Seydlerova 2451, Praha
Poliklinika Lípa - Centrum Nové Butovice

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Oborová zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, + 2 Více

Zobrazit ostatní plicních lékařů v okolí

Konečně doktor který ví a stará se a navíc vás kope k tomu, aby jste sám - sama něco se sebou dělal - dělala. Dávám pět z pěti :).

Nemohu než pana doktora i sestřičku vychválit až do nebes, sice může pan doktor někomu přijít jako morous, ale je to profesionál a vždy se snaží pomoci a hlavně ví co dělá a dělá to dobře. Třešničkou na dortu je sestřička, ochotná, milá. Díky tomuto týmu je mi zase po dlouhé době lépe. Moc děkuji

K lekari jsem se vubec nedostal. Objednal jsem se predem na urcitou hodinu, dorazil pet minut predem. Po patnacti minutach otevrela sestra na ktere je od prvni vteriny videt ze z hloubi duse nenavidi svou praci, vzala si karticku a na mou vetu ze jsem obednan na 17:00 mi jen rekla "takovych my tady maaame". Cekal jsem dalsi pul hodiny aniz by se neco delo, tedy krome hromadeni pacientu v cekarne, sebral se a odesel.

Odbornost nemohu soudit, ale tahle ordinace podle me proste nefunguje spravne.

dobry den musim uznat že mě pan doktor diagnostikoval velmi dobre lepsiho plicare jsem jeste nezažila .byl velmi prijemny a ochotny.nechapu jak ho jina pacientka popsala jako arogantniho cloveka nepochopila ze pan doktor se ji snazi pomoct.je to specialista na svem miste a tato prace se k nemu velmi hodi.

Pan doktor je jistě odborník,ale dostat se do ordinace je velice obtížné,ba i nemožné. Systém objednávání pacientů nějak nechápu. Již podruhé jsem se musel přeobjednat z důvodů hodinového zpoždění. Pokaždé když jsem tam čekal,tak vždy je někdo kdo jen zatůká ze známosti ať už pacient nebo lékař a je hned přijat a doba čekání se prodlužuje.Na otázku,proč se člověk tedy objednává,mě ještě sestra osočí,že jsem přišel pozdě. Neprofesionální jednání,NEDOPORUČUJI !!!

F

Pan doktor Kalina na mě dobrý dojem neudělal. Přišla jsem za ním s těžkými dýchacími obtížemi. Choval se ke mně velice arogantně. Podruhé tomu bylo nejinak - choval se ke mně jako kdybych si své obtíže vymyslela. Byl velmi překvapen, když zjistil, že skutečně potíže mám, ale mě už jeho přístup nebavil. Šla jsem tedy k jinému lékaři, který diagnostikoval astma. Dnes se léčím jinde a jsem spokojená.

V minulém roce manželka chytla těžké virové onemocnění. Šla ke své praktické lékařce, aby ji prohlídla a předepsala antibiotika. Doktorka ji předepsala léky, které nepomohli (Fromilid 250 a další). Po dlouhém a neúspěšném léčení byla manželka nucena hledat plicního lékaře přes internet. Obrátila se na pana doktora Kalinu. Jelikož její stav byl akutní, pozval ji doktor na prohlídku i bez objednání. Pečlivě manželku ošetřil a předepsal léky, které ji tentokrát pomohly.
Chci poradit všem, kdo se potýká s plicními onemocněními, at’ neváhají a obrátí se na pana doktora Kalinu. Je nejlepší ve svém oboru. Jako člověk je poctivý a vstřícný. Ted’ k němu chodíme na prohlídky s celou rodinou.

K panu doktorovi jsem se dostala na základě jeho webových stránek a po krátkém telefonickém hovoru mě sestřička objednala hned na další den. Jeho léčba je úspěšná a přístup ke mě jako k pacientovi mi připadá standartní, či dokonce nadstandartní na české poměry. Preferovala bych osobně možná raději jinou možnost léčby astmatu než kortikoidy, ale chápu, že je pan Kalina doktor a ne šaman, takže uznávám jeho přístup. Jsem spokojená s touto ordinací.

Pan doktor mě ošetřil i bez objednání a bez doporučení od mého praktického lékaře. Má velmi profesionální přístup a smysl pro detail. Je velmi pečlivý. Sestřička příjemná. Bohužel mé problémy pramení z jiné oblasti než plicní a tak musím hledat příčinu dál.

Děkuji Vám pane doktore za to ,že jste mě přijal bez problémů a choval se jako profík a za to Vám děkuji.Krásné Vánoce hodně zdraví Vám a Vaší manželce přeje Váš pacient Coufal Miroslav s rodinou.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• ZP a PB stín hrudníku lehce asymetrický, stín srdeční ve středním postavení, normální velikosti, vyrovnaná levá kontura srdeční, stíny bráničních oblouků klenute, kf úhly volné, lehce akcentovana plicni kresba parakardialne bilat, v bocni projekci drobna adheze, plicní pole bez ložiskových a infiltrativních změn bilat.zaver:skiagram hrudníku bez plicního postižení.
    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je rtg plic v pořádku.zadne problémy nemam,byl delan víceméně preventivně.je mi 37,jsem nekuřák,alergii.lekarka říkala,že vše ok,na kontrolu mne nepozvala. Ptám se jen pro jistotu, zarazila mne ona adheze.v dětství jsem prodělala vícero bronchitid,měla jsem aktivní astma,ted již pár let v klidu.dekuji!!

Dobrý den. v bocni projekci drobna adheze (srůsty) - je opravdu běžný nezávažný nález. POkud jste měla nepochybně astma, měla byste mít kontrolu u plicního lékaře (nebo alergologa)- buď vyšetření lékařem včetně spirometrie nebo jen spirometrii. MUDr.Kalina

MUDr. Pavel Kalina

Dobrý den,
    jestliže máte bolesti při dýchání, měla byste mít rentgen hrudníku. Pokud by byl bez patologického nálezu tak byste měla mít vyšetření plicním lékařem nebo alergologem. Normální spirometrie nevylučuje průduškové astma. MUDr. Kalina

MUDr. Pavel Kalina