Sídliště 1100/31, Praha
Plicní centrum s.r.o.

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Oborová zdravotní pojišťovna, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, + 1 Více

Zobrazit ostatní profily plicních lékařů v okolí

Přijímáme nové pacienty. Péči hradí tyto pojišťovny: VZP, OZP, VoZP, ČPZP. Není nezbytné lékařské doporučení Otevírací doba: Pondělí 9:00 – 15:00 ...

Maximální spokojenost - velmi profesionální zodpovědný a milý přístup celého dvoučlenného týmu k pacientům. Možná by si toto oddělení zasloužilo pozornosti a být odměněno zbudováním takového systému, který pomůže odstranit úmorné čtyř až pětihodinové čekání mezi spirometrií - rtg - vlastní konzultací s lékařem. Čekárna je nevyhovující, nepohodlná sedadla z minulého století blízko u sebe v řadě (je zde možnost nákazy nemocí dýchacích cest)

Myslim, že jsem zde v České republice nezažila ještě tak jemné a rozsáhlé vyšetření. Paní doktorka se velmi zajímá také o ostatní potíže, důležité pro konečnou diagnosu a pacient se tak cítí být ve velmi povolaných rukou.
Je velkým přínosem nejen pro nás v Radotíně, ale i pro celé zdravotnictví v republice. Musím také pochválit velmi příjemnou sestru,jejíž trpělivost s pacienty při spirometrickém vyšetření je téměř nebeská.

Paní doktorka, mimo toho že je elegantní Dáma s velkým D, rozhodně ví, o čem mluví (na rozdíl od mnoha jiných lékařů).

Já tuto moudrou, pečlivou a empatickou paní docentku nemohu než pochválit.
Významně přispěla k mému uzdravení a záchraně života.
Další kdo zaslouží pochvalu je také milá sestřička v její ordinaci.
:o)
Martina M.

Paní doktorka je velmi pečlivá, snaží se vždy nejen léčit, ale i hledat příčiny. Jsem ráda, že k ní chodíme - manžel i dcera.

5 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,
    pokud je tomu tak, že zastínění je patrno pouze na rentgenovém snímku (RTG) a nikoliv na CT, pak Vás mohu ujistit, že je vše v pořádku. CT vyšetření je z principu výrazně podrobnější metoda než RTG. Pokud na CT žádný odpovídající nález není, pak jde pravděpodobně o sumaci jevů na RTG (příklad: křížení kostí/žeber, bradavka aj.) nebo artefakt.

Doc. MUDr. Irena Špásová

• Dobrý den, v listopadu jsem prodělala plicní embolii (oboustrana, intermediate high risk). Od té doby beru Xarelto a Controloc na žaludek. 1.12.jsem byla na pohotovosti s bolesti v noze(strach z trombózy)ale vše ok, ekg v normě, krevní testy taky dobrý. Jsem pod dohledem doktorky z trombocentra. Nikdo mi ale nedokáže říct, proč mám(nebo si myslím že mám)problémy s dýcháním. Při zívání mám pocit jako by něco překáželo a zubní až na potřetí. Fyzicky se nadechni zhluboka nosem i pusou, jen prostě někdy mám pocit že to nestačí. Bylo mi řečeno že je to normální, vzhledem k tomu že mám problémy i s panikou-beru Neurol. Jak dlouho obvykle trvá regenerace plic po takové embolii? Je něco co bych ještě měla dělat abych to zlepšila( ven chodím tak na 30min, vzduch je fakt hrozný, beru předepsané leky +plus espumisan, nosím kompresní punčochy)? Taky mě ke všemu bolí zada z nic nedelani. Dekuji

Rekonvalescence po plicní embolii s pravostranným postižením srdce (intermediate high risk znamená, že jste měla zvýšené hodnoty srdečních enzymů) trvá často měsíce až rok. Pokud budete i 3 měsíce od začátku onemocnění stále trpět na dušnost, bude indikována buď kontrola na plicním s vyšetřením plicní difuze, případně na kardiologii k vyloučení podezření na plicní hypertenzi pomocí echokardiografie.

Doc. MUDr. Irena Špásová