Dobrý den,je mě 37 let,doposud jsem byla zdravá, v současné době jsem na RD, rod. anamneza: maminka

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,je mě 37 let,doposud jsem byla zdravá, v současné době jsem na RD, rod. anamneza: maminka má RS, nyní v remisi. Trápí mě asi měsíc brnění a mrtveni obou rukou (prsty, k večeru i dlaně a zápěstí), občasná bolest loktů či pazi, a brnění končetin (prsty, k večeru i klenby a kotníky). Problém je dominantnější na levé ruce a pravé noze, na nohu i zakopavam. Únavou netrpim, problémy se zrakem nepozorují, svalovou slabost nepociťuji. Změna citlivosti je také výraznější při horké koupelí. Mám problémy s krční páteří (bolestivost, ztuhlost, pocit ztuhlé šije při předklonu i záklonu). Vím, že bez patřičných vysetreni, lze těžce odhadnout diagnóza, ale mohl by můj problém souviset s páteří? Děkuji za odpověď a Vás čas! S pozdravem M. V.
je třeba se obrátit na neurologa,ne všechny potíže jsou tzv.od páteře.
Je třeba vyšetřit periferní nervy (EMG),dle výsledku pak vyš mozku (MRI,CT) ev.dle nálezu vyšetření mozkomíšního moku.