Poliklinika Lípa - Centrum Nové Butovice
Seydlerova 2451, Praha

Zobrazit ostatní profily plicních lékařů v okolí

Pan doktor se mi věnoval asi hodinu.To jsem ještě nezažil.Důkladný a pečlivý.Mohu vřele doporučit.
Jan Bartůněk

Umístění: Poliklinika Lípa - Centrum Nové Butovice Zápal plic

Super přístup, jediný lékař, který mne vzal, jinak čekací lhůty i po
zavolání na pojišťovnu - asistenční službu nám předtím nepomohlo! A to
jsem dárcem krve a plazmy a mám za sebou již přes 165 odběrů!! Přesto
nebyl nikdo ochotný mě vyšetřit. Pan doktor vyšetřil - závěr - zápal plic -
a s tím jsem měl čekat na objednání jinde třeba až na květen!!! Takže za
mě super a moc si pana doktora vážím. Doporučuji.

Konečně doktor který ví a stará se a navíc vás kope k tomu, aby jste sám - sama něco se sebou dělal - dělala. Dávám pět z pěti :).

Nemohu než pana doktora i sestřičku vychválit až do nebes, sice může pan doktor někomu přijít jako morous, ale je to profesionál a vždy se snaží pomoci a hlavně ví co dělá a dělá to dobře. Třešničkou na dortu je sestřička, ochotná, milá. Díky tomuto týmu je mi zase po dlouhé době lépe. Moc děkuji

K lekari jsem se vubec nedostal. Objednal jsem se predem na urcitou hodinu, dorazil pet minut predem. Po patnacti minutach otevrela sestra na ktere je od prvni vteriny videt ze z hloubi duse nenavidi svou praci, vzala si karticku a na mou vetu ze jsem obednan na 17:00 mi jen rekla "takovych my tady maaame". Cekal jsem dalsi pul hodiny aniz by se neco delo, tedy krome hromadeni pacientu v cekarne, sebral se a odesel.

Odbornost nemohu soudit, ale tahle ordinace podle me proste nefunguje spravne.

dobry den musim uznat že mě pan doktor diagnostikoval velmi dobre lepsiho plicare jsem jeste nezažila .byl velmi prijemny a ochotny.nechapu jak ho jina pacientka popsala jako arogantniho cloveka nepochopila ze pan doktor se ji snazi pomoct.je to specialista na svem miste a tato prace se k nemu velmi hodi.

Pan doktor je jistě odborník,ale dostat se do ordinace je velice obtížné,ba i nemožné. Systém objednávání pacientů nějak nechápu. Již podruhé jsem se musel přeobjednat z důvodů hodinového zpoždění. Pokaždé když jsem tam čekal,tak vždy je někdo kdo jen zatůká ze známosti ať už pacient nebo lékař a je hned přijat a doba čekání se prodlužuje.Na otázku,proč se člověk tedy objednává,mě ještě sestra osočí,že jsem přišel pozdě. Neprofesionální jednání,NEDOPORUČUJI !!!

Pan doktor Kalina na mě dobrý dojem neudělal. Přišla jsem za ním s těžkými dýchacími obtížemi. Choval se ke mně velice arogantně. Podruhé tomu bylo nejinak - choval se ke mně jako kdybych si své obtíže vymyslela. Byl velmi překvapen, když zjistil, že skutečně potíže mám, ale mě už jeho přístup nebavil. Šla jsem tedy k jinému lékaři, který diagnostikoval astma. Dnes se léčím jinde a jsem spokojená.

V minulém roce manželka chytla těžké virové onemocnění. Šla ke své praktické lékařce, aby ji prohlídla a předepsala antibiotika. Doktorka ji předepsala léky, které nepomohli (Fromilid 250 a další). Po dlouhém a neúspěšném léčení byla manželka nucena hledat plicního lékaře přes internet. Obrátila se na pana doktora Kalinu. Jelikož její stav byl akutní, pozval ji doktor na prohlídku i bez objednání. Pečlivě manželku ošetřil a předepsal léky, které ji tentokrát pomohly.
Chci poradit všem, kdo se potýká s plicními onemocněními, at’ neváhají a obrátí se na pana doktora Kalinu. Je nejlepší ve svém oboru. Jako člověk je poctivý a vstřícný. Ted’ k němu chodíme na prohlídky s celou rodinou.

K panu doktorovi jsem se dostala na základě jeho webových stránek a po krátkém telefonickém hovoru mě sestřička objednala hned na další den. Jeho léčba je úspěšná a přístup ke mě jako k pacientovi mi připadá standartní, či dokonce nadstandartní na české poměry. Preferovala bych osobně možná raději jinou možnost léčby astmatu než kortikoidy, ale chápu, že je pan Kalina doktor a ne šaman, takže uznávám jeho přístup. Jsem spokojená s touto ordinací.

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, chtěla bych se zetat na váš názor. Mám občas silné záchvaty kdy vůbec nemůžu dýchat a často mě bolí hlava. Problémy s dýcháním napsátaví v naprosto klidových situacích, kdy se nemůžu ani nadechnout a ani vydechnout. Již dvakrát jsem skončila v nemocnici, kde mi řekli, že je to od zablokovaných zad, tudíž mi záda odblokovali. Ovšem po propuštění z nemocnice jsem záchvat dostala opět. Ale nemocnice to již nechce řešit, že nikde nic nezjistili. Mám předepsané rehabilitace, které ovšem nepomáhají a užívám při záchvatech dimexol, který ovšem při posledním záchvatu také nezabral. Bolesti při dýchání se objevují na pravé straně ve spodní části hrudníku a časem se stupňují a přechází i do břicha. Prosím o váš názor co by se dalo udělat nebo o co by se mohlo jednat. Děkuji

jestliže máte bolesti při dýchání, měla byste mít rentgen hrudníku. Pokud by byl bez patologického nálezu tak byste měla mít vyšetření plicním lékařem nebo alergologem. Normální spirometrie nevylučuje průduškové astma. MUDr. Kalina

MUDr. Pavel Kalina

Již 4 dny mě trápí pocit, že se nemohu dodechnout. Skáče mi tlak, chvíli mám 120/70 a chvíli zase třeba 150/130. Byl jsem s tim na pohotovosti a dokonce mě už jednou odvezla záchranná služba. V nemocnici mi udělali EKG, RTG, odběry krve, kontrola moči, vše jsem měl v pořádku, žádné nálezy na RTG a vyloučili i astma jelikož prý nekašlu a nemám ani žádné bolesti. Už jsem zoufalí a nevim co s tim. Zkrátka mám jen pocit že se nemohu dodechnout a občas mám vysoký tlak, který následně zase klesne. K tomu vysokému tlaku mi bylo řečeno že je to při dušnosti normální a že je tu možnost, že to mohou způsobovat hormony ale nejsem si jist zda by hormony nadělali takovou paseku a problém by trval už 4 dny v kuse. Předem děkuji za rady

nepřítomnost kašle nevylučuje průduškové astma. Ani normální spirometrie nevylučuje průduškové astma. Obraťte se na plicního lékaře nebo alergologa. V případě dlouhých objednacích termínů též na vašeho praktického lékaře.
MUDr.Pavel Kalina pneumolog (plicní lékař)

MUDr. Pavel Kalina