Potoky 5145, Zlín
Ordinace gynekologa (mapa)

Pan doktor mne velmi zklamal. Když jsem k němu šla na kontrolu po šestinedělí a sdělovala mu problémy (přeci jen to bylo již třetí dítě), tak mne ani neprohlédl a jen mi suše oznámil, ať si vezmu paralen. Za týden mne odvezla záchranka pro masivní krvácení. Ano, byl tam zbytek placenty velikosti zhruba 5x5 cm, což je opravdu na můj vkus velký kousek. Jaké to mohlo mít následky nebudu ani rozepisovat. I tak jsem k němu chodila stále. Objevily se další potíže a když jsem slyšela opět slovo Paralen, vyhledala jsem jiného lékaře. Pravda je, že málo který je ochotný vzít pacientky mudr. Vácha...Nicméně v současné době mne čeká operace, která by mne měla potíží zbavit, ale i tak mám počítat, že léčba bude trvat dlouho.
Kdo může, ať si opravdu najde jiného lékaře než bude pozdě!

I já bych chtěla pacientky varovat před tímto individuem....Před dvěma lety jsem otěhotněla....na ultrazvuku mi tvrdil jak tu je plod...jak krásně roste,poctivě své zjištění zapisoval do těhotenské průkazky....na mé stížnosti ohledně bolestí prý je to normální(podotýkám dvakrát jsem rodila...nikdy mi tak nebylo)....fajn tak sem věřila.... Ve dvanáctém týdnu mě odeslal do BN,že prý na konzultaci....kde mi sdělili,že je tam akorát prázdné plodové vajíčko a okamžitě mě brali na sál....momentálně připravujeme trestní oznámení a žalobu na experta v oboru gynekologie...vyhnout obloukem

Pan doktor je milý, ale až tak se snaží být hodný, až zapomíná sdělovat problémy. Mé babičce tvrdil několik měsíců, kdy za ním chodila a žádala o žádanku na mamograf, protože si nahmatala bulku v prsu a bála se rakoviny. Když už naléhala tak dlouho, kdy jí pořád tvrdil, že to má z toho, že je silná (tehdy měla kolem 110 kg), tak jí ho vydal a babičce zjistili rakovinu. K panu doktorovi sice stále chodí, ale to proto, že na své problémy celkem rezignovala a jak se říká, je ráda, že je ráda.
Já jsem měla s panem doktorem problém, kdy mi nechtěl předepsat nízkohormonální antikoncepci, protože mé tělo proti té vysoko- nic nenamítalo. To, že jsem po ní byla fakt labilní, v depresích apod., to prý odezní (to mi řekl po roce užívání, s tím, že předtím jsem dva roky užívala tu nízko- a bez problémů, jen jsem se chtěla zbavit akné). Takže až na můj naštvaný výraz, že já tu vysoko- už fakt brát nebudu, ať se mu to líbí, nebo ne, mi napsal, co jsem chtěla.

Ď

Pan doktor je sice velice milý, příjemný a u vyšetření jemný, ale to je tak všechno. Pana doktora doporučuji pouze pacientkám, které nemají žádné problémy. Svým postupem řešit můj problém mně velice sklamal, po konzultaci s jiným gynekologem jsem zjistila, že půl roku zbytečně trpím. Všechno se dalo řešit.... teď nevím jestli v tom sehrává roli jeho neznalost, nebo jeho pohodlnost. Odcházím k jinému doktorovi, takže nedoporučuji.

Tak konečně jsem se dostala k hodnocení tohoto lékaře který mi velmi ublížil. Když jsem byla před lety poprvé těhotná a chodila k němu, průběh těhotenství nebyl standartní, plod nerostl jak by měl, špinila jsem. Pan doktor mě neustále ubezpečoval, že je vše v pořádku, že plod doroste atd. Tak jsem tedy ve 13 TT tuto událost řekla rodine, v práci. Asi 2 dny po kontrole u něj jsem jela v noci na pohotovost do nemocnice kde mi bylo sděleno,že je plod mrtvý a že už delší dobu je. Takže mi to pan Mudr. Vácha neřekl! Bylo mi řečeno že už to musel v době poslední kontroly vědět. Dozvěděla jsem se, že pan doktor údajně takto činí pravidelně, nechce být "poslem zlích zpráv" a buˇˇd odesílá pacientky do BN nebo to dokonce nechá na přírodě, kdy dokonce hrozí otrava krve! Měla jsem a mám doteď psychickou újmu, nechápu jak může takový doktor ordinovat. Je sice milý, ale za každou cenu?? I za zdraví pacientky?

Musím říct že pan doktor je zlatý člověk vyslechne ,vyšetří poradí přesně popisule co bude dělat u vyštření velmi příjemný a šetrný dříve jsem chodila k jiné lékařce od které jsem odcházela v bolestek pomalu někdy i z brekem jsem po její vyšetření nemohla sednout do auta takže pan doktor je jednička co se týče jeho sestry nemám sní žádné problémy je mila vztřícná a ochotná.Takže bych neměnila a doporučila :)

Dobrý den, jednání pana doktora je opravdu na urovni a lidské. Musím ale napsat svou zkušenost s chováním sestry Bradové. Mám problémy s odběry krve, injekcemi a celkově mi dělají zle jehly. Při vstupní prohlídce byl nutný odběr krve. Než k odebrání došlo, požádala jsem p. Bradovou zda-li bych si při odběru mohla lehnout na lehátko, které se nachází vedle u pana doktora. Odpálkovala mě tím, že to přece zvládnu. Při odběru napíchla něco uplně jiného než-li žílu, protože odběr neskutečně bolel. Samozřejmě jsem ihned po odběru omdlela a ruka mi celá zmodrala a napuchla. Poté co mě probrali mi sestra začala silou mou zmodralou a rozbolavěnou ruku mačkat a říkat, že se přece nic nestalo. Nebyla jsem schopná odejít po svých, mám problémy s tlakem a těžko se po omdlobách vracím zpět na nohy. Na ruce jsem měla obrovskou modrou modřinu, která mě přes 3 týdny ukrtuně bolela a vypadala šíleně, na délku měla kolem 10 cm. Je strašně škoda, že pak dobrý pan doktor má tak arogantní a nelidsky jednající sestru, která odrazuje pacientky.

U pana doktora jsem byla do skoro 15let.Ted jsem bohužel musela odejít,protože už to není ten doktor,co býval.Nejprve jsem si ho chválila a všem doporučovala,ale bohužel ted ne!A jsem ráda,že jsem od něho odešla.

S panem doktorem jsem velmi spokojena. Při vyšetření velmi jemný (to jsem nikdy předtím nezažila. Dřív jsem chodila na kontroly vystresovaná.), empatický. Těhotenství pečlivě sledoval. Který doktor Vám při kontrole řekne:" Včera byla bouřka, tak jsem na Vás myslel, jestli už nerodíte..." Se sestřičkou jsem také spokojená, ikdyž je někdy ráznější. Chápala, když jsem byla v těhotenství natvrdlejší a vše mi i několikrát vysvětlila.

Dobrý den, pan doktor je velmi milý, ale jakmile budete mít problém, můžete si být jistí, že jej podcení a nakonec skončíte v nemocnici, kde se doktoři diví, jestli jste vůbec chodila na prohlídky. Potom si to užijete na půl roční neschopence, ale pro pana doktora to asi nebyl dost závažný problém, ani když jsem za ním šla s problémem po třetí, nechtěl mě už ani prohlédnout, že to stejně nic vážného není. No a bylo. Takže děkuji a nikdy více!!!

32 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Stavební práce a těhotenství: Manželka pracuje v knihovně, kde probíhá rekonstrukce WC. Mohou látky používané při stavebních pracech ohrozit plod? Např. řezání sádrokartonu, lepení obkladů. Je tam také zvýšená prašnost. Děkuji.

V takovém prostředí je lepší nepracovat

MUDr. Václav Vácha

• Dobrý den, můj problém je poněkud komplikovaný. Před pěti měsíci jsem si našla přítele a od té doby jsem začala trpět dle mého názoru záněty močových cest. Když se tento problém ukázal poprvé, byla jsem u praktické doktorky a dostala antibiotika, avšak svá týdny na to po dohrání antibiotik byly potíže zpátky. Opět jsem navštívila doktorku, avšak po odebrání moči se ukázalo, že zánětem netrpím, avšak příznaky jsem měla stejné jako předtím. Ještě mi bylo naznačeno, ze si snad problém vymyslim, a tak jsem další potíže raději řešila doma, jelikož se u mě pravidelně vyskytovaly potíže s bolestivým močenim, které ovšem po dni ustaly. Po měsíci od vyléčení antibiotiky prvního zánětu se u mě zánět opakoval a opět jsem ho léčila za pomoci doplňku stravy z lékárny. Poté se u mě zánět opět vyskytl a ten jsem již musela řešit pomoci antibiotik. To už jsem vyhledala i pomoc gynekologa, který mě vyšetřil a zjistil, že je u mě nalezena Ureaplasma urealyticum a já i můj partner jsme podstoupili léčbu antibiotiky DoxyHEXAL 200. V období kdy jsem brala tyto léky se zánět nevyskytl, avšak na záchod jsem chodila častěji než v období, kdy jsem byla zdravá a močila jsem jen trochu. Po dobrani Doxyhexalu se ovšem u mě po týdnu znovu objevil zánět močového měchýře, který jsem byla kvůli bolestem nucena opět léčit antibiotiky. Měsíc po této události jsem nyní onemocněla angínou a opět měla předepsaná antibiotika... Avšak dnes jsem teprve druhy den po dobrani antibiotik a pociťují bolesti při močení. Už jsem z toho opravdu zoufalá, nehledě na to kolik antibiotik jsem již byla nucena užívat. Jsem již objednána opět u mého gynekologa, aby mě opět vysetril a rovněž se chystám na urologii. Ale vidím i ze strany lékařů jistou bezmoc. Tento problém mi velmi bráni v normálním životě, prootze bolesti bývají tak silné že mi znemožňují pracovat.

Rovněž mě napadlo, že se často problém dostaví po pohlavním styk s přítelem, a tak mě napadlo, jestli problém není v něm a zda existuje možnost, že bych se svým přítelem nemohla mít z nějakého důvodu pohlavní styk.

Chtěla bych se tedy zeptat, co mám dále dělat, na koho se obrátit či jestli mohu nějakým způsobem zánětům předcházet?

Myslím, že tento problém nastal po pohlavím styku s novým přítelem. Podle mého názoru je nutné vyšetřit a léčit jej. A to na urologii
    Když nebudete mít pohlavní styk sám problém se upraví

MUDr. Václav Vácha