nám. Míru 551, Třinec
Soukromá psychologická poradna Třinec (mapa)

Hotovost

pracuji s myšlenkou, že:
"Semínko naděje klíčí v jakékoli půdě, ale při dobré péči a poctivé práci z něho může vyrůst krásný a spokojený život."

• emoční poruchy
  • poruchy spánku
  • vztahová krize

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

37 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, je mi 15 a začal jsem chodit na střední školu.
    Cca 2-3 dny jsem z nervozity zvracel.
    Zjisitl jsem, že mám fajn třídu, takže strach ze špatného kolektivu odpadl.
    Jenže jak jsem hodně zvracel třeba i po vodě (z té nervozity před prvními dny před školou), tak jsem se začal bát jíst, aby se mi to opět nevrátilo.
    Když dělám nějakou aktivitu a nepřemýšlím nad tím, tak i chuť na jídlo mám, jenže jakmile se schyluje k jídlu, tak už začínám přemýšlet nad tím, aby jsem se náhodou nepozvracel atd. (nejhorší jsou rána).
    Tak by mě zajimalo, jestli to po pár týdnech odezní, protože se to o dost zlepšilo, i tím, že jsem jedl různé prášky na zklidnění nervů a na žaludeční neurózu, jenže po 1/4 diazepamu jsem byl dost unavený a to nechci, a zároveň chci žít šťastný život bez prášků na psychiku.
    Takže od víkendu před prvním dnem na škole se to zlepšilo o hodně, jenže furt to není ono, jindy se raduji z maličkostí, ale teďka jsem často nesvůj.
    Jen bych ještě rád podotkl, že už nezvracím, jen mám strach při jídle a často ani chuť na něj nemám.
    PS: Rodiče o všem vědí, dělají vše pro to aby mi bylo skvěle a podporují mě!
    Děkuji za odpovědi.

Výborně - je vidět , že jste odvážný a nechcete se tomu podřídit i podpora rodičů je skvělá. Také existují různé techniky, které vám pomohou tyto tlaky a strachy zvládat. Vše je možné probrat s nějakým psychoterapeutem v okolí, který vám nabídne tyto služby.
    Mějte se hezky.

Mgr. Barbara Kiedroń

• Dobrý den syn mého bývalého muže v 9 letech nechce jíst jídlo s kousky,snad byl s ním i na nějakém vyšetření pak byl u psycholožky .Děkuji

Dobrý den,
    vždy je třeba nejdříve vyšetřit možný problém v tělesné sféře - napadá mě - záněty ústní dutiny, zuby, krk. A také tento problém může být způsobený psychikou a potřebuje odbornou psychologické vyšetření. Podle zjištění původu problému se pak vybere vhodná terapie. Váš dotaz má velmi málo informací, a tak není možné jinak odpovědět, než doporučit konzultace s odborníky.

Mgr. Barbara Kiedroń

pracuji s myšlenkou, že: