Taťána Kvapilová, ortodontista Brno

MUDr. Taťána Kvapilová

Ortodontista

Uložit


Zkušenosti

Specializace

 • ortodoncie

Služby a ceník služeb

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Fixní rovnátka


Příkop 4, Brno

DENTIA Brno s.r.o.


Léčba vad skusu


Příkop 4, Brno

DENTIA Brno s.r.o.


Ortodontická konzultace


Příkop 4, Brno

DENTIA Brno s.r.o.


Ortodontické konzultace


Příkop 4, Brno

DENTIA Brno s.r.o.

Názory pacientů

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

Odpovědi

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz


 • Vadí krátké kořeny při rovnání zubů? Mohou vypadnout?

  Můj ortodontista mi z ničeho nic nutí do rovnátek Invisalign namísto normálních a to z důvodu, že jsou prý šetrnější a vypadnutí zubu nebude tak pravděpodobné jako u obyčejných rovnátek. Cena je, ale výrazně dražší. I přesto jsem musel podepsat, že jsem srozuměn z vypadnutím zubu při této léčbě.

  Děkuji.

  Vážený neznámý,
  děkuji za Vaši důvěru. Bohužel neznám konkrétní léčebný postup,který jste již podstoupil ani výchozí stav Vašeho chrupu nebo zda se teprve k léčbě rovnátky chystáte. Pro posouzení Vašeho konkrétního stavu bych Vás musela vidět včetně rtg snímků. Nicméně pokud máte kratší kořeny zubů je léčba klasickými rovnátky na pevno ve většině případů rizikovější a pokud se provádí, je třeba po 6 měsících od zahájení terapie provést kontrolní rtg snímek pro posouzení stavu kořenů. Rovnátka typu Invisalign mohou být v tomto případě k zubům opravdu šetrnější. Nicméně i pokud máte kratší kořeny zubů nebo pokud se zkrácení kořenů objevilo v průběhu léčby rovnátky, po jejich sejmutí v naprosté většině případů k dalšímu zkracování kořenů nedochází, zuby bývají pevné a téměř nikdy nevypadnou. Riziko spočívá spíše v tom, že mají snížený biologický faktor a pokud by v budoucnu bylo nutné na ně zhotovit korunky, byla by to pro ně přílišná zátěž.

  MUDr. Taťána Kvapilová

 • Dobrý den.Dcera je pacientkou pí.ortodontisky,která ji ošetřuje pomocí rovnátek vrchní čelist.Pí.doktorka dceru stále nutí k nasazení rovnátek i na čelist spodní,které dcera,ale odmítá.Spodní zuby má rovné a dle našeho názoru jsou tudíž rovnátka zbytečná.Pí doktorka ale tvrdí,že pokud se nebude upravovat jejich pomocí i čelist spodní,vrchní se opět ,,rozjedeˇ.Tyto fixační rovnátka jsou za hranicí 10000 Kč a dcera potřebuje spíše operaci očí,než tento estetický zákrok,což pí doktorce řekla.Pí doktorka,ale na dceru tlačí,ať si teda vezme půjčku a při každé návštěvě naléhá na rozhodnutí o spodní čelisti tak,že dcera už tam chodí s odporem.Je možné takové jednání od pí.doktorky a je nutné upravovat spodní čelist s tím,že by do budoucna mohla mít vliv na stav vrchní?Děkuji za odpověd

  Dobrý den, v naprosté většině případů se skutečně léčí horní o dolní čelist současně, aby bylo dosaženo pravidelného skusu a stabilního výsledku léčby. Bohužel bez toho, aniž bych pacientku osobně viděla, nelze stav Vaší dcery objektivně posoudit. Pokud máte zájem o další názor, můžete se objednat ke konzultaci. Příjemný den, Kvapilová

  MUDr. Taťána Kvapilová

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

Zkušenosti

Specializace

 • ortodoncie