I. P. Pavlova 6, Olomouc
Fakultní nemocnice Olomouc

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Oborová zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, + 2 Více

Zobrazit ostatní ortopedů v okolí

0.5

1 názor

Umístění: Fakultní nemocnice Olomouc operace kolena

Dělal mi rekonstrukci kolenního vazu (ACL). Sebevědomí má: po třech měsících od operace přijdu na kontrolu a řeknu mu: nemohu propnout koleno, nemůžů chodit, prestože mám už celou rehabilitaci za sebou, mám bolesti, je to daleko horší než před operací. Doktor Špička: "to je bl..bost..vy pacienti nechápete......" atd. Výtahl mi vodu z kolena a předepsal sportovní ortézu: "začněte běhat". Tu ortézu jsem dodnes nepoužil. Je 9 měsíců od operace a já nejsem schopen ani normální chůze (lidi to často zvládnou už v prvním týdnu od tohoto zákroku). Koleno je na tom daleko hůře než před operací (to jsem normálně chodil, neměl jsem žádné bolesti). Dnes jej nemůžu ani propnout. To automaticky způsobuje kulhání, běh je úplné sci-fi. Koleno mne bolí každý den, dokonce stačí jen několik minut sedět na židli. Hned stuhne. Naopak: když se projdu více než 2km, tak opuchne.

K operaci jsem přistoupil s tím, že se budu moci vrátit ke svému sportu. Dnes nejsem schopný ani dojít pro chleba normální chůzí. Už jsem byl na návštěvě u jiných lékařů - budu muset jít na další operaci, zřejmě došlo k spatnému umístění toho graftu. Problém je, že se do toho nikomu už moc nechce a přehazují si mne jako horký brambor. Operovat po pokažené operaci totiž dělá vše daleko komplikovanější a riziko problémů, či dokonce nemožnosti nápravy, je velké.