Zdravím, mám již delší dobu problém. Je mi 15 let, od loňského srpna mi však začaly dosti nepříjemn

1 Počet odpovědí:
Zdravím, mám již delší dobu problém.
Je mi 15 let, od loňského srpna mi však začaly dosti nepříjemné problémy. Tiky rukou a nohou, jeden týden jsem dokonce nemohla skoro chodit, měla jsem pocit slabých nohou. Podstoupila jsem několik vyšetření, neurologie, SEP, magnetická rezonance... Nikde nic, jen na magnetické rezonanci byla zjištěna pineární cysta 11x9x8mm.
Neuroložka se vyjádřila, že to je jen náhodný nález, že za rok se udělá zase MR a uvidí se, jestli se cysta nezvětšuje. Předepsala mi tabletu 0,5mg Rivotrilu denně. Pomáhalo to, ale jak jsem si ho zapomněla 1-2 dny vzít, okamžitě zase začaly tiky, třesy rukou a tikání očních víček. Když se usmívám, třese se mi celý levý koutek, když zavřu jedno oko, vždy mi v líčku silně tiká, vážně velmi nepříjemné.
Zhruba před pěti týdny problémy byly i přes léky, začala mi cukat celá noha když ležím v klidu.
Po pár dnech jsem šla normálně do školy, ale najednou jsem přes půl levého oka neviděla, zbytek obrazu se vlnil. Poté se dostavila silná bolest hlavy, jeli jsme na oční, tam sono ok a že se udělá ještě pro jistotu perimetr. Ten dopadl špatně, takže poslána do nemocnice, tam opět dopadl špatně, na obou očích na stejných místech velké výpadky zorného pole. Sítnice v pořádku, doktor z očního říkal, že to bude problém v očním nervu. Ještě jsem absolvovala VEP, kde výsledky zatím nejsou známé. Poté by mě pan Dr z oční chtěl poslat na MR, že podle něj je to z té cysty a není to moc dobré.
Poslední týden mě bolí celkem dost hlava, jsem unavená, vidím dvojitě, špatná rovnováha když chodím, hlava se mi točí a občas vidím rozmazaně (i přes brýle, dioptrie mám 2,5 a 2,25).

Chtěla jsem se zeptat, myslíte, že by operace a odpuštění cysty bylo vhodné?
Navíc Rivotril mi způsobuje velké emoční změny, jsem úplně "jiná", velké změny nálad.

Mockrát děkuji za Vaši odpověď, opravdu mě to celkem trápí, neuroložka nic moc neřeší a prý je to "z růstu"... Což mi na očním dr řekl, že je to blbost, že tohle z něčeho způsobeno být musí.

Osobně bych k operaci i klidně přistoupila, protože to, co každý den prožívám, jakožto pořád brnění všech možných svalů, tiky, cukání, bolesti hlavy, špatné vidění... Je to něco šíleného a čím dál horšího.

Moc děkuji za Vaši odpověď.
Rozhodně má Váš oční lékař pravdu, kontrolní MR a konzultace na neurochirurgii vhodná