Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Zobrazit ostatní profily dermatologů v okolí

S panem doktorem Procházkou mám velice dobrou zkušenost. Nevěděla jsem si rady s kožním problémem a bylo na čase vyhledat odbornou pomoc. Pan doktor mi předepsal dvě masti, jednu přímo vyrobenou v lékárně. Stav se začal okamžitě zlepšovat a zvolil opravdu perfektní druh léčby. Nemohu říct nic negativního.

K panu doktorovi Procházkovi chodím už několik let "preventivně" nebo po riziku, když nějaké bohužel je. Zhruba každé dva roky přicházím na testy a nemůžu si vynachválit přístup jeho i sestriček - všichni jsou vždy moc milí a profesionální, ačkoliv jde o velmi choulostivý obor. Děkuji, s péčí pana Procházky jsem opravdu velmi spokojená a doporučuji jako skvělého lékaře s nadstandardním rozhledem!

Absolutně nedoporučuji. Pan doktor Procházka má velmi povýšené jednání, až mi skoro přišlo, jakoby se mi vysmíval. Což člověku se zdravotním problémem zrovna pohody nepřidá. Navíc vymyslel tak náročný způsob léčby (hostiptalizace, operace), že mi to nedalo a šel jsem ještě k doktoru jinému. Ten mi předepsal jedno balení léku, uběhl týden, šel jsem na nový test, vyléčeno. Doopravdy máte-li jinou volbu, zvolte doktora jiného. Abych jen nekritizoval - sestřička byla velmi milá.

Umístění: jiné místo Urologické potíže

Vzhledem k náhlému problému, který se mi vyskytl, jsem byl nucen se objednat na urologii, přičemž jsem byl poslán rovnou na oddělení venerologie. Uvedené oddělení sem se rozhodl navštívit v Praze v Lidické ulici. Bohužel jsem byl z přístupu velmi zklamán až zaskočen. MuDr. Procházka mě diagnostikoval "od pohledu" nebyl mi odebrán ani žádný vzorek na rozbor, aby mi konečně byl předepsán adekvátní medikament na již zmiňovaný problém. Obdržel jsem pouze recept na léčivo určené k léčbě močových kamenů, ačkoliv sem si byl jist, že se o stanovenou diagnostiku opravdu nejedná, nýbrž nejsem lékař. Hlavní starostí doktora Procházky bylo především zjištění informací ohledně pohlavního styku, měl sem spíše pocit, že jsem u sexuologa. Nebyl jsem obeznámen, abych přinesl moč, kterou mi následně odebrali až týden po první návštěvě ordinace. Výsledky ze vzorku moči, jsem obdržel za dalších 7 dní, přičemž problém neustále přetrvával. Poté co jsem se dovolal do ordinace, abych se dozvěděl výsledky z "vyšetření" bylo mi oznámeno, že je vše negativní. Bohužel mi nikdo ani neoznámil, na co jsem vlastně byl vyšetřen. Pokud bych akutně nevyhledal další lékařskou pomoc, zanedbal bych poměrně závažnou chorobu. Rozhodně nedoporučuji.

K panu doktorovi jsem léta zdravý chodil na kontrolní testy na hiv, syfilis, gonorrheu atd. Vyhovovalo mi, že v ordinaci dělají vše zdarma a sdělují výsledky po telefonu. Před měsícem a půl jsem ale udělal natolik tristní zkušenost, že se o ni chci podělit. Přišel jsem na Lidickou s podezřením na syfilis, testy však nic neprokázaly. Místo aby mě do týdne odebrali znovu (už jsem měl manifestované šankry), nechali mě s nimi tři týdny běhat, a pak, protože měli nějaké školení či co, ještě další týden a půl trvalo, než vůbec odeslali výsledky druhého odběru do Národního referenčního centra na rozbor. Oni totiž v Lidické nemají přístroje přímo na detekci choroby, zjišťují ji případně pouze podle zvýšeného počtu protilátek. Znamenalo to pro mě denní potíž s vysoce infekčními ranami okolo penisu a uzlinami v tříslech zvětšenými do velikosti půl pingpongového míčku. Nikoho to nezajímalo. To ale není všechno. Jednání pana Procházky nebylo podle mých představ o korektní péči - už jen přístup "nebudeme si hrát na žádné vzácné choroby, máme syfilis" anebo "vy si nebudete vybírat kam si půjdete lehnout" mě ohromil. Nejenže nebyl pravdivý - každý má právo si zvolit nemocnici podle své vůle, ale pan Procházka mi v něm předvedl klasický stigmatizující postoj vůči pohlavním chorobám, který - jak jsem se doufal - u venerologa v ordinaci zdomácněn úplně není. Ve chvíli kdy v šoku stojíte před svojí diagnózou (po víc jak měsíci nedobrovolných sebekatechizací kde, kdy jak a s kým) vám nepomůže ani sestra, která dává lékaři "uhádnout", že telefon o pozitivitě který právě vyřídila se týká zrovna vás: "a hádejte pane doktore o koho jde?..." A nejlepší nakonec - odvelení do Vinohradské nemocnice probíhalo neinformovaně - pan doktor Procházka vás připraví na 8 dní, aby vás v nemocnici vyvedli z omylu dvaceti dny. Takže tak. Velmi slabé.