Pod Všemi Svatými 24, Plzeň, Plzeň 1 , Plzeň
Psychologická a etopedická ambulance (mapa)

Diagnostika poruch učení a chování

Etopedická ambulance

Systemická práce s jedincem, párem i rodinou

Diagnostika poruch učení a chování

Systemická práce s jedincem, párem i rodinou

Etopedická ambulance

Psychologická a etopedická ambulance

Paní doktorku mohu jen doporučit. Je to člověk na svém místě. Ke klientům přistupuje s ochotou. Kladně hodnotím i to,že je dostupná i ve dnech pracovního klidu.

Paní doktorku Janovcovou mohu jen doporučit. Je odborník na vysoké úrovni a výborný diagnostik s laskavým přístupem a otevřenou náručí. Dětským i dospělým klientům poskytuje vzornou péči a ke každému případu přistupuje svědomitě. Je to odborník na svém místě. Vždy je usměvavá a upravená, protože to je to, co klient vidí jako první. Přála bych si víc takových odborně vzdělaných lidí s lidským přístupem ve všech sférách našeho života! Renáta Šťastná, Velké Přílepy

12 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    můj dotaz se týká otoku dolních končetin.
    Po krátkém užívání nesteroidních antirevmatik (aclexa) mi velmi otekly dolní končetiny, kotníky téměř zmizely a
    lýtka byla jakoby tvrdá. Také jsem mnohem méně chodila na malou potřebu.
    Po vysazení se to postupně srovnalo.

Nyní jsem užívala antibiotika na zánět dutin, 2x denně Duomox 1000 a opět mi velmi otekly obě dolní končetiny, s tím, že levá noha více než pravá.
    Zajímalo by mne, co je toho příčinou ?
    Může to značit nedostatečnou funkci jater ?

Předem moc děkuji za radu,
    Veronika

Dobrý den, obraťte se prosím se svým dotazem na lékaře internistu. Přeji brzké uzdravení S. Janovcová

PhDr. Silvie Janovcová

• Dobrý den.
    Můj dotaz směřuje k problému panickeho strachu o děti a o sebe. Je těžké tady dávat konkrétní příklad, je to prostě vsechno. Často pláči jen na ně pomyslím. Už několik let mám problém také ze spánkem. Často se probouz ím a pak se mi mozek rozběhne na plné obratky a je konec. Jedná se o věk dívek 5 a 13 let. Náš vztah z přítelkyní se kterou máme tyto holky, není taky zrovna dobrý. Pořád se snaží nám všem organizovat život a neco nám narizovat. Jsou mezi námi někdy i hádky, kterým se snažím vyhýbat. Nenávidím hádky. Starší dcera je hodně uzavřená bojí se komunikace, nemá žádné koníčky, nesportuje. Bojí se přijít mezi cizí děti - stydí se. S přítelkyní - mamkou se taky moc nebaví a nebo stylem nevím, nechci, normálně, co je atd. Málokdy je to pěkná věta. Strašně mě toto trápí a vede k depresím a zlým myšlenkám. V mém zaměstnání se každodenně setkávám s problémy lidí s násilím a jeho neustálým řešením. Díky těmto depresím cítím, že moje práce není kvalitní a jsem totálně vyhořelý. Často se mi stává, že se mi nechce ani domů s pocitem co zase bude a těším se až půjdu spát a říkám si proč jsem si pořizoval děti. Jestli by mi nebylo líp, kdybych byl sám a bez starostí. Take již několikrát padla myšlenka na sebevraždu a odprosteni se od těchto stavů na vždy. Na druhou stranu je ale strašně miluji a nedovolím aby jim někdo ublížil a drží mě. Jsem z toho už unavený, zoufalý a nevím co dál.

Dobrý den, jak již bylo výše řečeno, se všemi démony se dá pracovat a i zvítězit. Nabízím možné setkání.

PhDr. Silvie Janovcová

• psychoterapie