Fakultní nemocnice Ostrava
17. listopadu 1790, Ostrava

Zobrazit ostatní profily neurologů v okolí

Umístění: Fakultní nemocnice Ostrava Jiný

Chodila jsem k panu doktorovi několik let vždy byl milí, ochotný vše vysvětlit, bohužel je dětský neurolog a mě je už 20 tak že musím chodit k jinému která mu nešahá ani po paty o mé nemoci neví vůbec nic, za to pan doktor Staněk oni věděl víc a vždy věděl jak mi pomoct za to tady ta paní doktorka ne. Za všechno co jste pro mě udělal vám moc děkuji

Jeden z nejlepších lékařů, které jsem kdy poznala. On sám mi sděloval mou diagnózu, což nebylo moc jednoduché, říct dítěti, že bude do konce života nemocné, zvládl to skvěle, díky němu jsem to zvládla. U každé prohlídky byl velmi pečlivý, zkoumal, jak na tom jsem. Nyní už chodím k dospělému neurologovi, který mu nesahá ani po paty.

Skvělý lékař...říká vše na rovinu tak, jak to má být..je to pan doktor s velkým "D"

Velmi milý,sympatický a vstřícný lékař. Oceňuji profesionalitu a ochotu.Syn potřeboval vyšetření, byli jsme v časové tísni a celé dětské neurologické oddělení v Ostravě se zachovalo naprosto úžasně. Vyšli nám maximálně vstříc a dokázali téměř nemožné. Ve dvou dnech byla zajištěna všechna potřebná vyšetření. O všem jsme byli informováni. Pan doktor i sestřičky, lidé na svých místech , kterých si nesmírně vážím. Přeji jim mnoho spokojených pacientů a méně byrokracie, kterou se musí zabývat. Děkujeme :)

Nejlepší dětský neurolog na fno :o)

Skvělý pan doktor, pečoval o mého syna po těžkém úraze hlavy na lůžkovém oddělení. Doposud k němu docházíme do ambulance, i když nebydlíme v Ostravě. Je velmi ochotný, vstřícný a má pro každého pacienta pochopení. Tímto mu za vše moc děkuji.

Opravdu skvělý lékař. Pečlivý příjemný a ochotný. Není namyšlený jako někteří jiní doktoři a vždy vše řekne na rovinu. Dnes už to je pomalu vzácnost. Moc mu za vše děkuju.

Je to nejlepší doktor na dětské neurologii v Porubě. Vstřícný, ochotný, slušný, vždy zodpoví všechny otázky ohledně léčby. Velmi si ho vážím a děkuji za všechno, co pro nás udělal.

Pan doktor je velice milý, ochotný a vstřícný člověk.Je to nejlepší dětský neurolog. moc všem doporučuji

Chodíme k panu doktorovi s dcerou,je postižená,má i epilepsii.Je opravdu moc hodný,vstřícný,dokáže poradit a řešit problémy,je lidský!vřele doporučuji!opravdu je kapacita!Děkujeme mu.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den pane doktore,

mám 10 týdenního chlapečka, ale ač se snažíme jakkoliv, zatím se na nás neusmívá. Začínám být z toho nervózní. Jinak oční kontakt má pěkný, brouká si, hraje si s ručičkami, hezky zvedá hlavičku...akorát ten úsměv chybí. Chtěla jsem se zeptat, zda je už na místě návštěva neurologa, nebo zbytečně panikařím..:-) Předem děkuji za odpověď,

pokud je absence úsměvu skutečně jediný problém Vašeho dítěte, dítě fixuje zrakem a jinak se projevuje adekvátně věku, pak není třeba nic řešit, jen sledovat další vývoj. V případě zpoždění dalších dovedností motorických nebo v sociálním kontaktu bude lepší věc probrat z dětským neurologem a dítě si nechat vyšetřit.
Mějte se hezky
Staněk Jan

MUDr. Jan Staněk

Dobrý den p. doktore, můj přítel má neurologický problém, který se vám budu snažit v krátkosti vysvětlit. Začalo to před rokem kdy ho začalo brnět v hlavě, poté se projevovala slabost(zrychlený tep v klid.činnosti,bušení srdce..) volali mu sanitku do lázní kde byl jako doprovod s dcerou - srdce má zcela v pořádku, EKG dobrý. Slabosti byly cca 1x za 3 týdny, dalo se vydržet. Nynější situace: začaly ho brnět malíčky u obou rukou naráz přidaly se i nohy - píchání v patách, bolesti nohou.Po rehabilitaci ho začaly více bolet ruce.Nyní na rehabil. nechodí.Nynější neurolog stanovil :Karpální tunely,vyřiďte si nemoc z povolání,poté nutná operace. Ale ty jeho stavy slabosti a píchání a bolesti nohou nikdo neřeší. Zaměřili se na karpály a hotovo. My si myslíme že ty ruce a nohy mohou být od krční páteře, poněvadž si dlouho stěžuje že ho bolí za krkem. CT páteře nám nikdo neudělal. Jsme zoufalí. Přítel by potřeboval CT páteře popř. magnetickou rezonanci aby se přišlo na pravou příčinu brnění a slabosti končetin. Nějaká antidepresiva mu somatické problémy, které má nevyřeší. a ty slabosti musí také s něčím souviset. Kdyby měl tato vyšetření - byl by hned klidnější. Člověk jen čeká, může se to zhoršovat-takže dokud se asi člověk neplazí,tak s tím nic nedělají:-( Je to pracovitý a čestný člověk, který chce jen zjistit příčinu svých problémů ale to nezjistí pokud mu neudělají tato vyšetření. Prosím o pomoc, co dělat? Zdravotní pojištění si platíme, tak proč se nám nedostává pomoci? Nemůžeme pořád jen čekat a brát uklidňující léky. Není blázen jen ho trápí, že se s tím nic nedělá. Předem děkuji za odpověď.

brnění malíčků jistě není projevem karp. tunelu- malíčky na ruku nejsou v inerv. oblasti n. mediani ale n. ulnaris. V první řadě bych doporučovat udělat řádné EMG vyšetření i s vyšetřením vedení nervy na nohách- vyloučení polyneuropatie. Bolesti nohou by neměly spíše souviset s potížemi s krční páteří. Stavy se zrychleným tepem, bušením srdce, brněním v hlavě jsou nejspíše tzv. panické ataky, vhodné skutečně brát léky na zklidnění. Při dlouhodobých bolestech a blokádě krční páteře vhodné vyšetření MRI- vyloučení kořen. syndromu.
Nicméně spojení potíží pana manžela skuečně připouští minimálně psychogenní podíl na potížích.
Mějte se hezky. S pozdravem
Staněk Jan