(3 názory)

• Vladimíra Chalupová

Neurolog, MUDr.

• K
      Umístění: Ordinace nemocnice - FrýdekSlužby: Léčba neurologických potíží

Naprosto příšerná zkušenost, už nikdy více! Jednání otřesné, arogance a lhostejnost z paní doktorky jen čiší, snaha o informovanost pacienta naprosto nulová.
      Událost se stala před 9 lety a stále na ni nemohu zapomenout. Byla jsem tehdy k Dr. Chalupové odeslána mou obvodní lékařkou kvůli léčbě značně bolestivého neurologického onemocnění. Po 3 hodinách v čekárně (ve příšerných bolestech), jsem byla doslova otřesena chováním sestry k pacientům, když jich několik s bolestmi z čekárny doslova vyhodila, protože se blížil konec ordinační doby. Poté, co jsem se konečně já (také v příšerných bolestech) dostala do ordinace, začala jsem toho litovat. Absolvovala jsem běžné neurologické vyšetření, při kterém paní doktorka arogantně a bezcitně komentovala mou tělesnou (ne)zdatnost (nemyslím si, že bych na tom se svými břišními svaly byla až tak zle, jak s úšklebkem Dr. Chalupová konstatovala), stanovila diagnózu a nasadila léky s tím, že až je budu dobírat, musím je vysazovat postupně, ne najednou a že podrobnosti o tom mi sdělí má obvodní lékařka. Dál se už nehodlala mou maličkostí zaobírat.
      Má obvodní lékařka není odborný neurolog a můj lék nepředepisuje, takže si s tím postupným vysazováním onoho léku samozřejmě moc nevěděla rady a nechápala, proč mi vše Dr. Chalupová nevysvětlila rovnou. Jelikož jsem však Dr. Chalupovou odmítla znovu navštívit a absolvovat tak další ponižující setkání, pokusila se tedy má obvodní lékařka podle dostupných informací o léku stanovit harmonogram jeho postupného vysazení. Bohužel špatně. Vysazení proběhlo moc rychle, bolestivé stavy se vrátily a byly ještě intenzivnější.
      K Dr. Chalupové bych nešla už nikdy v životě, ani kdyby byla jediná lékařka na světě a já těsně před smrtí.

• A
      Umístění: Ordinace nemocnice - FrýdekSlužby: Hospitalizace na neurologii s bolestí zad (33let)

Lezela jsem na oddělení, kde je tato lékařka primářkou (dle informační tabule na oddělení) a byla jsem velmi negativně překvapená. Po dobu hospitalizace (10dnů) jsem se téměř nic nedozvěděla, na velké vizitě ani slovo, doktorka se na mne pouze podívala, poklepala kladívkem a když mi bolest po reakci mého kolene na kladívko projela celou nohou, po celé páteři až do hlavy, pouze se posměšně zeptala, jestli to tak opravdu bolí a odešla. Její dvě návštěvy měly stejný efekt, jako by tam nepřišla vůbec. Jo, málem bych zapomněla - na mou otázku, kdy bych asi tak mohla jít domů (a to i přesto, že se můj stav už 4dny nelepšil a já sotva došla za pomocí holí na wc a do sprchy, kdy i sedět déle než deset minut bylo náročné!) mi odpověděla, že klidně hned. Druhý den mne skutečně propustili s tím, že mohu za tři dny do práce...

Podívejte se na všechny názory (5) na lékaře

• Milena Horinová

Neurolog, MUDr.

• L
      Umístění: Nestátní zdravotnické zařízení NEREST s.r.o.

Velmi příjemná paní doktorka. Zkušená. Udělá si na pacienta potřebný čas a probere s ním problém. Zodpoví pečlivě na veškeré otázky.