Odborný rehabilitační lékař - Horské lázně Karlova Studánka

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku
Všeobecná zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, + 1 Více

Aurikuloterapie (ušní akupunktura) • od 250 kč

Manuální terapie

Tejpování (cena dle spotřeby pásky) • od 2 kč +1 Více

Vyšetření pohybového aparátu

Zobrazit ostatní profily fyzioterapeutů v okolí

• bolesti kloubů

od 250 kč

Manuální terapie

Cena není uvedená

Odborný rehabilitační lékař - Horské lázně Karlova Studánka

Tejpování (cena dle spotřeby pásky)

od 2 kč

Vyšetření pohybového aparátu

Cena není uvedená

Odborný rehabilitační lékař - Horské lázně Karlova Studánka

velká spokojenost, takto pečlivý, odborný a osobní přístup najdete jen těžko, vřele všem doporučuji!!!

JE TO OPRAVDU PAN DOKTOR!

Je nejlepší!

nejpečlivější a nejličtější lékař,který v dnešní době může být!To jsou nejlépe výstižná slova na pana pri.Glozu!O jeho odbornosti nemůže být ani setina pochybnosti!!!!!!Mohu jedině doporučit!

opravdu výborný,pečlivý,také doporučuji

lidský, výborný a pečlivý, ještě jsem nezažila takovýto odborný a osobní přístup lékaře. 100% DOPORUČUJI

49 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den. Je běžné, že při záklonu hlavy začne bolet na levé straně krku? Děje se tak už přes 3 týdny. Může jít o nějaký skřípnutý nerv / zánět? Bolí to jen při záklonu, občas při otáčení hlavy. Je to takovy mirny tlak. Mohou pomoct cviky na krční páteř? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,
    s největší pravděpodobností se o jedná o blokádu některého segmentu krční páteře. Obecné cviky na páteř mohou pomoci, v případě neúspěchu pak cílené cviky, které by určil fyzioterapeut, ale v mnoha případech je potřeba provést mobilizaci zablokovaného úseku, tj. uvedení obratlů krční páteře do správného postavení manuálními technikami, a to lékařem nebo fyzioterapeutem, který byl v těchto technikách vyškolen. Předcházet mobilizaci by samozřejmě mělo vyšetření, vhodný by byl i RTG krční páteře a po mobilizaci následná rehabilitace. Pokud by se potíže nelepšily, pak doporučuji komplexní vyšetření pohybového systému (pokud nebylo provedeno hned napoprvé) k identifikaci mnohdy vzdálené příčiny potíží. S pozdravem MUDr. Petr Gloza, rehabilitační lékař

MUDr. Petr Gloza

• Dobrý den,
    jsem ve 30. týdnu těhotenství a byla mi diagnostikována blokáda krizokycelniho kloubu.
    Potíže trvají již 2 týdny. Byla jsem před týdnem u fyzioterapeuta na odblokování, kde se povedlo. Nicméně co se týče chůze a bolesti, tak žádná změna. Za další 2 dny jsem byla znovu na fyzioterapii, kde se mi to pokusili rozmasirovat a opět bez výsledku. Zítra jdu znovu.
    A moje otázka zní - je nějaká sance, ze se to do porodu nějak samo srovná nebo jaké mám další možnosti? Jsem už zoufalá, jelikož nejsem použitelná a nedokážu si představit s tímhle rodit a potom se starat o dite.
    Předem děkuji za odpověď a přeji hezky den.

Dobrý den, souhlasím zejména s názory Mgr. Šulcové. Jak již bylo některým z kolegů řečeno, blokády SI-skl. bývají v těhotenství relativně časté. Zvětšující se bříško mění nejen těžiště těla, ale celkově mění jeho držení. Kromě toho dochází mj. k dalším změnám v dutině břišní (stlačování okolních orgánů, natahování vazů, na nichž je zavěšena děloha atd.). To vede k jistému vnitřnímu dráždění, které vzhledem ke své nízké intenzitě sice nevyvolává bolest, ale pohybový systém v této oblasti reaguje zvýšeným napětím svalů, což může vést i posunům mezi pánví a křížovou kostí (tedy k blokádě SI-skloubení). Mobilizace uleví, ale protože výše uvedená situace ("dráždění") přetrvává, nález má tendenci se vracet. S rostoucím bříškem samozřejmě držení těla nebude nikdy ideální, takže nemá cenu se to cvičením pokoušet napravit,... Dle mého názoru v případě Vašich potíží má smysl nošení těhotenského pásu, zaujímání úlevové polohy, tejpování, příp. chůze s nordic walking holemi. Věřím, že po porodu, se Vaše potíže vhodnou rehabilitací (včetně zaměření se na držení těla, stabilizační systém trupu,...) zcela upraví. S pozdravem MUDr. Petr Gloza, rehabilitační lékař

MUDr. Petr Gloza

• bolesti kloubů