Dobrý den. Mohou se vyskytovat cysty i v podkoží u žeber? Nebo se v případě pohyblivých bouliček, cc
2 Počet odpovědí:
Dobrý den. Mohou se vyskytovat cysty i v podkoží u žeber? Nebo se v případě pohyblivých bouliček, cca 2 cm velkých, je jich mnoho, občas mírně bolestivé - po pár hodinách odezní. Může se jednat i o cysty když jich je i přes 15-20? Nebo se jedná o tukové či vazivové nádorky? Jsou drobné cističky nebezpečné? Mockrát děkuji za odpověď.
Dobrý den , můžou to být cystičky, ale zase že by takhle rychle mizely - přece jenom by se musel uvolnit jejich obsah a že by jich bylo tolik ? V jedné době ? Můžou to být obtíže namožených svalů ? Tzv. myogelóza/ ale to je spíše podél páteře/ či úponové záležitosti či jiná kožní problematika.Případně alergická , chladová , zátěžová. Ostatní příčiny by byly delšího trvání. A to zánětlivá , svrab ? - spíše cestičky , lymfatická, erysipel , virová - herpes , borelioza - ale zase by byl flek ojedinělý a déletrvající ? Nic z toho by nemělo krátkodobý a přechodný jev. Opravdu netuším, více mne asi nenapadne.Určitě bych se objednala na kožním a dle výsledku nálezu oslovila jiné odborníky. Případně alergology .

Odpověď – online konzultace

Potřebujete-li odbornou radu, rezervujte si online konzultaci. Specialista Vám dobře poradí i na dálku.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?
Pěkný den.

Ano, cysty se můžou vyskytovat v podkoží. Četnost může být různá. 15-20 je docela hodně. Může se jednat i o "tukové či vazivové nádorky". Nebezpečné často nejsou.
S pozdravem.
Petr Havlíček

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • Otázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.