Praktický zubní lékař
Sadová 1470, Turnov

Umístění: Praktický zubní lékař Jiný

Běžná péče pravidelná i zákroky z ní vyplývající vždy proběhla v pořádku, nemůžu si na nic stěžovat, ba naopak.

Ze začátku spokojenost, byla jsem ráda, že mám zubaře. Peníze, které jsem tam bez potvrzení donesla nebyly malé. Pokud působil v předchozím místě, bylo to ještě dobré, po přestěhováni do Dvořákovy ul.mi přišlo, že to p.doktor začal "flákat". Poslední kapkou pro mne a impuls k hledání nového zubaře byl, když si řekl obnos za opravu zubu a ona plomba stihla během 2 hodin vypadnout. Nyní za zubařem dojíždíme - dcera má opraveny od onoho zubaře celkově 3 zuby a už druhý jí teď budou předělávat...

Umístění: Praktický zubní lékař Bilsst

Odešli jsme od pana Pokorného nejprve kvůli šestileté dceři které vůbec nechtěl léčit kazy na mléčných zubech. V Praze byli zděšení a museli ji na cytržení 6ti zubů uspat. Následně i mě tvrdil,že bolavá osmička je v poradku. Změnila jsem tedy lékaře a to jsem se divila. Téměř pod všemi plombami kazy. U dvou zubů špatně ošetřené kanálky zaplněné bůh ví čím, v jednom dokonce ponechán zlomený nástroj. Tyto zuby se již bohužel nepodařilo zachránit a museli být vytrženy.

Umístění: Praktický zubní lékař odstranění kazů, rentgen

Nedoporučuji návštěvu u MUDr.Pokorného. Zuby mi opravil tak, že jsem měl pod všemi plomby kazy a některé vrtané díry mi ani nezadělal a ty co ano, tak velice špatně, polovina mi jich do týdne vypadla, a to jsem byl na rentgenu. Doktor svoji práci neodvádí kvalitně, zato velice rychle.. Zuby nemají po jeho zákroku ani stejný tvar a velikost, dokonce ani sklon. A za to vše sí účtuje tisíce, doklad o zaplacení nevystavuje. Nedoporučuji

Stejně jako píšou ostatní, dříve jsem pana doktora Pokorného považovala za profesionála, protože oproti mým bývalým zubařům je mladší a využívá zřejmě modernější metody, používá roušku, rukavice a jeho ordinace působí moderně a čistě, příjemně. S jeho péčí ale nejsem spokojená, mám umrtvené tři zuby, všechny tři jsou udělané špatně, jeden je doslova hnusně odfláknutý, u jednoho mám kaz a u dalších dvou zánět. Při dotazu, co s tím zánětem můžeme dělat, mi odpověděl, že počkáme a případně to (to za 5 000 Kč) rozvrtáme a uděláme znovu. Po rentgenu u jiného lékaře zjištěno, že kanálky všech tří zubů jsou zaplněny špatně. A to nemluvím ani o tom, že při žádné návštěvě mě neupozornil na kazy, které mi jiný lékař našel raz dva. Hledám nového zubaře.

"Když ptáčka chytají hezky mu zpívají" české pořekadlo které sedí úžasně na mého zubního lékaře pana Mudr.Pokorného Turnov, ze kterého se stal arogantní zlatokop který neví co si za svou strašidelně odvedenou práci říct.... pokud by jste se k němu někdo chystal tak si připravte silné nervy, nabytou peněženku a hodně času, jelikož jeho návštěvy u něho nejsou návštěvou zákroku, ale diagnózy a následného objednání na zákrok, každý má jistě spousty času si chodit, jak jim se to hodí asi že...jelikož jich není moc a mají nabito, se nezdráhají pohrozit vaším odchodem což se dnes stalo mě...byli mi panem dokrotem čištěny kanálky, které jistě nebyli vyčištěny důkladně a po zacementování čepu s novou korunkou se mi vytvořil zánět který se panu doktorovi nechtělo hojit, asi 2x se mi zvýkačkou podařilo čep i s korunkou vytáhnout, pan doktor jej pokaždé zacementoval a když už se rozhodl že zub začneme léčit, mi bez jakéhokoliv upozornění korunku rozřezal :-( nepochopitelný...4500,- v řiti a další léčení 4měs.2000,- korunku stále nemám...
Dnešním dnem jsem se s panem arogantním zlatokopem rozloučil, to nemluvím o jiných zákrocích a jejich hodnotách....odstrašující případ... všem rozumným lidem tohoto lékaře nedoporučuji!!! jinak materiály které pan doktor používá a tvrdí že jsou ty nej a samozřejmě i nejdražší,jsou podprůměrné účtované za TOP! za celou dobu co jsem k němu chodil mi nebyl dán jakýkoliv doklad o provedeném zákroku!!! takže jakékoliv dokazování čehokoliv by bylo neprůkazné....:-/

Pan doktor dělí pacienty na své známé a na ty na kterých lze jednoduše vydělat!Rozdělal mi zub a už byl problém s léčbou.Poctivě jsem chodila na čištění a plnění zub.kanalku...3navštěvy!Za každou jsem zaplatila,při dotazu proč,když tento zákrok hradí pojištovna se mi dostalo odpovědi,že použivá lepší material.Jenže mi bylo divné proč mi pan doktor ucpe zub jen provizorně.Došla mi trpělivost a přešla k jinému lékaři.Jaké bylo mé překvapení,když podle rtg snímku se zjistilo,ze kanalky nemam vubec zaplněny!!!Jen u praveho malicky kousek!Dva vubec!Pane doktore za co jsem tedy PLATILA?A je normalni nechat pacienta 3mesice s provizorni plombou a tvrdit,ze je to hotove?Naštěstí jsem našla skvělé odborníky jinde a po 3tydnech rychlých za sebou jdoucích navštěvách mám hotovo i s keramickou korunkou.
Mé potiže mi zpusobila dasen a i to mi jinde vyřešili.Pane doktor Pokorny by se měl stydět!Ale pokud bude malo zubařu,bude mu toto jednání prochazet.Nicméně žadam o vípis s pojištovny a chci vědět co si pan doktor vykázal!Chci se bránit!

Panu doktorovi stoupla sláva do hlavy. Mezi jednookými je králem. Když jsem se dostal k doktoru Pokornému, myslel jsem si podle jeho přístupu, že to bude dobrý odborník, bohužel po několika návštěvách v průběhu cca dvou let jsem názor změnil. Pan doktor se zajímá spíše o politiku, než o pacienty a spoléhá se na to, že v Turnově je zubařů, kteří berou nové pacienty málo. Takže: bolesti neřeší, prevence dělá jen kvůli bodům pojišťoven a ošetření neustále prodražuje a není u něj zřejmé co je a co není úkon hrazený pojišťovnami.

Když sem k němu začala chodit před 5 lety , byl pozorný a pečlivý díky němu jsem se přestalá zubařů bát . Bohužel se ukazuje že si nabral moc paientu a z nedostatku času svou práci nedělá důkladně a každého vyřídí během 5 minut , poikud mu platíte za plombu je vše v pořádku , ale pokud máte nějaký větší problém je to pro něj nevýhodné a obtěžující.

Pana doktora jsem poznal jako profesionála, presto s lidským přístupem. Vždy se mnou komunikuje a vždy dá na výběr více variant řešení problému nebo vysvětlí proč něco musí být a ne jinak. Má velmi dobře zorganizované objednávací temíny a pokaždé mi dá vybrat tak, že nemám problem (nechápu jak někdo může zažit opak). Poté termín ale musim naprosto přesně dodržet anebo se včas omluvit. Nikdy se mi nestalo že bych čekal v čekárně déle než 5-10min. Díky kamarádce jsme se před 3 lety mohli zařadit mezi jeho pacienty a od té doby v maximálne půlročních intervalech svou prací velmi změnil mou kvalitu života. Už žádná bolest při jídle, je to paráda po několika letech bolestí smět "chroupat" např. mrkev. Díky přístupu a pečlivé práci pana doktora Pokorného po 35 letech vím, že je o moje zuby postaráno nejlépe v jejich "historii" a budu doufat, že až dorostou naše děti, vezme pod svuj dohled celou nasi rodinu. Chápu, že asi ne každému může úplně sedět onou vysoko nastavenou laťkou (kterou měří ovšem v 1. řadě sobě a pak pacientům),ale v případě mém i mé manželky je to 100% shoda.