorkou jsme nebyli spokojení.Nechtěla vypisovat recepty apod.Hlavně,že jezdí po různých školeních apod,ale vůbec tomu nerozumí.Raději jsme přešli k jiné a nejlepší.

Přeji hezký den, nerada bych někoho očerňovala, nicméně bych se ale asi v tomhle případě držela hesla důvěřuj-prověřuj. Od února jsem měla obrovské problémy se zažíváním, pamětí a vysokým tepem. Tento proces provázely horečky, zimnice a nebyla jsem schopná studovat. Diagnóza byla taková, že mám chřipku, která brzy odejde a mám jít do školy. V té jsem byla jeden den a další končila v nemocnici. Po dvou měsících problémů mi řekla, že je to vše způsobeno psychikou a na krevní testy nebrala téměř ohled. Tehdy jsem musela změnit lékaře a až tehdy jsem byla posílaná na vyšetření a dozvěděla se, že mám systémovou kandidózu.