nám. Míru 551, Třinec
Soukromá psychologická poradna Třinec (mapa)

Hotovost

pracuji s myšlenkou, že:
"Semínko naděje klíčí v jakékoli půdě, ale při dobré péči a poctivé práci z něho může vyrůst krásný a spokojený život."

• emoční poruchy
  • poruchy spánku
  • vztahová krize

Na profilu tohoto specialisty nejsou žádné názory

Zatím nebyly přidány žádné názory. Buďte první.

Přidejte vlastní názor

Na profilu tohoto specialisty nejsou žádné názory

Zatím nebyly přidány žádné názory. Buďte první.

Přidejte vlastní názor

32 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    mám prosím otázku ohledně vybarvování obrázků. Syna (4,5) nebaví vybarvování. Paní učitelka ve školce mě požádala, abych to s ním "trénovala". Prý je vždy poslední a nedobarví, nedrží tužku jak má a to co jiní vybarví během 10 minut on neudělá ani za půl hodiny. Držení tužky už je v pohodě, malování ho docela baví, dělá si různé rébusy (spojí čísla do obrázku, nakreslí cestu bludištěm, domaluje apod.), ale jakmile má něco vybarvit nastane problém. Chvilku vybarvuje a pak "utíká" od tématu. Chtěla jsem se zeptat, zda je opravdu tak důležité (hlavně prý do školy), aby děti vybarvovaly. Navíc mi přijde předčasné toto řešit ve 4,5 letech a měřit čas. A ještě prosím druhou otázku. Syn kreslí někdy levou a někdy pravou rukou. To samé i v jiných činnostech. Více tedy preferuje levou. Kdy je správný čas navštívit odborníka, aby rozpoznal, zda je levák či pravák nebo to nechat být? Já sama jsem levák, manžel byl nevyhraněný a učený na praváka. Děkuji Simona

Dobrý den,
    při vybarvování se cvičí různé dovednosti, které potřebuje ve škole - př. vedení přesných tahů,ukončení tahu při vyznačené hranic, vyplnění celé plochy, také trpělivost, výdrž, pečlivost.... Ale nemá smysl tlačit a jít pře odpor dítěte - tím si akorát vypěstujete negativní vztah. Zkuste vybarvování zabalit do nějaké hry, společné vybarvování , kdo dřív vybarví při mráček máma nebo on apod. - ale nepřehánějte to.
    Co se týče druhého dotazu, v pedagogicko- psychologické poradně mají testy na určení vyhraněnosti P nebo L strany- tak se objednejte v místě bydliště - měli by vám také doporučit, jak s dítětem pracovat a kterou ruku podporovat.

Mgr. Barbara Kiedroń

• Občas mi připadá že nejsem v realitě. Jsem zrovna v pubertě někdy brečím jen tak. Občas jsem například venku s kamarádem nebo jenom v obchodě... Zamyslím se bad tím, že co když nejsem v realitě a spadnu do takového stavu, kdy mi připadá že nejsem v realitě.. připadám si jako ve filmu..

Otázky..

Je potřeba psycholog..?

Není to třeba tím, že hraju částo hry nebo se dívám na filmy..?

Jak proti tomu kdyžtak bojovat..?

Předem děkuji.. :)

Hezký den, v mé praxi se poměrně často setkávám s takovým popisem stavu v době dospívání a takové promluvení si s psychologem může vést k pochopení, k nápadům ,co dělat jinak, aby bylo lépe, co změnit, co je důležité a třeba co chybí a co přebývá.
    Tak pokud máte možnost vřele doporučuji si někoho najít, třeba podle doporučení dobrých kamarádů. Budete možná překvapený/ná kolik známých řeší různé věci s psychologem

Mgr. Barbara Kiedroń

pracuji s myšlenkou, že: