Zdeněk Novák

Otorinolaryngolog

Kontaktní informace

• P

Přijela jsem na pohotovost se silným kašlem, který mi svíral hrdlo,vnitřní zimnicí a teplotou, která se vpodvečer začala zvyšovat. Měla jsem za sebou již jednu probdělou noc kvůli kašli. Pro ambulanci jsem se rozhodla z důvodu zhoršení mého zravotního stavu vpodvečer a vzhledem k tomu, že moje dcera byla po silné laryngitidě a kortikoidech. Pan doktor mě vstupem do dveří bez jakéhokoli vyšetření setřel, proč jsem nešla k praktickému lékaři odpoledne. Moje odpověď byla jednoduchá. Protože se mi zdravotní stav výrazně zhoršil vpodvečer a tak jsem chtěla předejít vysokým horečkám v noci, když musím pečovat ještě o dvouleté , ne zcela vylečené, dítě a druhé po tomtéž onemocnění. Pan doktor se po celou dobu ,,vyšetření'' - dá-li se to tak nazvat, pochechtával, s čím to tam vlastně jedu. Podíval se mi do krku a tím veškeré vyšetření skončilo. Na připomínku, že se mi již zvyšují teploty, nereagoval. Pouze podotkl:,,Zánět tam máte. To jo.'' Nezajímal se, kolik jsem vlastně naměřila a ani stav mého dítěte, který byl předtím na hospitalizaci, ho nepřiměl k tomu, aby mě alespoň poslechl. Vyšetření poslechem se vůbec neuskutečnilo a stav teploty zůstal tabu. S jeho ustavičným pochichotáváním mi naordinoval paralen a stoptussin - sirup proti kašli. ,,Takže na antibiotika to není?''zeptala jsem se. Bez jekéhokoli většího vyšetření, odpověděl: ,,Není''. A stále se pochechtával, aby mi dal najevo, že jsem tam přijela s takovou blbostí. Závěrečná zpráva zněla, pokud teploty neustoupí, vyšetření zítra u praktického lékaře. Těžko mohly teploty ustoupit, když se zvyšovaly. Čekala mě další probdělá noc a druhý den dopoledne, naprosto unavená, jsem navštívila svého praktického lékaře. Vysadil mi sirup proti kašli, nasadil silnější léky a předepsal antibiotika, jelikož při řádném vyšetření odkryl ještě další potíže. Absolutně nedoporučuji a mrzí mě, že jsem si 90Kč neodvezla domů.

• Otázky pacientů

Tento specialista ještě neodpověděl na žádnou otázku

Obáváte se o své zdraví?

Ask questions to thousands of doctors, you will receive answer for your question within 48h, completely for free.

Zeptejte se naších lékařů

Hodnocení pacientů