omezená hybnost prstu a deviace po panaritiu

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, koncem září jsem léčena s panaritiem IV prstu ruky. Rána hnisala, byla 2x incise, drény, ATB na 8dní, ruka měsíc znehybněná, po měsíci přavazu a sundání obvazu byl stále nateklý spodní kloub pstu, několik týdnu přetrvávalo bodání v místě malíku zespodu prstu, kde se vytvořil krevní hematom a vázla hybnost. Prst nešel ohnout. Odeslána na RTG-závěr drobné přihrocení base neht. drsnatiny dist. čl.IV prstu ventroradiálně, jinak bpn. Uděláno CRP, sedimentace a zánětlivé markry v pořádku. Chirurg napsal do zprávy -mírná deviace dána mírnou flexí v PIP. Odeslána na rehabilitaci - zde mě již 3 lékař řekl, že prst je prostě divný!!. Nasadil SECATOXIN FORTE na otok, vodoléčbu a 10x magnety. Po týdnu otok ustupoval, otok nyní není, ale omezená hybnost prstu stále přetrvává. Tím vázne hybnost i malíku, nebot bez pomoci prostředníčku malík nepoužiju. Nehet se odlučuje, pod ním roste nový, trochu ještě cítím bodání zespodu prstu, prst je hodně ztuhlý, a stále rotačně pootočený směre k prostředníčku. Spodní kloub vystouplý, a špička prstu pootočená. Ráda bych znala váš názor, jestli mohu dělat něco více...na kontrolu na rehabilitaci jdu v uterý 6.12. děkuji za Váš čas...
Dobrý den. Dle vašeho popisu jste nejspíše správně léčena, rehabilitace by měla pomoci obnovit funkci prstu. Ovšem bez vyšetření vašeho prstu, shlédnutí rentgenových snímků se blíže vyjádřit nemohu. Při přetrvávajích problémech se můžete objednat u mne nebo jinde u specialisty na chirurgii ruky. S pozdravem dr. Dobiáš