Dobrý večer chtěl bych se poradit ohledně mého problému. Mám možnost se dostat do jedné vysoké funkc

2 Počet odpovědí:
Dobrý večer chtěl bych se poradit ohledně mého problému. Mám možnost se dostat do jedné vysoké funkce, ale jejíž součástí je v rámci roku cca 10x vystupovat na celorepublikových poradách. Nicméně mám problém vystupovat na veřejnosti před více jak 20 lidma. V tu chvíli se mi hrozně rozbuší srdce a zkrátí dech čímž se mi při mluvení začne klepat hlas a zčervenám. Mám zkrátka velký stres a nervozitu, která je však už za hranou nervozity přirozené. To samozřejmě z mého pohledu snižuje můj kredit, a chtěl bych se s tím vypořádat. Nechci přijít o kariérní růst kvůli této věci. Koupil jsem si o tomto problému i knihu snažím se provádět dechová cvičení atd. ale příliš to nepomáhá. Nicméně jsem se dočetl, že na to lidé (umělci, muzikanti, řečníci) používají tzv. Inderal, což je lék obsahující propranolol a který se používá na zrychlený srdeční tep. Tento lék prý působí příznivě i u této nervozity z vystupování. Jde mi v podstatě o to zda by se dal na předpis sehnat jako podpora technik psychických? Chtěl bych ho použít pouze několikrát do roka, vím že to to psychická záležitost na které pracuji, ale chci vyzkoušet všechno. Děkuji
Dobrý den, k léku, o kterém píšete se nemůžu vyjádřit, ale chtěla bych Vám doporučit návštěvu psychologa. Samostatná práce na nervozitě je určitě fajn, ale přes některé techniky Vás provede pouze terapeut. V těchto případech bývá účinná kognitivně-behaviorální terapie, postačilo by pár sezení. Zvažte i tuto možnost, určitě stojí za to.