PS: snad jsem zvolil správnou kategorii lékaře Zkrácená verze: Dobrý den, před pár týdny příz

1 Počet odpovědí:
PS: snad jsem zvolil správnou kategorii lékaře

Zkrácená verze:

Dobrý den, před pár týdny příznaky streptokokove anginy, neléčeno, dnes objevení zvětšené uzliny, mírně bolavé na levé straně krku na pro mne neobvyklém místě, necitlivost levé ruky od předloktí dolů po návštěvě posilovny a také slabost, v noci se budím celý opoceny.
Předem děkuji za odpověď.

Delší verze:

Dobrý den,
před pár týdny jsem cítil příchod něčeho, nejspíše streptokoka, kterého mám poměrně často, několikrát do roka.
Tentokrát jsem se ovšem poprvé rozhodl nejít k obvodnímu lékaři a nenechat si předepsat penicilin, ale nechat tělo, aby si s nemoci poradilo samo. Stav pořád přetrvává, ale objevuje se řada symptomů, které nevím, zda připsat průběhu onemocnění - očekávanému streptokoku, či nikoliv a jedna se o něco jineho, což je ostatně důvod, proč využívám vašich služeb.
V krku mne bolelo jen trochu a to ze začátku, teď již déle nekolik dní bolest není. Na počátku se mi objevily v krku takové bílé puntíky, které jsem většinou měl při streptokokovi, nyní jsem je již nějakou dobu nespozoroval.

V posilovne jsem při zárodcích tohoto onemocnění utrpěl pomerne bolavou zkušenost v levém predlokti, kdy mi bolest "strilela" z loktů až do konečků prstů. Následovala necitlivost, slabost a podobný pocit tomu, když se ruka špatně prokrvuje, například když ji mám dlouho zvednutou.
Poslednich několik nocí(4-6) nevím teď přesně, se budim velmi často v noci celý mokry potem a také je mi nepříjemné jakékoliv tření kůže, je mi větší zima a potím se více i přes den.
Také citim vyšší únavu, méně energie a snadněji mne boli celé tělo na konci dne.
Dnes však pocit nepříjemnosti při tření kůže téměř úplně vymizel, stejně tak i příznaky nachlazení.

Také zažívám občasný kašel, některé dny hodně, jiné trochu, jiné skoro vůbec.

Dnes jsem si nahmatal výrazne zvětšení uzliny na levé straně krku, ovšem na místě, kde jsem to nikdy předtím neměl, ne na místě uzlin, které se nachází těsně pod ušima, ale ještě o pár centimetrů níže.
Uzlina moc neboli, nevím, zda nebolela vůbec a začla bolet kvůli toho že si na ni pořád musím sahat, nebo bolela trochu i na začátku, ovšem nejedná se o nic velkého.

Co jsem zkusil: zařadit zázvor, ovoce(banány, jablka),
magnesium, zinek, vitamin c - vše v tabletove formě

Dlouhodobě užívám pouze Omeprazol kvůli potížím se žaludkem, které se domnívám, mohou být kvůli nesnášenlivosti lepku - zde se píše o problémech s citací: "bolesti břicha často spojené s pálením žáhy, nevolnost a zvracení, nadýmání, pocit plnosti, zácpa a průjem. únava, necitlivost rukou a nohou, křeče a bolesti svalů bolest hlavy, malátnost, dezorientace, závratě ekzémy a zrudnutí nebo napuchnutí jazyka"
Já trpím dlouhodobě pálením záhy, pocitem plnosti, občasným průjmem, únavou, necitlivosti rukou až nedávno, křeče mám poslední dobou velké, především při nějaké fyzické námaze, i přesto že užívám doplňkový hořčík a také mne poslední dobou více bolí svaly.

Moc děkuji za přečtení, vím že je to trošku delší.
Situaci, jak jí líčíte, už sám bez lékaře těžko zvládnete, je třeba podrobné vyšetření praktickým lékařem či internistou, včetně vyšetření krve, ke zjištění změn, které vedou ke zvětšeným uzlinám. Tedy základní biochemické vyšetření, CRP, krevní obraz + dif. Může jít například o mononukleózu či jiné podobné onemocnění. Váš případ je trochu komplikovaný a bez vyšetření není možné určit, co vám přesně je..
prof. MUDr. Jan Daneš