Dětská psychiatrie
Písečná 5285, Chomutov

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR + 1 Více

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Umístění: Dětská psychiatrie Jiný

Paní doktorka mi velice pomohla, chodil jsem k ní od ranného dětství až po dospívání, je jedinečná.

Umístění: Dětská psychiatrie Jiný

Péče ambulance mi pomáhá, nejtěžší bylo přijmout udělat elektronický detox. Některé rady jsou náročné, ale když jsem zatnul zuby, tak to začalo fungovat. Děkuji za vlídnou pomoc a léky, které mi pomohly v těžké chvíli.

Umístění: Dětská psychiatrie Jiný

S Paní doktorkou nemám nejlepší zkušenosti, rady typu "nemysli na to" a vlastně žádné podrobné zkoumaní diagnózy, každá navštěva je u ní stresující a mám pocit, že nemůžu mluvit o svých problémech tak abych nebyla souzena. S menšími dětmi s paní doktorkou možná nejsou problémy, ale dospívajícím bych jí nedoporučila.

Umístění: Dětská psychiatrie Syn a jeho vyšetření

Skvělá paní doktorka. Lidský a laskavý přístup. Paní doktorka udělala synovi vyšetření a je skvělá. Syn je pomalejší, introvert a paní doktorka řekla, že je prostě jen podzimní jabloň, a tak se jednou jablíček dočkáme. Její přístup je velmi nadstandardní a laskavý. Dobrý lékař. Děkujeme paní doktorko.

Je úžasná, je nevšední. Radujme se, že máme takovou profesionálku :-) Je to TOP lékařka. Zdravíme z Kadaně .

Dr. Vadlejchovou znám už skoro dvě desetiletí.
Starala se o mě, když jsem jako mentální anorektička vážila 30kg při 165ti cm výšky. Jako jediná byla ochotná ujmout se mě ambulantně, protože jsem odmítala jinou léčbu.
Dnes vypadám jako jakákoli jiná pětatřicetiletá žena s běžnými sny a starostmi.
Mám neposedného a líbezného synka, kterého jsem si v jeho 6ti měsících přivezla z kojeneckého ústavu.
Má syndrom ADHD.
Díky péči MUDr. Vadlejchové jsme máma a syn, u adoptovaných dětí tohle totiž není taková samozřejmost. Perfektně jsme zvládli vstup do školky a dnes se bez obav těšíme na školní docházku.

A proč dr. Iveta Vadlejchová?

1. Má intuici jako málokterý psychiatr, s nímž jsem se mohla, nejen v pozici pacienta, setkat.
2. Nevolí primárně nejjednodušší cesty, hledá prostředky a kombinace terapií tak, aby byly co možná nejefektivnější, bez ohledu na náročnost finanční i časovou.
3.Za své pacienty se často pere i proti nim samým nebo proti jejich bližním. (Vždyť pro koho je jednoduché přiznat sobě nebo blízkým, že se necítím úplně v pořádku)
4. Její pracovní doba je víc než pružná.
5. Je důsledná a nesmlouvavá. (Což může být v průběhu léčby pociťováno jako nepříjemné, ale je to jediné možné. To je má vlastní zkušenost :) )
6.Je naprosto pevná a neúplatná v etických zásadách.

Paní doktorko, děkujeme Vanda a Jonáš

Výborná, děkujeme za pomoc.

Rádi bychom napsali příběh naší dcery. Když jí byly 4, trpěla mutismem, nechtěla mluvit s cizími.Ve školce nám řekli, že může být i autistka. Paní doktorku jsme si našli kvůli diagnostice. Řekla, že dcera nemluví kvůli úzkosti, autismus nemá. Nabídla nám léky. Bylo dilema, zda dát (v té době pětileté holčičce) psychiatrické pilulky. Zrazovali nás hlavně babička s dědou, i nadávali, že jsme se zbláznili. Čas běžel, blížila se doba zápisů, mutismus s cizími trval. Rozhodnutí padlo, dáme psychofarmaka a podpoříme to nabízenou herní psychoterapií. Uběhly další 3 měsíce. Najednou ve školce začala mluvit.Stala se smělejší, radostnější, byla schopna zajít sama koupit rohlíky do malého obchůdku. Zmizelo drobné sebepoškozování a občasné tiky očima. V té době jsme byli v terapii i my rodiče a bylo to těžké. Všem chceme říct, že výsledky nebývají hned, ale je potřeba vytrvat. A taky si do toho nenechat mluvit třeba od prarodičů, kteří ze strachu doporučovali spíš léčitelku než antidepresíva. Málem by nám léčbu zkazili, když se před dcerkou o lécích nevhodně vyjadřovali a kritizovali. Báli se, že si na léky zvykne ! To nám paní doktorka vyvrátila. Naučili jsme se doma více mluvit o některých věcech, pomohlo to všem. Snad už se nikdy nevrátí to šílené období! Děkujeme.

Jsem s paní doktorkou Vadlejchovou velice spokojena.
Pro ty, co půjdou na vyšetření s dítětem poprvé, tak jsem vám okopírovala doporučení :

1, Vemte si sebou!!!
průkazku pojištěnce, očkovací průkaz dítěte, zprávy ze všech vyšetření, kde již dítě bylo /neurolog, foniatr, PPP či SPC, hospitalisace na DO nebo třeba na klinice/, u školáka na ukázku ŽK a sešit-nejlépe z Čj,
2, nepovinně:
ale raději si to vemte pokud to máte, zprávu paní učitelky o projevech dítěte ve škole, školce: jak se soustředí, jak
se zapojuje atd...

3, Zprávy z vyšetření je vhodné mít okopírované, urychlí to počáteční papírování.

4, Objednací lhůty jsou nyní 3-4 měs. na prvovyšetření, kontroly samozřejmě dle stavu dítěte. Z dospělých bere ambulance
do péče pouze rodiče dětských pacientů, kteří jsou v péči ordinace. Dominující klientela ordinace má věk 2-18 let. Po
18.roce má pacient možnost přestoupit do PA pro dospělé.

Objednala jsem syna na vyšetření k MUDr. Vadlejchové z Chomutova. Již 8 let
je veden v jiné DPA s poruchou chování a užívá léky. V poslední době se
zhoršily vztahy ve škole. Syn byl často označován za agresora, ale nikdo se
nezabýval tím, že je ze strany spolužáků šikanován a agrese je pouze jeho
obrana. Diagnostika proběhla formou vyšetření a testů. U syna byl diagnostikován
Aspergerův syndrom a mně se ulevilo, že chování a projevy mého syna nejsou
dány nevhodnou výchovou, že syn není jednoduše zlobivý, škodolibý či zlý.
Získala jsem od paní doktorky doporučení jak situaci řešit, na koho se
obrátit.
Paní doktorku bych ráda doporučila všem rodičům, kteří mají podezření, že v
chování jejich potomka je něco špatně.
Má opravdu vřelý přístup k lidem, cítím její podporu a pochopení.

Děkuji za vložení příspěvku a přeju hodně zdraví
Karla Chovancová z Děčína