psychický problém

5 Počet odpovědí:
Dobrý den,chtěla bych vás poprosit o radu,mám syna 15 let,má atopický ekzém,již ho má 6 let,velmi ho to trápí a nemá se ani trošku rád,připadá si kvůli tomu škaredý,dříve mu vadil atopický ekzém,ale nyní mu vadí kvůli tomu i celkový vzhled,je hodně přecitlivělý a vše si hodně bere např:že mu nejde matematika,ale zase mu jde perfektně angličtina,říkám mu že mu nemůže jít všechno,ale řeším to že dochází na doučování k lektorce,celou dobu se mu snažím já i jeho dvě sestry dodávat sebevědomí,ale nepomáhá to,jsem rozhodnutá domluvit termín u psychologa,aby docházel třeba pravidelně,ale chtěla bych se zeptat,myslíte si že by mu to mohlo pomoci?tolik bych si přála aby měl sebevědomí a měl se rád a byl šťastný a netrápil se.Moc děkuji za odpověď.Veronika
Dobrý den paní Veroniko. Děkuji za dotaz. S podobnými situacemi se ve své praxi celkem pravidelně setkávám. Příčiny, i vámi uváděného stavu, mohou být různé a k jejich případnému odstranění je důležité hledat adekvátní specifické řešení pro každého jedince. V myšlence, využít pomoc psychologa, vás chci velmi podpořit. Jsem přesvědčen, že tato spolupráce může vašemu synovi pomoci nejen se zorientovat v tom co prožívá, ale i v hledání řešení toho, co ho trápí. Myslím si, že čím dříve budete kontaktovat vámi vybraného odborníka, tím dříve se může pozitivně měnit i život vašeho syna, pokud bude sám chtít.